Skocz do zawartości

Smak pierwszego piwa


ArtKon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pierwsza warka uwarzona:) i spokojnie stoi sobie w piwniczce. A druga w drodze:).

I właśnie pytanie o pierwszą warkę. Robiłem ją z brewkita WES jasne. Zabutelkowałem jakieś 3tyg temu czyli wg instrukcji powinna poleżeć jeszcze tydzień (min). Niestety jestem mało cierpliwy i już skosztowałem- smak i zapach b.dobry jednak pozostał posmak drożdży. Nie wiem jak ma smakować takie piwo i dlatego pytanie czy ten posmak zniknie czy może już tak pozostanie? No i ile tak naprawdę trzeba leżakować to piwo w butelce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z moja pierwsza warka. Po 2 tyg było czuć zapach drożdży i to tak, że mógłby przeszkadzać. Po 3 już znacznie mniej. A dzisiaj mijają 4 tyg i sprawdze wieczórkiem :okey: Ale wydaje mi się, że zapach z czasem będzie zanikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie pytanie o pierwszą warkę. Robiłem ją z brewkita WES jasne. Zabutelkowałem jakieś 3tyg temu czyli wg instrukcji powinna poleżeć jeszcze tydzień (min). Niestety jestem mało cierpliwy i już skosztowałem- smak

Eeee, to ty i tak jesteś cierpliwy...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie pytanie o pierwszą warkę. Robiłem ją z brewkita WES jasne. Zabutelkowałem jakieś 3tyg temu czyli wg instrukcji powinna poleżeć jeszcze tydzień (min). Niestety jestem mało cierpliwy i już skosztowałem- smak

Eeee' date=' to ty i tak jesteś cierpliwy...;)[/quote']

Az taki cierpliwy nie jestem bo pierwsze skosztowałem dużo wcześniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o zapach, nie o smak.

 

Jak nie wiesz jaki to zapach, to poproś o opis sędziów z konkursu w Katowicach, w moim piwie je wyczuli. ;)

No właśnie posmak drożdżowy też jest, ale mniejszy niż jak kosztowałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po dwóch tygodniach od zabutelkowania skosztowałem moje pierwsze piwo. Powiem tyle, nie smakuje mi. Ma dziwny posmak - nie potrafię skonkretyzować jaki (słodkawy). Nie wiem czy to drożdże czy co innego. Może za wysoką temperaturę miałem i coś się porobiło. Nie wiem.

Teram robię drugie piwo - stouta. Fermentator trzymam w zimnej wodzie z lodem. Temperatura niższa, lepszy zapach się wydobywa, ładniej wygląda piana. Przy poprzednim piwie miałem kożuch, tu są pagórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze które zrobiłem smakowało jak perroni. Muszę dodawać że nienawidzę perroni?

Wypicie mojej pierwsze warki zabrało mi 18 miesięcy. W międzyczasie zrobiłem kilka kolejnych. Nie zrażaj się - na początku czasem coś nie wyjdzie tak jak by się chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...smak i zapach b.dobry jednak pozostał posmak drożdży. Nie wiem jak ma smakować takie piwo...

Zamknij oczy i nos - połknij, po przełknięciu zaciśnij zęby i myśl o czymś 'wspaniałym' z reklam piwnych.

Po kilku swoich można się już przyzwyczaić i być święcie przekonanym, że tak powinno być :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze piwko leży dopiero 5 tyg. w butelkach i już zostało tylko... 16 butelek. A to tylko dlatego, że obiecałem nimi poczęstowac kilka osób :D

Pierwszego i teraz już drugiego piwa obiecałem znajomym więcej niż mam:) więc musi dobrze smakować- żeby się można było pochwalić. Ja i znajomi nie możemy się doczekać:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie tej mojej cierpliwości..... nie jeśli chodzi o piwo... Nie wytrzymam długo. I tak ciekawość weźmie górę i to już przy butelkowaniu.

Niestety to jest fakt.:)

Tak że tylko ilość na jeden raz uwarzyć np. 10 warek :) o jakiejś zapomnisz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.