Skocz do zawartości

Zymoferm opinie


Szwed

Rekomendowane odpowiedzi

Nijak. Drożdże Alt.

Co znaczy "nijak"? W tym tydniu mam zamiar kupić te i jeszcze inne, a Ty tu z takim tekstem ;) Czy to sugestia, żeby jednak dołożyć raz tyle i kupić Wyeasty? Z drugiej strony jakie mają być drożdże altowskie? Chyba nijakie. Dające czyste posmaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podczas pomiaru °Blg próbowałem jasną pszeniczkę na zymoferm waissbier 4. Piwo jest już całkiem dobre . W piątek powędruje do butelek , więc w niedzielę będzie już nagazowane , wtedy napiszę coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy "nijak"? W tym tydniu mam zamiar kupić te i jeszcze inne, a Ty tu z takim tekstem ;) Czy to sugestia, żeby jednak dołożyć raz tyle i kupić Wyeasty? Z drugiej strony jakie mają być drożdże altowskie? Chyba nijakie. Dające czyste posmaki.

Ja zamówiłem już Zymoferm Z032-1-31 na kolońskie. Cena dobra , a w piwnicy 15°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam te do Witbiera - szybko pracują (nie to co Wyeasty) - burzliwa 7 dni,

mocne cytrusy w zapachu, bardzo dobry Wit.

 

Pszeniczne - bardzo długo mi startowały (mimo 2 miesięcy do terminu - po którym dopiero zalecają starter) - potem pracowały bardzo ładnie.

 

Generalnie - do Zymo - ZAWSZE róbcie starer - nawet gdy data na fiolce mówi, że nie trzeba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weissbier II zadane rano, fiolka dzielona na dwa fermentory, bez startera (sic!). Fermentuje niestety w 25°C. Pachnie niesamowitymi cytrusami, podobnie czuć je w smaku. Po 3 dniach fermentacji zeszły raptem 3°Blg, ale to moja wina. Trza było zrobić starter, ale wygrała koalicja lenistwa i braku czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo chcial bym widziec jak ktos zrobi porownanie wyeasta lub white labsa z zymofermem za zasadzie, ze pol warki do jednego fermentora z drozdzami "x" a drugie pol do drugiego fermentora z drozdzami "y".

fermentowane w tym samym pokoju/temperaturze, etc.

 

ja napewno tak zrobie ale to juz pod koniec wakacji bo teraz nie mam jak warzyc.

pewnie zrobie piwo zniwowe z wlasnym chmielem (i moze sprobuje troszke zeslodowac troche jeczmienia?? zobaczymy...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo chcial bym widziec jak ktos zrobi porownanie wyeasta lub white labsa z zymofermem za zasadzie...

Jeżeli sam nie zrobisz testów pod Twoje wymagania/gusta, takie opinie możesz sobie poczytać jako ciekawostkę. Gdy takich prób z podobnymi wnioskami będzie odpowiednio (?) dużo, można się nad tym zacząć zastanawiać jako prawidłowością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość drożdży = czystość mikrobiologiczna + stabilność z partii na partię.

O tym przekonamy się dopiero po dłuższym używaniu Zymofermów.

 

To jakie dają posmaki to drugorzędna sprawa, bo tym mozna sterować poprzez recepturę, zacieranie, fermentację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość drożdży = czystość mikrobiologiczna + stabilność z partii na partię.

Ja mam pewne wątpliwości co do przeżywalności komórek w fiolkach. Już w 4 miesiące od wyprodukowania potrzebują 36 godzin na namnożenie się w starterze, w ramach zalecanych 3 miesięcy jest to tylko 24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość drożdży = czystość mikrobiologiczna + stabilność z partii na partię.

O tym przekonamy się dopiero po dłuższym używaniu Zymofermów.

