Skocz do zawartości

Piwa stadionowe!


prusak

Rekomendowane odpowiedzi

"Wielcy" mają problem - brakuje im piw które mogły by być sprzedawane na stadionach czyli poniżej 3,5% alc. Więcej TUTAJ.

Czyżby Grodziskie czekała reaktywacja? A może szkockie Ale 70/- będzie górą? :okey:

Edytowane przez prusak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wielcy" mają problem - brakuje im piw które mogły by być sprzedawane na stadionach czyli poniżej 3,5% alc. Więcej TUTAJ.

Czyżby Grodziskie czekała reaktywacja? A może szkockie Ale 70/- będzie górą? :okey:

Really? Co za problem zrobić Carlsberga 3,5%, czyli dolać więcej wody. Można go np. nazwać Carlsberg Football.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem ?????

carlsberg_light.png

http://www.carlsberggroup.com/brands/Pages/Carlsberg%202.7.aspx

 

EDIT: no i jak pisał Kopyr można np do Lecha Lite dolać jeszcze więcej wody.... robia jeszcze to coś ??

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie nie źle to rząd wymyślił. Piwo słabsze no to i więcej się go wypije. Browary ucieszone , bo więcej sprzedają a cena zostanie pewnie taka sama, państwo ucieszone z wpływów akcyzy i VAT , a kibic , obejrzenie meczu na żywo bezcenne:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szwecji wszystkie piwa są poniżej 3%, więc nie widzę problemu, by takie koncerny jak Carlsberg które i tak są tam obecne, częśc dostaw skierowały do Polski :D No i sprawa załatwiona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem w tym, że w takiej formie jak to ma być wdrożone na ta chwile to kibice piwa nie chcą. Chodzi głównie o sprawdzanie trzeźwości alkomatem przed wejściem i zakazie wnoszenia piwa na stadion.

 

http://www.rp.pl/artykul/670908_Kibice_nie_chca_alkoholu_na_stadionach.html

Edytowane przez rysmis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szwecji wszystkie piwa są poniżej 3%, więc nie widzę problemu, by takie koncerny jak Carlsberg które i tak są tam obecne, częśc dostaw skierowały do Polski :D No i sprawa załatwiona :)

Jeżeli ustawa wejdzie w życie , to Polskie browary dają rady:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej procentów to lepsze walory smakowe podobno :smilies:

nie w przypadku piw koncernowych- tam mniej procentów to więcej wody do rozcieńczenia fermentowanego "stronga"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem porównanie jak Niemcy i Polacy odfermentowują brzeczkę 11.7°Blg - Niemcy do 2-2.2°Blg, Polacy do 0.7-0.8°Blg. Dlatego niemieckie piwo będzie miało 4.9% alc. vol., a polskie 6%. Żeby miało 3.5% alc. vol. to będzie startować z 7-7.5°Blg. VanPur, Namysłów, Imielin i Jabłonowo potrafią takie rzeczy od dawna. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest drobny błąd. Ogólnie mówi się o 3.5% ale w projekcie ustawy zapisane jest do 4,5%. Jednym ze sponsorów EURO2012 jest Calsberg a zdaje się ,że ten koncern ma takie piwo i bodajże Kompania Piwowarska.Następnie w ustawie jest zapis ,że na meczach podwyższonego ryzyka piwo nie będzie sprzedawane a ,że w ekstraklasie wszystkie mecze są traktowane przez policję jako podwyższonego ryzyka to piwo będzie sprzedawane tylko na euro i głównie o to chodzi.OZSK jest przeciwne wprowadzaniu piwa na stadiony nie dlatego ,że nie wolno wnosić własnego piwa tylko dlatego ,że najprościej mówiąc nie ma u nas jeszcze dostatecznej kultury picia i piwo służy jako środek do nawalenia się , później z takim spitusem są o wiele większe problemy a i pożytek kibicowski z niego żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tylko dlatego ,że najprościej mówiąc nie ma u nas jeszcze dostatecznej kultury picia i piwo służy jako środek do nawalenia się , ...

Na postępowym zachodzie, południu, północy i dalekim wschodzie służy kultura picia jako środek do wytrzeźwienia.

