Skocz do zawartości

Pytanie o przepisy


wiess

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , jestem początkującym piwowarem . Chciałbym spróbować na początek uwarzyć piwo z ekstraktu słodowego z etapem chmielenia.Czy możecie mi podpowiedzieć jakieś przepisy (receptury). Niestety ze względu na brak sprzętu i temperatury w grę wchodzą tylko (na ten czas) piwa górnej fermentacji.Nadmienię , że najbardziej smakują mi czeski Pilsner Urquell i Noteckie ( niestety "zepsuło" się a poza tym wystawili ten browar na sprzedaż więc pewnie zlikwidują )ale są to piwa dolnej fermentacji więc na tą chwilę ze względu na sprzęt i zerowe doświadczenie- nierealne.Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj będziesz miał problem z uzyskaniem takich piw jak wspomniałeś. Najlepiej i najsmaczniej wyjdzie Ci zakup około 3-3.5 kg czystego ekstraktu słodowego jasnego, około 20g chmielu aromatycznego i tyle też goryczkowego, oraz jakieś sensowne drożdże np. Fermentis S-04, US-05, S-33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu masz gotowe zestawy surowców na bazie ekstraktów: http://www.homebrewing.pl/zestawy-surowcow-na-bazie-ekstraktow-c-45_46.html ; http://www.centrumpiwowarstwa.pl/sklep/kategorie/1334

 

EDIT: można jeszcze pójść o jeden stopień wyżej i uwarzyć piwo z ekstraktów z dodatkiem słodów

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.Dla mnie większość piw na rynku albo jest wodnita albo jakaś taka "słodka". Dzisiaj przelewałem - właśnie "przelewałem"- moją pierwszą warkę z brewkita na cichą fermentację i chyba wszystko spieprzyłem ponieważ zamiast zlewać do fermentora wężykiem ja to po prostu przelałem . Wyczytałem ,że takie napowietrzenie powoduje skwaśnienie piwa. Cóż nauka kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej na temat warzenia z ekstraktów z dodatkiem słodów.

 

A z tym piwem... to napisz jaki to brew kit i ... pij szybko by nie zdążyło skwaśnieć w butelkach. :D

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelanie metodą "chlup z wiadra do wiadra" może powodować utlenienie piwa (posmak mokrego papieru), oczywiście wzburza osady z dna, przez co klarowanie poszło się kochać, ale definitywnie do kwasa prowadzić nie musi. Jeżeli jakiś syfilis lata Ci w powietrzu to mógł już w trakcie chłodzenia zaatakować brzeczkę (ale raczej rzadko się to zdarza na szczęście :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw to :Muntons --- Continental Pilsner 3,0 kg --- Klasa Gold .Jeśli chodzi o klarowanie to ja najpierw zlałem poprzez kranik spokojnie po ściance do gara wymyłem fermentor i ponownie przelałem tylko ,że już burzliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmmm brew-kit na samych ekstraktach płynnych. Super! Powinno wyjść dobre, treściwe piwo z ładna pianą. Niestety nie piłem żadnego "jasnego" Muntonsa. Piwa tego producenta mają taki swój specyficzny posmak - w każdym razie będzie zupełnie inne niż Żywiec czy Tyskie ze sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.