Skocz do zawartości

Espresso Stout - Stout Kawowy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Słody:

4 kg pils

0,5 kg pszeniczny

0,45 kg karamelowy

0,25 kg czekoladowy

125 g jęczmień palony

 

Drożdże:

US-05

 

Kilka pytań mam. Słód karamelowy? Myślałem na początku, że się pomyliłeś, ale wpisałeś to tak kilka razy więc zgłupiałem. Ten słód czekoladowy ma być pszeniczny? Czy US-05 można zastąpić S-04?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno zauważyłem taki słód: Kawowy, używał ktoś? Jakie daje efekty? Właśnie go kupiłem i mam zamiar użyć do Coffe Stouta, oprócz kawy. Piwo będę warzył gdzieś w lutym to jeszcze czas żeby zrobić rekonesans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego słodu kawowego wrzuciłeś do kotła?

 

Bączek nie chodzi o zastąpienie kawy ;) tylko jako utrwalenie tego zapachu. Kawę już mam od dawna wybraną, laktozy nie mam zamiaru dodać bo to nie ma być sweet stout...

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno zauważyłem taki słód: Kawowy, używał ktoś? Jakie daje efekty? Właśnie go kupiłem i mam zamiar użyć do Coffe Stouta, oprócz kawy. Piwo będę warzył gdzieś w lutym to jeszcze czas żeby zrobić rekonesans.

Do ostatniego stouta na 22 litry dałem 200 g. W niedzielę butelkowałem, na razie w smaku bardzo fajna kawa, w aromacie średnio. Zobaczę jak się ułoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bączek nie chodzi o zastąpienie kawy ;) tylko jako utrwalenie tego zapachu. Kawę już mam od dawna wybraną, laktozy nie mam zamiaru dodać bo to nie ma być sweet stout...

 

Aaaa, poniosło mnie i nadgorliwie napisałem ;)

Dałem zupełnie podobnie jak ronin (200g na 20L stouta 12,5Blg) i potwierdzam obecność smaku kawowego ale zapach (aromat) nie był mocniej kawowy, niż stout bez niego.

Lada chwila uwarzę tego stouta także (kawy jeszcze nie mam...) to będzie można podzielić się flaszkami w depozycie (jak już będzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pytanie. Zrobiłem Stouta Kawowego wg przepisu scoobiego, przy przelewaniu na cichą stwierdziłem, że za wytrawny jak dla mnie i mi nie smakuje aż tak. Czy jest sens teraz po( w sumie w trakcie) cichej, przed butelkowaniem dodać laktozy i zrobić z tego milk coffee stout? Da się tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanka mam 2 odnośnie tego piwa:

1) słody wszystkie wrzucamy na raz, czy może palone pod koniec zacierania(jeżeli tak, to kiedy?)

2) Czas chmielenia w sumie to 60minut? W 50 minucie wrzucamy drugi chmiel?(lamerskie pytanie ;d ).

 

Mam zamiar uwarzyćto piwo w weekend, o ile chmiele dojdą z browamatora... Ja dorzucę jeszcze płatki owsiane i zrobię to na S04.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Stout powinien być palony, więc ja bym wrzucił wszystkie słody na początku zacierania, jeśli nie lubisz paloności możesz wrzucić na koniec, np do wygrzewu (mash out)

 

Ad.2 Pierwsza porcja na 60 minut na goryczkę, druga w 50 minucie gotowania, czyli 10 minut przed wyłączeniem palnika na aromat :)

 

Kawę polecam dodać świeżo zmieloną już po wyłączeniu palnika, najlepiej wrzucić ją w muślinowym woreczku, odczekać około 5 minut i rozpocząć chłodzenie brzeczki

Edytowane przez Bzdzionek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki. Jedynego stouta jakiego robiłem to dry stout, tam palone wrzucane były w 72 stopniach na 10 minut. Później myślałem, że spieprzyłem to piwo, kupiłem w barze stouta ostatnio i smakuje podobnie, więc... :D. Teraz spróbuję zacierać od początku wszstkie słody razem, jak kawa, to i paloność powinna być spoko. Na 27l ile proponujecie glukozy? Ja myślałem o 500g, żeby piwo było w kierunku słodkiego.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, uwarzyłem dzisiaj espresso ;). Na 27 litrów dałem 30g challengera, 30g willamette, 110g kawy i 380g płatków owsianych. Jeszcze do całości 400g laktozy. Całość smakowała fajnie, po warzeniu, ale nie czuć było kawy. Podejrzwam, że to dopiero wyjdzie, oby. Generalnie piwko pewnie będzie zakażone, bo cuda się działy przy przelewaniu do fermentora i o..

Pzdr, dam znać jak wyszło :).

 

P.S.

Marynkę miałem sypać, ale okazała się jakaś hm, zatęchła.. Trzeba coś z nią zrobić (zwarzyć) ;d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Jedno pytanko: Scooby: jak z wodą? Przepis na 21L, popraw mnie, jeśli źle myślę: słodów widzę 5,15 plus jęczmień palony, tj. wody do tego 12 L i 9 L wysładzanie?

 

I drugie pytanie: jęczmień dodajesz od razu ze wszystkimi słodami, czy po przekroczeniu 78 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.