Nie mogę słuchać takich pierdół! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w UK jest kultura picia? Ileż to oni burd robią jak się napiją. A w końcu to jest zachód!

 

Nie wiem czy u nas jest kultura picia czy nie ma, ale ciągle słyszę, że u nas nie ma "tego", nie ma "temtego i "siamtego". Gdyby to wszystko zssumowac, to wyszłoby, że jesteśmy... w średniowieczu. Nie można przesadzac. U nas jest podobnie jak w całej europie. Są przypadki, które piją na umór, są przypadki które po wypiciu stają się agresywne. Ale czy to stanowi większośc? Nie wiem, bo nie robiłem badań. Wiem natomiast, że w przypadku wszystkich moich znajomych i osób które znam, to nikt nie pije żeby pic, nikt nie robi burd. A gdy się idzie na miasto, to nie ma sytuacji, by nagle cała "knajpa" była pijana i zaczęła się bic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oczywiście wraca temat "burd na stadionach". Tylko czemu nie pamiętam kiedy ostatnio była burda na stadionie ekstraklasy? W znaczeniu rozwaleniu sektora, żeby dostać się do kibiców/kiboli (dla wyjaśnienia - kibol to kibic w Poznaniu, a nie jak mówi się w mediach hools, chuligan stadionowy czy inne pierdoły) przeciwnej drużyny - bo ostatnio odpalenie racy nazywa się już burdą. Nie mówiąc już, że 30-40 lat temu było piwo, wóda na stadionach - każdy wnosił, ludzie byli nawaleni jak świnie i nic się nie działo. Proszę nie patrzcie na prowokację rządowo-telewizyjną na stadionie Zawiszy - nie ma nic wspólnego z ekstraklasą i póki nie pojawiła się policja jakoś nic się nie działo, wręcz przeciwnie zarówno Żyleta jak i kibole Kolejorza razem protestowali przeciw tuskowi. Ale wracając do tematu - Jeżeli nie będzie to piwo w stylu Van Pur 3,5 % sików o ekstrakcie początkowym 7% sików to założę się, że na stadionach kibice kupowaliby chętnie nawet za 5-6 zł zwykłą "warkę". Nie ma to jak obejrzeć mecz przy piwku z kumplami. Ale znając pomysły Donalda Wspaniałego będzie to jakiś Lech Free za 10 zł w tym 5 zł do prywatnej kieszeni premiera na fundusz walki z burdami stadionowymi. ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica, czy burda odbywa się podczas meczu Ekstraklasy czy Pucharu Polski? Przecież wiadomo, że w jednym i drugim przypadku kibice są ci sami.

Twierdzisz, że awantura rozpoczęła się, gdy na stadion weszła policja? I to pewnie ich wina ;). Oglądałem tę burdę na żywo w telewizji, muszę przyznać, że jest w szoku jak nieudolna była interwencja policji wobec osób demolusących stadion. Ja znam lepsze, cywilizowane sposoby protestowania niż wyrywanie siedzeń i rzucanie megafonami.

A kibice to tacy sami ludzie jak inni - liczy się stosunek ceny do zawartości alkoholu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to była prowokacja czy też nie każdy zdecydował sam czy w niej uczestniczyć.Natomiast za jak to nazywasz cywilizowane sposoby protestowania represjonowani i karani są kibice w całym kraju w sposób nieadekwatny do przewinienia bo pan premier poczuł się urażony przedstawioną prawdą( nadmienię nie jestem zwolennikiem żadnej partii) .Ja doskonale zdaję sobie sprawę jak jest na świecie. Problem polega na tym ,że wielu swój pogląd na sprawę wyrabia sobie na podstawie przekazów telewizyjnych lub pewnej gazety której nazwy w Wielkopolsce się nie wymienia. Przepraszam ,że odbiegłem od tematu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Darko, nie chcę odchodzić od tematu więc zapraszam na dyskusję na privie jeżeli nadal będziesz chciał ze mną ją prowadzić ale po pierwsze stadion Zawiszy nie spełnia wymogów bezpieczeństwa Ekstraklasy, więc problemy podczas pucharu nie mogą być brane pod uwagę co do Ekstraklasy, po drugie dlaczego ochrona na 5 minut przed ostatnim rzutem karnym zniknęła ? po trzecie dlaczego to była ta sama ochrona która zawsze bierze udział w prowokacjach przygotowanych przez ludzi Platformy Obywatelskiej (jeśli Cię to interesuje to zobacz jaka firma:) po czwarte czemu nagle jak podstawieni - bo wybacz ale żaden z tych co wybiegli jako pierwsi nie należał do Żylety - "kibice Legii" wbiegli na murawę nagle ochrona pojawiła się z przygotowaną policją, która szturmem ruszyła również na trybuny Kolejorza? Efekt do przewidzenia, niestety (uznaj to za żałosne tłumaczenie się) kibice muszą się bronić przed zomowską policją (uwierz mi brałem udział w niejednej psiej prowokacji, w której oberwałem za fakt, że miałem szalik klubowy na szyi) i dopiero wtedy zostały wyrwane krzesełka. Nie mówiąc już o Staruchu (ten co przewodzi Żylecie jakby kto nie wiedział), który nawoływał swoich żeby wrócili na sektory a policja aresztowała go o coś wręcz przeciwnego. Co do protestu to wywieszali fany, które ochrona szybko usuwała bo były anty donaldowe.

