Jump to content
Sign in to follow this  
coder

Do Żywca przez Kraków

Recommended Posts

Zastanawiam się, czy by nie pojechać tym razem przez Kraków, bo droga lepsza.

Tyle, że nie wiem jak najlepiej ominąć Kraków (jadąc od Kielc) i która droga do Żywca będzie najlepsza?

Ja będę jechał w piątek po południu (ok. 19), obawiam się, że już wjazd do Krakowa będzie zapchany, chciałbym ominąć go dużo większym łukiem. Myślałem, żeby odbić już w Miechowie na Olkusz.

Ja będę jechał w piątek po południu (ok. 19), obawiam się, że już wjazd do Krakowa będzie zapchany, chciałbym ominąć go dużo większym łukiem. Myślałem, żeby odbić już w Miechowie na Olkusz.

Tak, ale korki tam tworzą się najczęściej do tego punktu (zielona strzałka). Później wszyscy chcą się dobić na "autostradę" (czyli w prawo) i robi się gorzej.

http://maps.google.pl/maps?q=50.086014,19.954941&num=1&sll=50.087823,19.96027&sspn=0.01195,0.042272&ie=UTF8&ll=50.080553,19.958553&spn=0.023904,0.084543&z=14

Ostatnio byłem w Słomnikach http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=S%C5%82omniki&aq=&sll=50.158865,19.980011&sspn=0.19092,0.676346&ie=UTF8&hq=&hnear=S%C5%82omniki,+krakowski,+ma%C5%82opolskie&z=13 i nic się złego nie działo.

Trasa którą proponujesz niestety nie jest mi znana (dalej niż za Olkusz w dni robocze się nie zapuszczam), więc nie wiem co się tam dzieje.

Nie mniej jednak, jak już wpadniesz do Krakowa, to nie ma się czego specjalnie obawiać. Trasę przez Aleje w godzinach 18-19 pokonuję w 25 minut spokojnie. Przynajmniej ładny widok na Wawel :-)

Nie mniej jednak, jak już wpadniesz do Krakowa, to nie ma się czego specjalnie obawiać. Trasę przez Aleje w godzinach 18-19 pokonuję w 25 minut spokojnie. Przynajmniej ładny widok na Wawel :-)

Też tak uważam. O tej porze do Krakowa wjedziesz spokojnie i przez Aleje przejedziesz szybko. To raczej wyjazd z Krakowa w stronę W-wy będzie zakorkowany.