Skocz do zawartości

Jak zrobić "kobiece" piwo - moje doświadczenia.


Zbyszek T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam pytnie odnośnie "kobiecych" trunków: czy ktoś któbował robić piwo z dodatniem soku jabłkowego?

Mojej żonie pomsakował Somersby i chciałem coś takiego zrobić na resztach piwa.

Robiłem już cydr z soku z kartonika, ale nie przypadł żonie do gustu (mi przeciwnie :))

Z tego co wyczytałem na etykiecie, Somersby jest zrobione z 45% soku o smaku jabłkowym i 55% piwa, jak się na to zapatrujecie a może jakieś inne?

Jeśli temat jest to przepraszam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ostatnio z powodu wyczerpania przez LP zapasów znowu zrobiłem malinowe "z resztek". Nie było w sklepie Herbapolu i kupiłem syropy malinowe Trenczynek (czy jakoś tak - trochę droższe były). W sumie na 18 litrów poszło 12 l piwa + 2 x 450 ml syrop + 5 l wody. Dosłodzone do rozlewu 4 x słodzik Lidl / litr.

Efekt: świetny malinowy zapach (najlepszy ze wszystkich syropów), smak też bardzo dobry, ale kolor mniej malinowy niż przy Herbapolu. Ale ze względu na ten świetny aromat polecam, chyba się przerzucam na te syropy :)

 

odnośnie soku Tenczynek i innych znalazłem taka oto informację:http://kupujemy.blog...st-z-malin.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kontynuując wątek, dodam, że to piwo miodowe to jest rekord świata :) Miód to był ciemny-jesienny (jakoś tak) z akcji miodowej z wino.org - smak wielokwiatowy z wyraźną, ale nie mocną nutą gryki. Do refermentacji też dałem miód, ale trochę za dużo - 10 g/l - liczyłem, że ma mniej cukru fermentowalnego. Proponuje 8 g/litr.

 

Fermentacja w zimnej piwnicy - 15-17°C. Warzone 1,5 miesiąca temu, a już znika w zastraszającym tempie....

 

 

Warka #49 Miodowe

 

- Pilzneński - 3 kg

- Caramunich I - 0,15 kg

- Abbey - 0,85 kg

- Płatki owsiane - 0,4 kg

- Ksylitol - 0,75 kg

- Miód - 4 kg

 

- Challenger 45 g - 60 min

- Fuggles 12,5 g + Styrian Goldings 12,5 g - 10 min

- Fuggles 12,5 g + Styrian Goldings 12,5 g - 5 min

 

Wyszło około 40-45 l, 16 BLG, S-04

 

Panie Zbyszku!

Korzystając z konta męża chciałam Panu bardzo, bardzo podziękować za powyższy przepis. Piwo jest REWELACYJNE! Smakuje zresztą nie tylko mnie, ale w zasadzie wszystkim, którzy piwem zostali poczęstowani. Wszelkie koncerniaki się chowają :) Niestety, faktycznie, piwniczka z zapasami tegoż piwa bardzo szybko się opróżnia :)

pozdrawiam serdecznie

Wdzięczna żona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. przepis polecam wszystkim do wypróbowania :D Szczególnie tym, co nie wierzą, że można zrobić domowe piwo miodowe :D

No to przekonałeś mnie! :) Z racji lokalizacji browaru, jak i nazwy piwo miodowe zostanie uwarzone w najbliższej przyszłości! ;)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka #49 Miodowe

 

- Pilzneński - 3 kg

- Caramunich I - 0,15 kg

- Abbey - 0,85 kg

- Płatki owsiane - 0,4 kg

- Ksylitol - 0,75 kg

- Miód - 4 kg

 

- Challenger 45 g - 60 min

- Fuggles 12,5 g + Styrian Goldings 12,5 g - 10 min

- Fuggles 12,5 g + Styrian Goldings 12,5 g - 5 min

 

Czy do refermentacji dałeś jeszcze słodzik czy ksylitol wystarcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do refermentacji dałeś jeszcze słodzik czy ksylitol wystarcza?

 

Skoro drożdże tego nie przerobią to jak - refermentacja.

