Skocz do zawartości

Sklepy internetowe


Rekomendowane odpowiedzi

Mamy koniec stycznia, a w TB cisza.... nadal informacja, że ruszają "końcem stycznia" tylko zapomnieli dopisać którego roku :D Swoją drogą ciekawe, czy sklep nadal będzie stacjonował we Wrocławiu, oczywiście, jeżeli już ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy koniec stycznia, a w TB cisza.... nadal informacja, że ruszają "końcem stycznia" tylko zapomnieli dopisać którego roku :D Swoją drogą ciekawe, czy sklep nadal będzie stacjonował we Wrocławiu, oczywiście, jeżeli już ruszy.

Jeszcze 6 godz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka zakładała firmę od września. I tak zeszły jej ze trzy lata, aż wreszcie założyła. A że to obrót nieruchomościami to okres prosperity zdążył minąć :O

 

kwestia w tym, że otworzenie nowej firmy kiedyś (jakieś 3-5 lata temu) to była masakra. Obecnie to trwa troszeczkę krócej. Poza tym słód i chmiel to nie nieruchomości :D nie potrzeba, aż tylu pozwoleń (chyba), nie ta kasa, nie tak duży rynek i nie aż taka konkurencja.

Zresztą mieliśmy nie tak dawno "przyjacielskie przejęcie" HB i nie trwało to tak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem najlepsze zakupy robi się w BA. W pozostałych sklepach mają, ale wielkie G...

 

Również pozwolę się nie zgodzić. Kupuję gdzie większość rzeczy mi wychodzi taniej. Czasem dla próby gdzieś indziej, tak jak ostatnio w CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak na razie głównie słodów. Chmiele są stare ze starego TB drożdże suche podstawowy wybór. Szału na razie nie ma.

 

Jeżeli będą słody Warminster, to mnie więcej nie potrzeba - w szczególności brown i pale Maris Otter. Jak będą jeszcze jakieś ekstra angielskie chmiele (Sovereign, Pilgrim, Northdown), to tym fajniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będą słody Warminster, to mnie więcej nie potrzeba - w szczególności brown i pale Maris Otter. Jak będą jeszcze jakieś ekstra angielskie chmiele (Sovereign, Pilgrim, Northdown), to tym fajniej.

 

Kiedyś w tym sklepie były. Mam jeszcze z 1 kg pale Maris Otter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem dokładnie co masz na myśli Dziadku, ale jeżeli chodzi Ci o brak bannerów czy innych form reklamowych, to nie ma ich z tego samego powodu co np. BA, CP czy Piwodzieja. Po prostu nie jestem właścicielem tych podmiotów.

Nie mniej jednak może już w ten weekend będzie specjalne miejsca na piwo.org dla wszystkich zainteresowanych sklepów piwowarskich i innych związanych z domowymi wyrobami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój Browar działa i nawet jest kontynuacja bazy danych klientów z poprzedniego "sklepu".

 

Ostatnio szukając kilku podstawowych składników do paru receptur niezbyt wymyślnych stwierdzam ponownie, że dla kogoś kto już większość sprzętu ma, warzy ze słodów istnieje 4-5 sklepów. I nie zgodzę się, że BA to super hiper. Podstawowe surowce mają drogie. Nie mówię o cenach hurtowych.

 

Dla mnie taka kolejność:

 

1. Twój Browar

2. Centrum Piwowarstwa

3. Piwodziej

4. Homebrewing

5. Browamator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój Browar działa i nawet jest kontynuacja bazy danych klientów z poprzedniego "sklepu".

 

Ostatnio szukając kilku podstawowych składników do paru receptur niezbyt wymyślnych stwierdzam ponownie, że dla kogoś kto już większość sprzętu ma, warzy ze słodów istnieje 4-5 sklepów. I nie zgodzę się, że BA to super hiper. Podstawowe surowce mają drogie. Nie mówię o cenach hurtowych.

 

Dla mnie taka kolejność:

 

1. Twój Browar

2. Centrum Piwowarstwa

3. Piwodziej

4. Homebrewing

5. Browamator

 

A po cholerę ten ranking? Każdy ma swoje preferencje i kupuje gdzie mu się podoba czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenę 3-4 słodów (2 podstawowe + 1-2 karmelowe), cenę 2-3 chmieli (2 aromatyczne i 1 goryczkowy lub dualny), cenę drożdży suchych oraz cenę wysyłki. Nie liczyłem zniżek, bo sam ich nie mam i nie brałem pod uwagę miejsca działalności, bo wszędzie mam daleko.

 

josefik, kilka stron temu ktoś się oburzył jak napisałem, że te 4-5 sklepów istnieje, bo ma rację bytu, a reszta się nie liczy. no to porównałem i sprawdziłem. Nie znaczy to, że w innych czegoś nie kupię, ale że w takiej kolejności będę patrzył na ofertę.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenę 3-4 słodów (2 podstawowe + 1-2 karmelowe), cenę 2-3 chmieli (2 aromatyczne i 1 goryczkowy lub dualny), cenę drożdży suchych oraz cenę wysyłki. Nie liczyłem zniżek, bo sam ich nie mam i nie brałem pod uwagę miejsca działalności, bo wszędzie mam daleko.

 

 

Myślę że ważna jest też oferta sklepu, a tu TB nie jest zbyt konkurencyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.