 

To jakie dają posmaki to drugorzędna sprawa, bo tym mozna sterować poprzez recepturę, zacieranie, fermentację.

nom, w sumie zgodzil bym sie.

zobaczymy co to za drozdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj piłem pszeniczne, które zadałem drożdżami do białego barana. Miało już około 3 tygodni w butelce - i nadawało się do degustacji ( pierwszy raz je piłem jak miało ok 4 dni w butelce i było za młode). W zapachu czuć słodkie owoce - choć ja niekoniecznie nazwał bym je "owocami leśnymi". Efekt bardzo ciekawy. Do tego drożdże te klarują się w butelce jednak nie zbijają się w grudki na jej dnie i z łatwością dają się rozprowadzić w kuflu tworząc wezienową "mgiełkę". Jednym słowem: polecam! Jednak nie należy oczekiwać, że piwo z tymi drożdżakami będzie przypominało bawarskiego hefe-weizena. pomimo tego jest świetne na lato. Połowy warki już nie ma, gdzie sam wypiłem 2 butelki - najwidoczniej rodzinie też posmakowało piwo z tymi drożdżami :smilies: Moje drożdże były dzień po dacie do bezpośredniego zadania do fermentora więc sporządziłem z nich starter w którym ładnie się namnożyły po 24 h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weissbier II zadane rano, fiolka dzielona na dwa fermentory, bez startera (sic!). Fermentuje niestety w 25°C. Pachnie niesamowitymi cytrusami, podobnie czuć je w smaku. Po 3 dniach fermentacji zeszły raptem 3°Blg, ale to moja wina. Trza było zrobić starter, ale wygrała koalicja lenistwa i braku czasu.

Wybaczcie dyletanckie pytanie, ale czy mam rozumieć, że drożdże płynne można zadawać bez przygotowania startera ?

Do tej pory 'jadę' na suchych właśnie z uwagi na konieczność robienia starterów (no i przez cenę :D )

Czy czegoś z tymi płynnymi nie zrozumiałem, czy to może Zymoferm'y pozwalają na takie szybkie stosowanie ??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego generalnie nie poleca, a jak pisał bodajże Zgoda - ZOMOwce wręcz wymagają startera. Zrób, co Ci szkodzi. Po co się niepotrzebnie stresować... kiedy nie ruszą w warce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia mówi od czasu do czasu "nie wierz słowu pisanemu po niemiecku!". ;)

 

Nie to że trzeba - są przypadki, kiedy nawet fiolka podzielona na 2 wiadra startuje w rozsądnym czasie. Jak kto lubi ryzyko, to można dawać i bez startera.

 

Producent nie podaje, ile powinno być komórek we fiolce, więc trudno ocenić na ile robienie startera jest "zalecane" a na ile "niemal konieczne". Znacząco dłuższy czas namnażania w starterze "po terminie" wskazuje, że komórek albo nie ma za wiele (ot tak na styk), albo dużo ich ginie w jednostce czasu. Wydaje mi się, że jednak zrobienie startera jest na tyle mało kłopotliwe, że warto się poświęcić.

 

A jak kto się poświęcać nie chce, to niech płaci 40zł za activator Wyeasta. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia mówi od czasu do czasu "nie wierz słowu pisanemu po niemiecku!". ;)

Zgoda a w jakim języku Twoja babcia się modli ?

A po jakiemu ma się modlić? Przecież że po polsku. Ale jest z Radzymina, więc czy po rosyjsku, czy po niemiecku czy w jidisz się z Panem Bogiem w razie czego dogada. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia mówi od czasu do czasu "nie wierz słowu pisanemu po niemiecku!". ;)

Zgoda a w jakim języku Twoja babcia się modli ?

Powinieneś raczej zapytać w jakim języku liczy. Bo modlić uczono się w domu, szkoła była koniecznym dodatkiem, ale liczyć wyłącznie po niemiecku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś raczej zapytać w jakim języku liczy. Bo modlić uczono się w domu, szkoła była koniecznym dodatkiem, ale liczyć wyłącznie po niemiecku. :D

Babcia się urodziła w 1920, całe dzieciństwo w wolnej Polsce, więc i liczyć i modlić się uczyła po polsku. ;)

 

Języki drugi, trzeci i czwarty to języki sąsiadów. Kiedyś Polska była multi-kulti i aż dziw, że się nie pozabijali. Pewnie dlatego, że wszyscy byli rasistami i każdy znał swoje miejsce. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj do butelek poszła jasna pszeniczka robiona na Zymoferm Z047-8-39 Weissbier IV, Typ ?Fürstengold

Piwo jest inne niż moje wcześniejsze pszeniczne , goździków jest bardzo mało , za to wyraźne posmaki cytrusów i brzoskwini. Więcej informacji podam po 1 degustacji , czyli za jakieś 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.