Skocz do zawartości

No to i ja się przywitam :)


mahho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Piwowarów i nie tylko :)

 

Słowem wstępu, mam już za sobą 3 warki (właśnie trzecia dojrzewa) z brewkitów, skromny dorobek, ale każdy od czegoś zaczynał. W planach mam uwarzenie piwa żytniego (może dziś, może jutro :/ )

Jako że browarnictwem interesowałem się od dłuższego czasu (szczerze mówiąc to już jakiś rok obserwuje tutejsze forum :/ ) no i postanowiłem się zarejestrować, a teraz już powoli zacząć się udzielać :/

Ogólnie, aktualnie posiadam 27 lat na koncie, mieszkam aktualnie w okolicach Kielc (od roku), a pochodzę z środkowego pomorza :) więc pytanie do lokalnych kieleckich piwowarów, organizujecie tutaj jakieś spotkania/pokazy/inne rzeczy związane z browarnictwem?

 

Słowem zakończenia, witam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek chcę uwarzyć skromnie ~10L, filtrator planuje zrobić z prostego wężyka + trochę gazy do odfiltrowywania (tak szczerze mówiąc nie wiem czy to w ogóle ma sens, ale jak się nie przekonam, to nie będę wiedział :) jak się nie uda, to będę robił jakiś na bieżąco :/ ) i wiem że trochę będzie "zabawy" z żytnim, ale nie mam zamiaru się poddawać :/

Ogólnie mam jeszcze w planach 2 z brewkita (kolejny stout i IPA) no i oczywiście stout z ziarna :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam w Kielcach

 

Sorki że tak późno ale jakoś przeoczyłem wątek :smilies:

 

Część z nas trzyma się tu razem i spotykamy w miare możliwości. Jesteśmy otwarci na nowe znajomości i chętnie dzielimy się wiedzą, więc jakby co to pisz na pw

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, jak będę miał chwilę, to pewnie się odezwę.

 

 

Co do żytniego, to żeby nie zakładać nowego tematu, rozlałem i mam 15 butelek, na początku myślałem że kwas mi wyszedł (dałem mu powód ;) ) ale na szczęście jest ok.

 

Teraz pytanie do znających żytnie, czy ono ma taki dziwny posmak (sądzę że od żyta) i ma inny smak od tradycyjnego (trochę przypominał mi przeniczniaka, ale też nie to ;) ) Pytam, bo nigdy żytniego nie piłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakoś przeoczyłem ten wątek ;) a tu kielczak ;)

Czasem się spotykamy i mam nadzieję, że niedługo urządzimy jakieś większe spotkanko. Info na pewno na forum będzie.

 

Żytniego nigdy nie próbowałem więc nie podpowiem

Edytowane przez kaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.