Skocz do zawartości

Prosba


tygrysek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich piwoszy ;)

Mam prosbe i z góry dziekuje za odpowiedz

Jestem winny znajomemu przysługe i ów znajomy zamarzył sobie napić się jakiegos piwa ogólnie powiedzmy marynarskiego ja zreszta przy okazji wypiłbym druga butelke razem z nim. Generalnie lubie próbowac nowe gatunki piw ze świata ale ekspertem w tym zakresie w żadnym wypadku nie jestem. Chodziło mi by o piwo które miałoby oczywiscie smak ale może nie aż taki bardzo mocny posmak bo obaj takich nie lubimy. Cena generalnie w granicach rozsadku nie gra roli dostepnosc też nie bo znam sklep z duzym wyborem na Koszykowej w Warszawie. Bardzo prosze o doradzenie jakiegos piwa. Z góry dziekuje

 

PS

Co uwazacie o produktach browaru Svyturys z Kłapedy?

Edytowane przez tygrysek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak marynarskie to chyba Porter Bałtycki, ale jakiego byś nie kupił w sklepie, jakiego byś nie znalazł, nie będzie idealny i nie będziesz w nim czuł smaku.

 

Byłem wczoraj w Żywcu z bratem i kolegą Porterem. Nie obyło się bez degustacji paskudnego Portera Żywieckiego. Od słowa do słowa dowiedzieliśmy się, że piwo to jest warzone na podstawie czterech słodów: jasny, karmelowy, palony, barwiący. Moje pytanie jest takie: jak to ma w ogóle smakować przy takim bogatym zasypie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za porady

Ostatecznie kupiłem Sviturusa Baltasa i Kasteela Tripela bo to pierwsze było za tanie a drugie sprzedawca polecał i nawet nie przepłaciłem za nie bo w Belgi kosztuje 6 funtów a u nas 26 złotych. Choc podobn niestety smak niespecjalny zalatuje alkoholem i ma posmak owocowy ;)

 

A samo forum jest musze przyznac bardzo interesujace. Sam mam marzenie zeby kiedys sprobowac piwowarstwa ale na razie nie mam ku temu warunków niestety. O samym piwowarstwie troche czytałem i wydaje mi sie ze musi to byc bardzo ciekawe zajecie tylko nie znam nikogo kto by samemu warzył piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za porady

Ostatecznie kupiłem Sviturusa Baltasa i Kasteela Tripela bo to pierwsze było za tanie a drugie sprzedawca polecał i nawet nie przepłaciłem za nie bo w Belgi kosztuje 6 funtów a u nas 26 złotych. Choc podobn niestety smak niespecjalny zalatuje alkoholem i ma posmak owocowy :|

 

A samo forum jest musze przyznac bardzo interesujace. Sam mam marzenie zeby kiedys sprobowac piwowarstwa ale na razie nie mam ku temu warunków niestety. O samym piwowarstwie troche czytałem i wydaje mi sie ze musi to byc bardzo ciekawe zajecie tylko nie znam nikogo kto by samemu warzył piwo

Trzeba napisać gdzie mieszkasz , a okaże się że za rogiem mieszka piwowar :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle napisałem bo to nie była strona producenta tylko strona firmy sprzedajacej piwa.

I Kasteel maly 0.33 rzeczywiscie kosztuje 2 funty ale mi chodzi o butelke 0.75 litra typowa butelke po małym szampanie. Cos takowego choc to nie ten akurat http://www.beersofeurope.co.uk/acatalog/kastbrune75.jpg

 

A piwo kupiłem na Koszykowej 53 w sklepie u Joli bo to podobno dobry sklep i rzeczywiscie maja duzy wybor. No i mam tam 10 minut piechota

Edytowane przez tygrysek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.