Jump to content
Sign in to follow this  
coder

Browar Związkowiec - Balrog of Moria

Recommended Posts

Nie pamiętam stylu, ale oceniłem jako doppelbock:

Aromat: 10/12

Bogaty aromat - słód, karmel. Nuta alkoholu etylowego, nieco za mocna. Lekko piwniczny, ale dodaje mu to tylko charakteru.

Barwa: 2/3

Kolor poprawny, lekko mętne

Piana: 4/6

Średnio obfita, drobnoboziarnista, pozostaje długo w postaci dywanika, zostawia slady na szkle.

Smak: 11/17

Smak dominuje bardzo przyjemny posmak suszonych śliwek. Sporo słodyczy, "likierowatej". Nieco kwaskowatości od ciemnego karmelu. W posmaku zostaje "beczkowy", śliwkowy posmak od ciemnego karmelu, akceptowalny w tym stylu. Alkohol wyraźnie wyczuwalny. Do pełnej gamy smaków brakuje mi trochę nutki herbatnikowej (tostowej)

Goryczka: 5/6

Poprawna dla stylu, mało wyczuwalna, przyjemna i krótka, aczkolwiek pojawia się lekka goryczka alkoholowa.

Odczucie w ustach: 6/6

Nagazowanie i nasycenie prawidlowe dla stylu, podnosi pelnię smaku.

Wrażenie ogólne:

Piwo smaczne i pijalne. Bardzo poprawny technicznie i ma świetny smak śliwkowy. Alkohol trochę zbyt nachalny, szczegolnie po ogrzaniu.

Ogółem: 38/50

Coder,

Wielkie dzięki za ocenę. Widzę, że się poprawiam bo ostanie moje piwo dostało od Ciebie 37 pkt :okey:

Jeżeli chodzi o styl to miał to być Belgian Dark Strong Ale robiony na WLP 530 - śliwki są pochodną sporej dawki słodu special B.

Mam nadzieję, że zmiana stylu nie pogorszy punktacji :) Jak ostatnio próbowaliśmy Salvatora to żona twierdziła uparcie, że to mój Barlog.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za ocenę,

A, jakoś nie wyczułem za wielu estrów, i schowane były za aromatami słodowymi. Ale na belga to on nie wyglądał, już prędzej coś brytyjskiego.

Ile dałeś tego Special B?

Wróciłem do domu, spojrzałem do notatek i wychodzi na to, że zmyśliłem ten Special B :)

Był w planie, ba nawet jest w recepturze ale przekreślony bo zapomniałem wrzucic.

Ratowałem się i zamiast niego dodalem 0,2 karmelowego ciemnego na mash oucie. Z innych rzeczy które mogły wpłynąc na kolor i śliwki to carabelge 0,2 (na 6,5 zsypu słodów) oraz cukier trzcinowy dark muscavado 0,5 kg.

Ciekawe ... mojego tripla z kolendrą też określiłeś jako bardziej doppelbock niż tripel. Ważne, że smaczne i pijalne :okey:

Pozdrawiam,

ps. Sprawdziłem recenzje Staśka n/t Balroga który również podkreślał mało belgijskich smaczków.