Skocz do zawartości

Jak zrobić "kobiece" piwo - moje doświadczenia.


Zbyszek T

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Miód daje smak ale daje go mało (w końcu miód to nie sam cukier)

A tutaj się nie zgodzę. W moim miodowym daje 1kg miodu (ok. 20% wagi surowców fermentowalnych), daję go na 0' albo na whirlpool i smak i aromat miodu jest bardzo wyraźny. Chyba też kwestia miodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem to orientacyjnie, na zasadzie "łyżeczka czy 100g da na tyle mało smaku ze może być mało wyczuwalny, jak dasz kg albo 2 to już prędzej", dla zaprzeczenia tezy "z miodu nic nie zostaje w piwie". Oczywiście kwestia miodu i intensywności jego smaku tez jest wazna, gryke dużo łatwiej wyczujesz niż np. mniszkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oczywiście kwestia miodu i intensywności jego smaku tez jest wazna, gryke dużo łatwiej wyczujesz niż np. mniszkowy

Szczerze to ja nie wiem jaki mam rodzaj miodu. Mam od sąsiada z naprzeciwka, z jego małej pasieki i tyle co wiem, to że to miód Majowy, albo Lipcowy :) w sumie dziś idę zapytać czy majowy już jest to podpytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie co sądzicie o pomyśle dodania do resztek po brewkicie małej ilości ekstraktu słodowego (płynnego)?

Konkretnie, robiąc piwo z brewkitu dolewam do ~23L, 20 zapakowałbym w butelki, a do pozostałych 3L dodałbym ekstrakt i herbatkę chmielową, a do tego jak w oryginalnym przepisie ~5L wody i 2x 420ml sok malinowy.

ma to jakiś sens?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chciałbym zrobić coś podobnego do produktów autora wątku.

Mam na drzewku jakieś 2 kg owoców aronii a w wiadrze fermentuje AIPA.  Planuję  zrobić z tej aronii sok w sokowniku i dodać to do 5 litrów tego co zostanie w wiadrze po burzliwej. Policzyć cukier, uzupełnić wodą i niby gotowe. Ale mam też jeszcze brewkit Gozdawa pale ale, który chciałbym wykorzystać. Ale teraz pytanie: czy ma sens dawanie soku aroniowego do jasnego piwa? Może lepiej będzie dokupić ciemny ekstrakt i dochmielić całość do sensownej goryczki? Zaznaczam, że moja LP nie krzywi się na goryczkowe piwa, a wręcz przeciwnie. Z drugiej strony aronia jest dość specyficzna, cierpko-gorzka.

Radźcie towarzysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odkopię wątek, fermentuje sie u mnie właśnie piwko malinowe.
Dzięki dla autora za sporą dawkę pomysłów. Dorzucę od siebie 3 grosze- jeśli ktoś szuka dobrego i taniego soku malinowego, to polecam wycieczkę do Lidla- 19% soku malinowego, 11% soku z aronii (paola czy herbapol to wartości rzędu 1%) i bez dodatków acesulfamów i innych sztucznych słodzików. Ja na promocji dałem 2.99 za 430ml butelkę. Dam znać co wyszło, bo dopiero wczoraj wylądowało w fermentorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też fermentuje malinowo-wiśniowy twór.18l brzeczki 10blg,zacieranej na słodko. Na 5minut dodałem 200g ekologicznej herbaty,z suszonych owoców(malina,hibiskus,czarny bez,dzika róża,wiecej nie pamietam). Chmieliłem na 17-20ibu. Po schłodzeniu,dwie butelki Paoli i 500ml 100%malinowy z ekologicznego sklepu.Bucha malinami z fermentora aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie świetny jest ten wątek. Co by się nie zrobiło (w granicach elementarnego rozsądku oczywiście) wyjdzie zdatne do picia - czyli tłumacząc na polski - pyszne  :D . Moje aroniowe już dawno wypite. Goryczka z brewkita, plus cierpkość aronii ładnie ze sobą zagrały. Nawet siostra żony, która generalnie nie pije piwa, bo jej niedobrze po sklepowych produktach, wypiła to z przyjemnością i pochlebnym komentarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam,że kiedyś czytałem o ksilitolu.Podobno organizm trzeba przyzwyczaić do niego,za dużo na raz,i mamy rozwolnienie.Możecie potwierdzić,zaprzeczyć?

Jeśli używasz dużo cukru na co dzień i nagle zastąpisz go w całości ksylitolem, to tak, będzie problem. Przy spożywaniu piwa bądź cydru z ksylitolem nie zauważyłem tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

siema

 

czy ktoś robił radlera jabłkowego? myślałem nad wykorzystaniem do tego takiego syropu WES 1,6kg. warkę chciałem zrobić tradycyjną z zacieraniem. 

 

jakiś pomysł jak to zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie - zacierasz piwo 6Blg (najlepiej na słodko), rozpuszczasz potem w tym ekstrakt i jak chcesz pochmielić, to gotujesz. Potem standardowo - chłodzenie, fermentacja, rozlew. Tylko musisz czymś na koniec dosłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hej! a ja dzisiaj zlewałem dry stouta na cichą i pomyślałem że zrobię takie kobiece śliwkowe, może i malina z ciemnym nie pasuje jak pisze autor wątku Zbyszek T ale ciemna śliwka czemu nie? Dwa kilo słodziutkiej węgierki bez pestek podlałem 3/4 kubka wody i wolniutko sobie pyrkało aż puściło sok (40 minut), dodałem garstkę goździków (część pokruszyłem) cynamonu pi razy drzwi (może 3 łyżeczki) ze trzy łyżeczki imbiru posiekanego i pół łyżeczki kardamonu, na koniec 200 gr cukru trzcinowego i jeszcze pogotowałem z 10 minut. Pycha!!! Generalnie trzeba doprawić do smaku, jak kto woli. Po zebraniu części gę!stwy z dry stouta dolałem młodego piwka z powrotem do 5,5 litra, uzupełniłem wodą (5 litrów), herbatką chmielową i ok. 750-800 ml mojego syropu śliwkowego, zamknąłem pokrywę i poszedłem się napić mojego dunkelweizena...co będzie czas pokaże, podziękowania dla autora wątku za inspirację!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was korzystał z soku EkaMedica?

https://www.straganzdrowia.pl/pl/p/Sok-z-malin-100-bez-cukru-500ml/197

 

Trochę szukałem informacji co tam jest w tych sokach, i trochę do mnie nie trafia, że np. w herbapolu jest mniej niż 1% soku z maliny...

Inne soki nie wyglądają znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio nawarzyłem warkę Miodowego - jasnego.

 

Słód pilzneński 3 kg

Płatki owsiane 0,5 kg

Ksylitol 0,5 kg

Miód 2 kg

 

Chmielenie Saaz 3x33g

 

Drożdże US-05

 

Wyszło koło 16 Blg, po fermentacji mętne było - co pewnie jest zasługą płatków owsianych. Na szczęście żelatyna pomogła.

 

Wyszło równo 50 butelek, super piwko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.