Skocz do zawartości

BLG po dodaniu ekstraktu słodowego


Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak się zastanawiam czy 200g ekstraktu słodowego podniosło blg na 5 ??

Niemożliwe. 200g ekstraktu dodane do 20l piwa podniesie blg o ok 0,8.

Musi być gdzieś błąd pomiaru, albo przed dodaniem, albo po. Albo może niezbyt dobrze rozmieszałeś po dodaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomex to taki osiedlowy sklep u mnie w Siemianowicach, swoją drogą już w trakcie likwidacji, mój nick to TomX :beer:

 

Zapytam, tak: Czy piwo po 15 minutach w szklance jest totalnie odgazowane? Zwykle nie. Ja przed pomiarem przelewam próbkę 4 - 5 razy pomiędzy dwoma szklankami, czekam aż opadnie piana i dopiero pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Warzyłem lagera, zestaw BA. Z początkowych 10blg spadło na 2,5blg wiec nastepnego dnia butelkuje,dodałem 200 g ekstraktu na 20 litrów i postanowiłem zmierzyć blg........wyszło 5.

Wiec tak się zastanawiam czy 200g ekstraktu słodowego podniosło blg na 5 ??

Ewidentny błąd w pomiarach, sam musisz ustalić, gdzie ten błąd popełniłeś.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, dodałeś do piwa 200g ekstraktu, a jutro zamierzasz butelkować - jeżeli tak, to piwo jest do uratowania, należy jeszcze odczekać ok. 1 tygodnia aby drożdże odfermentowały ekstrakt, a piwo trochę wyklarowało się. Jeżeli źle zrozumiałem i po dodaniu 200g ekstraku zabutelkowałeś, to "klops", jest to dobra ilość cukrów do refermentacji dla piw górnej fermentacji, ale zbyt duża dla dolniaków - granatów raczej nie będzie, ale przegazowanie na 100%, takie piwo należy szybko spożyć, a przed otwieraniem butelek dobrze schłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.