Skocz do zawartości

Jak zrobić "kobiece" piwo - moje doświadczenia.


Zbyszek T

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam jeszcze jedno pytanie dotyczące xsylitolu.

Czy stosuje się go wyłącznie jako dosłodzenie piwa, a oprócz tego normalnie glykoza do butelek do wtórnej fermentacji i nagazowania piwa, czy tylko sam xylitol i on spełnia tą samą rolę co glukoza jednocześnie silniej dosładzając?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki ! :)

myślę że ten w tabletkach z marketu będzie ok. Nigdy wcześniej nie bawiłem w dosładzanie ale za tydzień rozlewam moje nowe ciemne korzenno-ziołowe do butelek. Mała próba z 10l warką zobaczymy co wyjdzie.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zaraz mija mi 2 tygodnie fermentacji burzliwej takiego piwka: http://homebeer.pl/pl/piwo-domowe-polskie-jasne-pelne-12blg-zestaw-ze-slodow.html. Jak podejść do tego tematu? Mam piwo w 2 fermentorach po jakieś 11L. Jedno będę fermentował dalej na cichej normalnie a drugie chce zrobić wiśniowe. Mam domowe soki z wiśni i nie wiem czy dodać teraz sam sok czy sok i wodę źródlaną? Proszę o rady doświadczonych w smakowych piwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zaraz mija mi 2 tygodnie fermentacji burzliwej takiego piwka: http://homebeer.pl/p...-ze-slodow.html. Jak podejść do tego tematu? Mam piwo w 2 fermentorach po jakieś 11L. Jedno będę fermentował dalej na cichej normalnie a drugie chce zrobić wiśniowe. Mam domowe soki z wiśni i nie wiem czy dodać teraz sam sok czy sok i wodę źródlaną? Proszę o rady doświadczonych w smakowych piwach.

Zrób jak radził Zbig. Z obu fermentorów zostaw po jakieś 2l, zlej do jednego, dodaj syropu, wody tak aby wyszło ok 10l "resztek" i wody z syropem. Resztę normalnie na cichą.

 

Swoją drogą ja mam pytanie co producenci dodają do syropów cytrynowych? Moje cytrynowe śmierdzi jak szambo. Co może być przyczyną? Syrop był z Herbapolu, piwo bazowe pachnie pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amorph

koniecznie daj znać jak wyszło Ci piwko Jasne Pełne (bez dodatków syropu) czy jest pijalne, dobre w smaku, czy raczej trzeba się zmuszać do picia.

Kupiłem ten sam zestaw co ty na 10L, ale zanim będę robił minie troszkę czasu a Ty będziesz miał piwko już gotowe znacznie wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mogę się podzielić. Oba wiadra złapały infekcje i poszły do kibla :-(. Ocet się zrobił. Nie mam pojęcia na którym etapie mogło się to stać. Także jak zrobisz swoje również czekam na opinie to może powtórze zakup. Jakoś mam uraz i nie chce warzyć zaraz po wpadce tego samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ja mam pytanie co producenci dodają do syropów cytrynowych? Moje cytrynowe śmierdzi jak szambo. Co może być przyczyną? Syrop był z Herbapolu, piwo bazowe pachnie pięknie.

 

Co może być przyczyną? Infekcja, którą piwo mogło załapać na etapie dodawania soku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ja mam pytanie co producenci dodają do syropów cytrynowych? Moje cytrynowe śmierdzi jak szambo. Co może być przyczyną? Syrop był z Herbapolu, piwo bazowe pachnie pięknie.

 

Co może być przyczyną? Infekcja, którą piwo mogło załapać na etapie dodawania soku.

Może i tak. Zobaczymy jak będę przelewał na cichą.

Zapach zaczął się zaraz jak ruszyła fermentacja i trwa do dziś.

Edytowane przez keisan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a propos cytrynowego zrobiłem takowe z resztek i wyszło ok. bardziej jednak w zapach i smak można określić jako cytrusowy niż czystą cytrynę niżej recepturka:

 

3,5l piwo English Bitter z osadem po burzliwej

3,5l piwo Pszeniczne z osadem po burzliwej

2x420ml sok cytryna (Herbapol)

4,0l woda

 

dodatkowe chmielenie tzw:herbatka chmielowa:

marynka 10gr 20min

lubelski 10gr 10min

po przecedzeniu łącznie 0,25ml roztworu

 

 

do refermentacji dodano

70gr (2,8gr na 0,5l) glukozy rozpusczonych w 0,25l wody.

1szt tabletki słodzika naturalnego stewia na 0,5l (do 1 butelki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy kombinowal ktos z dodaniem suszonych owocow malin na cicha tak jak chmielenie na zimno? Mam naturalne suszone maliny oraz herbate z hibiskusem malinami i aromatem malin gdzie aromat jest zabojczy. Zdecydowanie przyjemniejszy niz syropu... Mysle ze efekt moze byc dobry... Sprobuje pokombinowac z herbata i malinami

Edytowane przez profik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie fermentacji burzliwej miodowego piwa dla LP. I tak się zastanawiam, czy w związku z dużą zawartością alkoholu (miód zadany po fermentacji burzliwej lagera) nie będą to warunki stresowe dla drożdży i czy przy stężeniu 8-9% alko przefermentują cały cukier. Czy ktoś rozważał taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Planuję zrobić imbirowe z resztek po pilsie 12blg. Chcę go fermentować w temp 20 stopni. Drożdże to dolniaki więc mam nadzieję na kwiatkowy aromat. Nie robilem tak nigdy, myslicie ze robić jeszcze dodatkowo herbatkę chmielową dla aromatu? Czy może te kwiatki wystarczą?:)

Druga sprawa to czy 2 syropy imbirowe z herbapolu to nie będzie za dużo? Ktoś tu pisał ze imbir jest bardzo intensywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.