Skocz do zawartości

Czy to fuzle ?


malymiki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam za sobą pierwszą warkę (brew-kit Continental Lager -Munton). Piwo aktualnie dojrzewa sobie w buteleczkach.

No i postanowiłem zrobić kolejną. Na warsztat wziąłem Geordie Mild + 1kg ekstrakt/glukoza z BA.

Dzisiaj jest czwarty dzień fermentacji i pobierając próbkę celem dokonania pomiaru °Blg spróbowałem trochę brzeczki.

W smaku pierwsze uderzenie to kwas po czym czuć goryczkę.

Z zapachem jest jeszcze gorzej - dominuje kwaśny zapach coś jakby wino.

I tak sobie myśle czy piwo jest zakażone czy może to wynik fermentacji w zbyt wysokiej temperaturze

(I,II dzień to około 26°C dzisiaj jest 24°C) ?

Dodam, że pierwsza warka fermentowała w 23/22°C i nie było takich posmaków.

Zamieszczam zdjęcie brzeczki

Edytowane przez lesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wysoka ta temperatura, ale nie martw się - moje dwie ostatnie warki z puchy też waliły winem na początku. Potem było ok.

 

Crosis

Trochę mnie uspokoiłeś bo już myślałem o zlaniu wszystkiego do zlewu :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapachem i smakiem w trakcie fermentacji nie należny się zbytnio przejmować, dopóki nie jest tak paskudny, że rzygać się chce. Naprawdę różne smrodki potrafią się czaić w fermentorze. Spokojnie daj piwu czas, ocenisz po zabutelkowaniu i nagazowaniu czy wyszło dobre, a jakby co to wylać zawsze zdążysz. Choć bądźmy szczerzy, fajerwerków nie ma co oczekiwać po brewkicie i to jeszcze fermentowanym w tak wysokiej temperaturze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli masz problem z temperaturą to proponuję prosty zabieg.Wstaw fermentator do miski, owiń go mokrym ręcznikiem i raz dziennie mocz ręcznik zimną wodą. Ja bez problemu w ten sposób utrzymuję temperaturę między fermentatorem a ręcznikiem o 4-5 stopni niższą od temp. w pomieszczeniu.

Edytowane przez jacekan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wysoka ta temperatura' date=' ale nie martw się - moje dwie ostatnie warki z puchy też waliły winem na początku. Potem było ok.

 

Crosis[/quote']

Trochę mnie uspokoiłeś bo już myślałem o zlaniu wszystkiego do zlewu :smilies:

Pamiętaj starą zasadę, wylać zawsze zdążysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wszystkie rady. Właśnie myślałem o jakiejś misce,

tyle że nie namierzyłem jeszcze odpowiedniego rozmiaru.

Docelowo myślę o jakiejś lodówce (tak na jeden fermentator) + oczywiście RT-2CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy już wyżej pisali , ale dorzucę jeszcze swoje 3gr. Mój pierwszy brewkit ( coopers european lager ) , po otwarciu fermentatora po kilku dniach miał zapach dokładnie taki jak opisałeś. Kwas , i pierwsze skojarzenie , wino , kiepskie. Po miesiącu w butelkach było okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu sam się pytałem, czy moje IPA z puszki Coopers'a przypadkiem nie dostało infekcji, natomiast dzisiaj otworzyłem pierwsza butelkę (tylko tydzień po zabutelkowaniu) i stwierdziłem, że jest lepiej niż oczekiwałem! Także nie denerwuj się, zabutelkuj i czekaj. Może się okazać, że wyjdzie całkiem fajne piwko :D

Btw, polecam zacieranie - dzisiaj jestem po swojej pierwszej warce zacieranej i stwierdzam, że super zabawa i przyjemność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.