Z tego tylko słodycz, a nie nagazowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do refermentacji dałeś jeszcze słodzik czy ksylitol wystarcza?

 

Skoro drożdże tego nie przerobią to jak - refermentacja.

Z tego tylko słodycz, a nie nagazowanie.

Być może źle się wyraziłem, chodzi mi o dodatek do refermentacji oprucz cukru fermentowalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może źle się wyraziłem, chodzi mi o dodatek do refermentacji oprucz cukru fermentowalnego.

Ja dałem wyłącznie glukozy bo wystarczająco "waniało" sokiem - dałem go (soku) dużo do fermentacji. Gazuje się już tydzień, to jutro dam spróbować LP niech oceni :lol:, bo ja nie pijam na słodko

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry!

Poradźcie proszę ,bo mam plan zrobić na spróbowanie po 20l miodowego i malinowego piwka. Otóż jak najlepiej zrobić? Myślałem nad kupnem zestawu na jakieś jasne piwko dokupić dodatkowe drożdże, brzeczkę nachmielić i podzielić na dwa wiaderka dodając soku i miodu aby wyszły dwie warki po ok20l. Czy lepiej kupić jakiś słód podstawowy i chmiele osobno? Będę brał z BA zestaw na portera to od razu bym kupił surowce na maliniaka/miodowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry!

Poradźcie proszę ,bo mam plan zrobić na spróbowanie po 20l miodowego i malinowego piwka. Otóż jak najlepiej zrobić? Myślałem nad kupnem zestawu na jakieś jasne piwko dokupić dodatkowe drożdże, brzeczkę nachmielić i podzielić na dwa wiaderka dodając soku i miodu aby wyszły dwie warki po ok20l. Czy lepiej kupić jakiś słód podstawowy i chmiele osobno? Będę brał z BA zestaw na portera to od razu bym kupił surowce na maliniaka/miodowca.

zrób z podanych przez Zbyszka przepisów - zrobiłem i LP jest zadowolona:) a zadowolenie LP czyni życie mniej chałaśliwym :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry!

Poradźcie proszę ,bo mam plan zrobić na spróbowanie po 20l miodowego i malinowego piwka. Otóż jak najlepiej zrobić? Myślałem nad kupnem zestawu na jakieś jasne piwko dokupić dodatkowe drożdże, brzeczkę nachmielić i podzielić na dwa wiaderka dodając soku i miodu aby wyszły dwie warki po ok20l. Czy lepiej kupić jakiś słód podstawowy i chmiele osobno? Będę brał z BA zestaw na portera to od razu bym kupił surowce na maliniaka/miodowca.

zrób z podanych przez Zbyszka przepisów - zrobiłem i LP jest zadowolona:) a zadowolenie LP czyni życie mniej chałaśliwym :smilies:

Czyli nie ma piwa, którego kupiłbym zestaw i wykorzystał po połowie jako podkłady do malinowego i miodowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde jasne średnio/lekko chmielone ale może być bazą, np Belgian Pale Ale, zatarte na sodko, procenty z soku i miodu,

 

eksperymenuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma piwa, którego kupiłbym zestaw i wykorzystał po połowie jako podkłady do malinowego i miodowego?

Każde piwo typu Pale Ale, Pils, Polskie Jasne, Jasne Ale itp. W składzie ma być słod pilzneński albo pale ale i troche słodu karmelowego. Byle nie IPA/AIPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do - piwo kobiece ,Zrobiłem kiedyś piwo na podstawie warki CXXXIX - Miodowe Pierona , wyszło super , co prawda mocne ale alkohol przykryty , każde kolejne było inne , raz bardziej wytrawne , raz przykre w smaku ( miód gryczany ) dużo zależy od kondycji drożdży ,temperatury fermentacji i miodu.

Edytowane przez pepe11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec IPA rozwodniona 2x nie jest zbyt gorzka dla LP

poza tym moje ipa było chmielone delikatnie, kolejne "kobiece" obiecałem w okolicach 14.02 tym razem LP prosi o miodowe, także z recepty Zbyszka T, a że kocham (bo nie mam innego wyjścia) to pewnie zrobię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.