Skocz do zawartości

łamanie regulaminu przez użytkowników forum


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie to możliwości techniczne mają administratorzy/ moderatorzy tego forum ,których nie ma zwyky użytkownik, a byłby pomocny w rozwiązaniu konfliktu pomiędzy dwoma użytkownikami?

Zastanawiałem się czy warto cokolwiek pisać w tym, pod pewnymi względami, żenującym wątku. Prawdę powiedziawszy nie popieram żadnej ze stron konfliktu. Mam to na prawdę gdzieś jak skończy się ta kłótnia. Proszę jednak nie pisać, że admin i moderator nic nie może zrobić. Bo brzmi to trochę jak ostra ściema. Jak użytkownik Mojrzesz obraził forumowiczów to dostał ostrzegawczego bana i po problemie. Po wszystkim wrócił na forum i teraz ma czyste konto "plusów i minusów". Proszę postawić sprawę jasno albo zamknąć ten wątek bo właśnie taka paplanina - jak ten post :smilies: - psuje atmosferę na forum najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

 

Nie mam zamiaru się ustosunkowywać do żadnego z powyższych postów. Dalsze rozważanie ma charakter czysto teoretyczny' date=' nie odwołuje się do żadnych konkretnych osób.

 

Może, by na przyszłość uniknąć takich sytuacji, wprowadźmy oprócz punktów "reputacji" jeszcze "ostrzeżenia"?

Rozdają je admin i moderatorzy (tak, dobrze myślicie - według własnego zdania i sumienia). Za jedno złamanie regulaminu można dostać jedno ostrzeżenie. Jeśli ktoś w danym czasie przekroczy dopuszczalną ilość (powiedzmy jedno czy dwa w roku) dostaje bana na kolejne 6 miesięcy. Tyle powinno wystarczyć, by zbanowany nabrał rozumu a emocje troszkę opadły. Jeśli znów zacznie fikać - rok bana i tak dalej. Taki system minimalizuje straty dla piwo.org, a jednocześnie jest jasny, przejrzysty i pozwala ukarać tych co obrażają innych, trolli, spamerów czy inne dzieci neo (nie żeby tu były - mówię na przyszłość).[/quote']

Tylko czy tak naprawdę jest sens tworzenie skomplikowanych reguł dla sytuacji, które zdarzają się raz na 4 lata?

To jedne z prostszych reguł.

Niestety, z takimi zdarzeniami jest jak z "teorią samobójstw" - jedno pociąga dwa następne.

Z drugiej strony, parafrazując Sun Tzu i Machiavellego: mechanizm represji nie służy wymuszania posłuszeństwa - samo jego istnienie sprawia, że ludzie, wiedząc co może ich spotkać, nie podejmują akcji wymierzonych przeciw innym.

Edytowane przez Merv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elroy- zamknij ten dialog albo ukryj mi mozliwosc widocznosci tego wątku. To forum o piwie a nie skrzywdzilomniezycie.wybaczmi.org

użytkowniku temat jest także dal ciebie jak w przyszłości ciebie obrażę to musi ktoś zareagować chyba że to cię kręci

Jak mnie obrazisz zrobie jedno z 3 ponizszych

1 zignoruje X

2 Napisze do X na PW mile lub niemile slowa

3 podam X do odpowiednich organów

 

Na pewno nie bede robil z forum tablicy zażaleń, leczac swoje kompleksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.