Skocz do zawartości

Sklepy internetowe


Rekomendowane odpowiedzi

A myślisz' date=' że nie próbowałem? Tylko po co mi 20kg słodu melanoidynowego, czy też jakiegoś innego karmelowego czy specjalnego? Bo nie mają aktualnie w ofercie żadnych słodów podstawowych. :)[/quote']

No to trzeba zrobić zamówienie w Poznaniu, Bydgoszczy albo Gdańsku :P

Wybierasz się? Przegapiłem wycieczkę Mimazego do Strzegomia i pilzneński mi się kończy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba zrobić zamówienie w Poznaniu, Bydgoszczy albo Gdańsku :P

Ale mnie z podstawowych to aktualnie właściwie interesuje tylko pale ale, a tego słodu w akcjach zamówieniowych nie było.

Spytałem kontrolnie mailowo w TB - monachijskiego mają jeszcze parę kg, pale ale nie mają nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz' date=' że nie próbowałem? Tylko po co mi 20kg słodu melanoidynowego' date=' czy też jakiegoś innego karmelowego czy specjalnego? Bo nie mają aktualnie w ofercie żadnych słodów podstawowych. :P[/quote'']

No to trzeba zrobić zamówienie w Poznaniu, Bydgoszczy albo Gdańsku :P

Wybierasz się? Przegapiłem wycieczkę Mimazego do Strzegomia i pilzneński mi się kończy. :)

no na jakieś pół tony możemy się zrzucić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A wie ktoś co się dzieje z TB? Tak sobie robią wyprzedaż na koniec roku, cy zamykają sklep?

W zeszłym roku też tam była przesyłka gratis, z tego co pamiętam za zakup 150zł. Co do wyprzedaży to tam często są różne "promocje", aczkolwiek braki w słodach podstawowych i braki płynnych drożdży oraz to , że magazyn wygląda na nie uzupełniany sugeruje zwijanie interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś co się dzieje z TB? Tak sobie robią wyprzedaż na koniec roku, cy zamykają sklep?

Rozmawiałem przedwczoraj z właścicielką TB i powiedziała, że to jest wysprzedaż przed zamknięciem - niestety :( Bo sklep ma już 2 lata, a interes nie kręci się tak jak powinien. Zasugerowała też, że bierze pod uwagę zmianę właściciela, czyli sytuacja podobna jak w HB. Możliwe, że TB przetrwa, ale nie wiadomo w jakiej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś co się dzieje z TB? Tak sobie robią wyprzedaż na koniec roku' date=' cy zamykają sklep?[/quote']

Rozmawiałem przedwczoraj z właścicielką TB i powiedziała, że to jest wysprzedaż przed zamknięciem - niestety :( Bo sklep ma już 2 lata, a interes nie kręci się tak jak powinien. Zasugerowała też, że bierze pod uwagę zmianę właściciela, czyli sytuacja podobna jak w HB. Możliwe, że TB przetrwa, ale nie wiadomo w jakiej formie.

Cóż, smutne. :)

2 sklepy dla piwowarów we Wrocławiu to wypas.

Uzupełniały się asortymentem ale jak widać to za mało na utrzymanie się na rynku.

Miejmy nadzieję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się tłoczno i tyle. Ktoś musiał wypaść z rynku. BA ma ugruntowaną pozycję i stałych klientów. CP weszło przebojem i nic im nie zagrozi, zwłaszcza, że rejon Wrocka jest bogaty w piwowarów. HB nie przetrwał z powodów pozaekonomicznych (szkoda, że w Krakowie znów nie ma dobrego sklepu z surowcami), a Piwodziej funkcjonuje dlatego, że ma odbiorców z W-wy. Podobnie jak WES, dla którego jest to dodatek do innej działalności. Reszta się nie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że zaopatrzenie piwowarstwa wymaga nieco więcej zaangażowania, niż tylko handlowanie fantami. CP zdaje się o tym wiedzieć i angażuje się w różne akcje popularyzatorskie, TB raczej tylko od czasu do czasu fundował nagrody w konkursach. Klientów jest ograniczona ilość, więc trzeba sobie wychować nowych.

