Skocz do zawartości

Jak zrobić "kobiece" piwo - moje doświadczenia.


Zbyszek T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem początkującym piwowarem, a właściwie jest to moja pierwsza warka (pierwsza była z brewkit a druga był to gotowy zestaw słodów z przepisem - dla tego ich nie liczę). Postanowiłem dla Mojej LP zrobić miodowe z przepisu Zbyszka (warka nr 26 - chyba). Cały proces przeprowadziłem zgodnie z zaleceniami. No i stało się, wczoraj pobrałem próbkę z fermentatora w celu sprawdzenia czy fermentacja już się zakończyła no i po degustacji nastąpiło lekkie rozczarowanie. Piwo smaczne, ale gdzieś się zgubił posmak miodu. Mam teraz takie pytanie, czy mogę w tej chwili dodać jeszcze miodu w celu podniesienia walorów smakowych czy to już nie ma sensu? No chyba, że mogę zrobić jeszcze coś innego. W tej chwili jestem na etapie końca fermentacji burzliwej. Za wszystkie cenne porady dziękuje.

Pozdrawiam wszystkich domowych piwowarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że niewiele Ci to da - miód ma to do siebie, że jest prawie całkiem fermentowalny, to i wiele po nim w piwie nie zostaje. Rozmawiałem z kolegą miodosytnikiem i piwowarem - najlepsze efekty miał dodając miód na refermentację (w większej ilości niż zalecane do nagazowania), następnie pilnował piwa dopóki nie uzyska odpowiedniego nagazowania i przerywał dalszą refermentację poprzez ubicie drożdży pasteryzacją w ~70C. Operacja jest o tyle trudna, że przeprowadzona nieprecyzyjne (za dużo surowca do refermentacji, zbyt późne przerwanie refermentacji, pasteryzacja w zbyt wysokiej temperaturze) prowadzi do rozerwania butelek :P

 

Ja osobiście miałem jedno "zwykłe" podejście (dodanie miodu w drugiej części fermentacji burzliwej) i miód był zupełnie niewyczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Piwoszy.

Mam takie pytanko. Dopiero zaczynam przygodę z warzeniem i nie wiem czy będzie coś z tego, jak bym chciał zrobić malinowe z obecnie nastawionego piwka, tj. Norfolk NOG. Oczywiście jest to z brewkita.

Proszę o szybką odpowiedź, bo fermentacja się kończy, a chcę malinkę zrobić z w/w resztek piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie kończy fermentować coś w stylu IPA (13BLG). Z resztek mam zamiar zrobić mojej żonie piwo malinowe. Ale mam pewne obawy, ponieważ kilka godzin po zadaniu drożdży w fermentatorze miałem zimny przełom (przynajmniej tak mi się wydaje). Nie odlewałem niczego i gdy już widać wyraźnie że fermentacja burzliwa ustępuje cały ten "ulepek" oraz te kłaczki opadły na dno. W związku z tym zachodzi pytanie czy do resztek (w tym przypadku chyba ok 7 litrów bym zostawił) dolać soki, herbatkę chmielową oraz wodę czy próbować jakimś sposobem wyłowić ten "ulepek" i zostawić wtedy 5 litrów oraz drożdże?

Druga sprawa, czy 200g Ksylitolu wystarczy na dosłodzenie (żona preferuje dobrze dosłodzone piwo) całości w butelkach? Pytam bo zastanawiam się co wybrać, dużo złego słyszałem o słodzikach :)

Edytowane przez Drapichrust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam słodziki na bazie stewii i glikozydów stewiolowych. Np. do piwa malinowego dla LP dodaję 3 tabletki na litr (jest to mniej więcej odpowiednik 3 łyżeczek cukru), dla mnie trochę zajeżdża chemią, ale jak trzeba to w małych dawkach go przeżyję. Ciekawie smakuje, nie fermentuje, wersję w tabletkach/pastylkach bardzo łatwo się dawkuje. Osobiście stosowałem ksylitol w ilości 10-20g/l, co w smaku porównałbym do podobnej dawki cukru co ksylitolu, ale dosładzałem nim wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swój smak i próg tolerancji. Ja na przykład stosuję słodzik cologran z lidla. Chemia niewyczuwalna (przeze mnie). Miałem za to problemy z refermenacją dobrze sklarowanego cydru przy dużych dawkach - 4 tabletki na 0,5l. Ten sam cydr dosładzany 2 tabletkami nagazował się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Polecam słodziki na bazie stewii i glikozydów stewiolowych.

A ja po raz kolejny będę ostrzegał - STEWIA JEST OHYDNA !! I daje metaliczne posmaki. 

 

Kwestia upodobań i własnego smaku. W większych dawkach nie trawię smaku stewii (za to moja LP już tak), jedynie ksylitol, który dla mnie smakuje jak zwykły cukier. Żadne inne słodziki, nawet mieszanki 3-4 słodzików (ostatnio bardzo popularne w tanich napojach gazowanych), nie są w stanie zastąpić zwykłego cukru do dosładzania napojów, ale w przypadkach kiedy w napoju znajdują się drożdże należy kombinować z niefermentowalnymi słodzikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy laktoza nada się do posłodzenia piwa malinowego

Jeśli lubisz shake malinowy do dodaj laktozy :)

 

Przy okazji, skąd przyszedł Ci do głowy pomysł, że laktoza jest słodka i można nią coś dosłodzić?

spróbuj laktozy i sam już wnioski wyciągniesz szybko. Kup sobie na przykład jakiego Rredsa owocowego i dodaj do niego laktozy.

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

poczytaj trochę forum, użyj wyszukiwarki bo są wiadomości na ten temat. I co Ty chcesz w końcu zrobić, bo piwo z resztek to jak dla mnie piwo z wysłodków. A ty chcesz wodę z miodem dawać na drożdże pozostałe po zlaniu piwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crusher poczytaj ten temat najpierw, później pisz.

miód rozpusc w wodzie i przegotuj, żeby Ci nie zakazil piwa. Jak dobrze pamiętam to miód dodajesz do 5 l wody

 

BTW tez dobrze poczytaj pierwszy post, wszystko tam masz opisane...

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo was przepraszam, faktycznie się nie popisałem :P tak czy inaczej opisz proszę efekty co z tego wyszło. Sam chciałem robić piwo miodowe, ale ponoć miód fermentuje prawie w całości i mało co zostaje go w piwie że tak powiem. I lepiej dodać sobie łyżkę miodu do gotowego piwa.

Edytowane przez crusher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.