Skocz do zawartości

Jak zrobić "kobiece" piwo - moje doświadczenia.


Zbyszek T

Rekomendowane odpowiedzi

Chce zrobić 20L piwa z malinami. Zacierał będę tego samego dnia w tej samej kadzi piwo świąteczne o takim samym zasypie. Celowałem w 18 blg jednak po chwili zastanowienia stwierdziłem że 3,5L soku z malin podniesie mi blg a nie chce by to piwo było zbytnio alkoholowe. Chciałbym wcześniej obliczyć jak rozdzielić warki, ile wody dodać do zacieru na malinowe. Aby to zrobić muszę wyliczyć blg malin, jakieś pomysły jak to zrobić bez marnowania soku? Aha, jest za gęsty do balingomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuję 10 blg dla soku z malin. Sugerując się wartością z tabeli na https://www.law.cornell.edu/cfr/text/19/151.91Skaluje recepturę na 36L. Świąteczne 24L 18blg,12L pójdzie na malinowe + 3,5L soku 10blg da 15,5L 16,24blg do tego dodam 5,5L wody. Otrzymam 21L piwa malinowego o blg 12,2. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby to zrobić muszę wyliczyć blg malin, jakieś pomysły jak to zrobić bez marnowania soku? Aha, jest za gęsty do balingomierza.

(...)

Przyjmuję 10 blg dla soku z malin.

Około 10 BLG ma sam wyciśnięty sok z malin. Jesli jakiś zagęszczony to będzie z 50. Weź 30 ml kieliszek tego soku (to chyba nie duże marnotrawstwo) i 3 takie kieliszki wody. Roztwór będzie zdatny do zmierzenia a wynik pomnóż x4

Edytowane przez Tonyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kontynuując wątek, dodam, że to piwo miodowe to jest rekord świata http://www.piwo.org/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/smile.png Miód to był ciemny-jesienny (jakoś tak) z akcji miodowej z wino.org - smak wielokwiatowy z wyraźną, ale nie mocną nutą gryki. Do refermentacji też dałem miód, ale trochę za dużo - 10 g/l - liczyłem, że ma mniej cukru fermentowalnego. Proponuje 8 g/litr.

 

Fermentacja w zimnej piwnicy - 15-17°C. Warzone 1,5 miesiąca temu, a już znika w zastraszającym tempie....

 

 

Warka #49 Miodowe

 

- Pilzneński - 3 kg

- Caramunich I - 0,15 kg

- Abbey - 0,85 kg

- Płatki owsiane - 0,4 kg

- Ksylitol - 0,75 kg

- Miód - 4 kg

 

- Challenger 45 g - 60 min

- Fuggles 12,5 g + Styrian Goldings 12,5 g - 10 min

- Fuggles 12,5 g + Styrian Goldings 12,5 g - 5 min

 

Wyszło około 40-45 l, 16 BLG, S-04

 

Witamam kolegę z forum winiarskiego. Mozesz napisac jak dokładnie zacierałeś i wysładzałeś. I kiedy dajemy ten ksylitol?

Edytowane przez 511201
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie, zainspirowany tym tematem chciałbym zadać kilka pytań bo stron jest masa i cieżko się w tym połapać. Jako że jestem na etapie brewkitów moja LP stwierdziła zrób mi reddsa. No wiem czytam i czytam i nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi. Więc moje pytanie biorąc pod uwagę że, jestem początkowym piwowarem i za sobą mam 2 udane warki.

Jak piwo malinowe/jabłkowe zrobić z brewkitu. Czytając znalazłem odpowiedz że zamiast cukru czy ekstraktu dodać syrop i patrząc na etykiete dać tyle syropu żeby cukru wyszło około 1kg ( bo tyle się daję na puszkę brewkitu ) Dalej do butelkowania ten sam przelicznik czyli około 8 gr cukru na butelkę przeliczyć na ml syropu + słodzik nierefermentowalny 4 tabletki na litr. Jeżeli się mylę to poprawcie mnie. Jakiego stylu z brewkitu użyć do takiego piwa żeby przypominał typowe piwo owocowe typu redd's ? Typowe brewkity są na 20 litów więc mam zamar zrobić z jednej puszki brewkitu 10litrów jabłkowego i 10l żurawinowego piwa. Czekam na porady

 

EDIT

Oczywiscie chodziło mi o 8gr na litr ( przeliczenie ml na gr cukru )

Edytowane przez 2900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając aspekt, że "reddes" to napój nawet nie do końca piwny to:

 

 

dać tyle syropu żeby cukru wyszło około 1kg ( bo tyle się daję na puszkę brewkitu )

może tak, może nie, ale coś koło tego ;)

 

 

Dalej do butelkowania ten sam przelicznik czyli około 8 gr cukru na butelkę przeliczyć na ml syropu

no to już grozi ciężkim przegazowaniem :( Według mnie to góra 2,5g na butelkę.

 

 

słodzik nierefermentowalny 4 tabletki na litr

dla mnie dobra proporcja.

 

 

Jakiego stylu z brewkitu użyć

dowolne "obojętne" np jakieś Pale Ale.

 

Powodzenia

 

W moim przypadku sprawdzało się zostawienie z gęstwą, z jakiejś tam lekkiej warki (bitter, Pale Ale) 5l piwa i uzupełnienie tego sokiem "malinowym" i wodą.

Po fermentacji wychodził całkiem przyjemny napój piwopodobny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz tylko że dla siebie robie piwa ciemne, i chce zrobić całą warke właśnie malinową dlatego tak pytam, bo wiem że wiele osób pisze że, robi z resztek piwa. A jak chcę zrobić 20L warkę. Myślę o WES bursztynowe ew, jasne do tego syrop ( wg etykiety aby uzyskać 1kg cukru ) O drożdze podpytam sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W sumie tam myślę i chyba lepiej będzie kupić 2 kg malin, zrobić z tego sok z 1kg cukru ( na yt jest masa poradników ) i zrobić z tego 20 litrową warkę, puszka ekstraktu nachmielonego i gotowe. Swoją drogą zrobiłem ostatnio ze syropów kupnych ( herbapol a refermentacja z premium rosa ) i też bardzo sobie chwale, musze spróbować z mrożonych malin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.