 

A teraz co do tematu - piwo nawet najgorszej jakości w dobrym towarzystwie podobno smakuje, ale bez przesady - w Polsce poziom ligowy jest hu**** przepraszam mizerny, więc słabe piwo słabo smakuje podczas meczów ekstraklasy, nie mówiąc o niższych ligach. Jeżeli nie będzie konkretnego piwa, nici z tego. To tak jak PZPN chce wprowadzić wyższe ceny za bilety tłumacząc się debilnie, że "chuligana" na taki bilet nie będzie stać, więc tylko rodziny będą przychodzić na mecze - a na bilet rodzinny uczciwego Polaka będzie stać ??

 

Pozdro ;)

 

Edit: Co do nieudolnej interwencji policji : nazwij mnie paranoikiem i spiskowcem ale jak najlepiej przedstawić dramatyzm i wielkość burdy i tych wszystkich dantejskich scen jeśli nie pozwalanie "pożytecznym idiotom" na pokazanie tego, o co prowokatorowi chodzi? Im dłużej trwało całe zajście tym większa sensacja i znaczenie tego wszystkiego. Pozdro :):)

Edytowane przez shayboos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shayboos: zajmij się warzeniem piwa i tyle

Dzięki za troskę i podjęcie tematu oraz offtopu :) nie ma to jak konstruktywna opinia :) :)

Może masz pomysł na najbardziej trawiasty aromat chmielu ? Taki dający najwięcej aromatu kojarzącego się z murawą ? Bo dzięki Tobie wpadłem na nowy pomysł na piwo ;)

 

Ach ta klawiatura... ciągle muszę edytować posty... :/

Edytowane przez shayboos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps: tak poza tym, to proponuję przeczytać pierwszy post w wątku i o czym traktuje.

Tak, wiem... wybacz ale zawsze mnie nosi przy tych tematach bo mnie to boli...

Wracając do tematu - to czy OFICJALNIE coś wiadomo na temat piw na stadionach? Bo GŻ milczy chyba na razie mimo, że sponsorują naszych "orłów" "Warką".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
EDIT: no i jak pisał Kopyr można np do Lecha Lite dolać jeszcze więcej wody.... robia jeszcze to coś ??

 

złotego szpadla sam sobie już przyznałem, dziękuję, a piszę bo dopiero teraz trafiłem na Lecha Lite, butelka 0,33, chmielony Cascade - ani tam Cascade za bardzo nie było, ani to szczególnie dobre, a już się chciałem popodniecać że coś się zmienia, że może do świadomości konsumenta w końcu ktoś próbuje wtłoczyć inną miarę niż procentozłotówka a tu jak zwykle dupa...

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Luuudzie!

O czym wy piszecie?!

W zeszłym roku byłem na narodowym a W-wie. "Piwo" po 8 zeta (0,4) nawet strawne...We Wrocławiu po dychu kolejki jak cholera i pić się nie dało...

Na "Górniku" w Zabrzu po 6 zeta, ale na meczu z Zagłębiem było tylko bezalkocholowe (mecz podwyższonego ryzyka)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.