Skocz do zawartości

Temat wody


noiser

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest dla wielu zapewne mocno trywialna i oczywista. Dla mnie niekoniecznie, po raz pierwszy zabieram sie za warzenie piwka w domu. Zakupilem juz wszystkie potrzebne skladniki i narzedzia :tort:. I tu pojawia sie pytanie, bo przyciagnalem dzis na chate 20l Staropolanki. Okazalo sie, ze jest ona delikatnie nasycona CO2. Czy taka woda tez bedzie dobra, jesli doleje ja do brewkita?

Jeszcze raz sorry za zapewne niski poziom pytania zwiazany z nijakim wtajemniczeniem, ale licze na to, ze czas gra na moja korzysc, jesli chodzi o przyswajanie piwowarskiej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zwykłej kranówie też by Ci dobre piwo wyszło :tort:

 

Jest taka prawda ludowa, że "jak na wodzie z kranu wychodzi dobra herbata to i piwo z niej wyjdzie".

 

Skoro już masz tą delikatnie nasyconą Staropolankę to spokojnie możesz jej użyć, w końcu piwo docelowo tez ma być nagazowane :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zwykłej kranówie też by Ci dobre piwo wyszło ;)

 

Jest taka prawda ludowa, że "jak na wodzie z kranu wychodzi dobra herbata to i piwo z niej wyjdzie".

 

Skoro już masz tą delikatnie nasyconą Staropolankę to spokojnie możesz jej użyć, w końcu piwo docelowo tez ma być nagazowane ;)

z mojej wody nie da się zrobić dobrej herbaty,wychodzi mętny syf,coś jak herbata z cytryną plus osady na brzegach szklanki,nadaje się na herbatę po przefiltrowaniu,ale piwo wychodzi zupełnie normalne.

 

tak,że prawda ludowa czasem nie jest prawdą ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.