 

W tym świetle już wiadomo, dlaczego ostatnie nagrody od BA są takie jakie są (jaki sens mają gotowe zestawy surowców dla laureatów konkursów piwowarskich? - dadzą je komuś w prezencie).

 

Po TB będzie mi jedynie trochę żal niektórych surowców, których nie było gdzie indziej - słodu brown, prażonej pszenicy, płatków kukurydzianych, niektórych odmian chmielu. Słodu pale Maris Otter nie mają już od bardzo dawna, więc się nawet nie załapałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki sens mają gotowe zestawy surowców dla laureatów konkursów piwowarskich? - dadzą je komuś w prezencie

Hmm... nie wpadłem na to. ;) Wziąłem zestaw gdzie było dużo pale ale (IPA), zamieniłem drożdże na płynne, dorzucę do tego częściowo słód który mam już przygotowany i mam gotowy "zestaw" do barleywine.

 

Po TB będzie mi jedynie trochę żal niektórych surowców, których nie było gdzie indziej - słodu brown, prażonej pszenicy, płatków kukurydzianych, niektórych odmian chmielu. Słodu pale Maris Otter nie mają już od bardzo dawna, więc się nawet nie załapałem...

No to jest okazja żeby te surowce przejął może nowy HB? :(

 

e-prezes: W Warszawie są dwa sklepy piwowarskie (Piwodziej i Piwowar) i jakoś sobie oba radzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dwa że chyba jeden, byłem świadkiem jak Pani z Piwodzieja przywoziła towar do Pani z Piwowara. ;)

Ceny Piwowara niestety astronomiczne.

Edytowane przez guma77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki sens mają gotowe zestawy surowców dla laureatów konkursów piwowarskich? - dadzą je komuś w prezencie

Hmm... nie wpadłem na to. :( Wziąłem zestaw gdzie było dużo pale ale (IPA)' date=' zamieniłem drożdże na płynne, dorzucę do tego częściowo słód który mam już przygotowany i mam gotowy "zestaw" do barleywine.[/quote']

Ha , ja ten sam zestaw obstawiłem ;) prawie 10kg pale ale się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwowarstwem zajmuję się od niedawna i nie jestem do końca obeznany w panujących obyczajach ;)

 

Czy można się spodziewać jakiś promocji w sklepach z uwagi na świąteczny okres? Póki co darmowa wysyłka nie objęła sklepów piwowarskich, teraz Mikołaj i nic raczej nie słychać poza wyprzedażą w TB.

 

Być może co roku jakieś sklepy prowadzą takie akcje ale jak już pisałem nie orientuję się w tym. W sumie głownie zależy mi na Browamator.

 

Pozdrawiam ;)

 

P.S. Uprzedzają, napisałem jeszcze do BA ale odpowiedzą pewnie po niedzieli, zresztą nie zaszkodzi zapytąć na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się tłoczno i tyle. Ktoś musiał wypaść z rynku. BA ma ugruntowaną pozycję i stałych klientów. CP weszło przebojem i nic im nie zagrozi, zwłaszcza, że rejon Wrocka jest bogaty w piwowarów. HB nie przetrwał z powodów pozaekonomicznych (szkoda, że w Krakowie znów nie ma dobrego sklepu z surowcami), a Piwodziej funkcjonuje dlatego, że ma odbiorców z W-wy. Podobnie jak WES, dla którego jest to dodatek do innej działalności. Reszta się nie liczy.

Co do Piwodzieja, to od jakiegoś czasu zastanawiam się jak on jeszcze funkcjonuje.

Zdarzyło mi się w ubiegłym roku, że zamówiłem tam towar na początku i końcu miesiąca - różnica w numerach rachunków (nie paragonów z kasy fiskalnej, a to też o czymś świadczy, wtajemniczeni wiedzą o czym :smilies: ) była zadziwiająco nieduża. Zakładając przeciętną marżę i średnią wartość koszyka 200 zł, miesięczny zysk wyszedł naprawdę nieduży.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.