Skocz do zawartości

Browar Związkowiec - Balrog of Moria


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamiętam stylu, ale oceniłem jako doppelbock:

 

Aromat: 10/12

Bogaty aromat - słód, karmel. Nuta alkoholu etylowego, nieco za mocna. Lekko piwniczny, ale dodaje mu to tylko charakteru.

Barwa: 2/3

Kolor poprawny, lekko mętne

Piana: 4/6

Średnio obfita, drobnoboziarnista, pozostaje długo w postaci dywanika, zostawia slady na szkle.

Smak: 11/17

Smak dominuje bardzo przyjemny posmak suszonych śliwek. Sporo słodyczy, "likierowatej". Nieco kwaskowatości od ciemnego karmelu. W posmaku zostaje "beczkowy", śliwkowy posmak od ciemnego karmelu, akceptowalny w tym stylu. Alkohol wyraźnie wyczuwalny. Do pełnej gamy smaków brakuje mi trochę nutki herbatnikowej (tostowej)

Goryczka: 5/6

Poprawna dla stylu, mało wyczuwalna, przyjemna i krótka, aczkolwiek pojawia się lekka goryczka alkoholowa.

Odczucie w ustach: 6/6

Nagazowanie i nasycenie prawidlowe dla stylu, podnosi pelnię smaku.

 

Wrażenie ogólne:

Piwo smaczne i pijalne. Bardzo poprawny technicznie i ma świetny smak śliwkowy. Alkohol trochę zbyt nachalny, szczegolnie po ogrzaniu.

 

Ogółem: 38/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coder,

 

Wielkie dzięki za ocenę. Widzę, że się poprawiam bo ostanie moje piwo dostało od Ciebie 37 pkt :okey:

Jeżeli chodzi o styl to miał to być Belgian Dark Strong Ale robiony na WLP 530 - śliwki są pochodną sporej dawki słodu special B.

Mam nadzieję, że zmiana stylu nie pogorszy punktacji :) Jak ostatnio próbowaliśmy Salvatora to żona twierdziła uparcie, że to mój Barlog.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za ocenę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do domu, spojrzałem do notatek i wychodzi na to, że zmyśliłem ten Special B :)

Był w planie, ba nawet jest w recepturze ale przekreślony bo zapomniałem wrzucic.

Ratowałem się i zamiast niego dodalem 0,2 karmelowego ciemnego na mash oucie. Z innych rzeczy które mogły wpłynąc na kolor i śliwki to carabelge 0,2 (na 6,5 zsypu słodów) oraz cukier trzcinowy dark muscavado 0,5 kg.

 

Ciekawe ... mojego tripla z kolendrą też określiłeś jako bardziej doppelbock niż tripel. Ważne, że smaczne i pijalne :okey:

 

Pozdrawiam,

 

ps. Sprawdziłem recenzje Staśka n/t Balroga który również podkreślał mało belgijskich smaczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.