Skocz do zawartości

Pozdrowienia od początkującego piwosza :)


Juri_Soproni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Pomysł na warzenie domowego piwa wpadłem jakiś czas temu podczas popijania regionalnego piwa z browaru Grybów. Niecały tydzień temu natrafiłem na to forum i rozpocząłem czytanie. Początki zawsze są trudne - tutaj jest tak samo. Wielu rzeczy nie pojmuję nadal, ale nie przejmuję się tym i staram się pogłębiać swoją wiedzę.

Swój zestaw do warzenia piwa zamierzam kupić po wakacjach (a dokładniej to po kampanii wrześniowej na uczelni :)). Jak już go zamówię, to pewnie zaleję was pytaniami... lecz wszystko w swoim czasie :)

 

Smacznego piwka! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie zwlekaj z rozpoczęciem przygody piwowarskiej :), odradzam zakup gotowego zestawu, sam po lekturze forum i naszej pomocy dobierzesz odpowiedni sprzęt. Dodatkowo odradzam zakup ręcznej kapslownicy.

Pytaniami zasypuj śmiało :)

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zgadzam się z Shooterem - sam skompletuj to co Ci potrzebne - może okaże się że już coś posiadasz lub możesz zaadoptować dla potrzeb piwowarstwa (choćby drewniana łycha do mieszania zacieru). Tutaj masz kilka przydatnych informacji, warto także przeczytać inne artykuły na wiki. Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zamiar od razu zacierać czy robić z ekstraktów? Na początek rozejrzyj się za dużym garem - może masz w domu, może znajomi albo rodzina.

Jak dla mnie to chyba najsłabszym ogniwem tych zestawów jest kapslownica greta, bo z ich jakością jest loteria, możesz trafić na egzemplarz, który będzie ścinał szyjki od butelek. Za stosunkowo niedużą dopłatą masz coś takiego:

http://www.browamator.pl/szczegoly.php?Kapslownica_stolowa_GRIFO&przedm=194234&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395%2F165992%2F183146&sortuj=kod

tutaj ten problem oczywiście nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego piwowara

najlepiej by było abyś uzupełnił swój profil , poszukał w swojej okolicy

doświadczonego piwowara to w mig pojmiesz warzenie z zacieraniem i nie nakupujesz

przedmiotów , które później będziesz wymieniał , co do kapslownicy to moja ręczna juz wysiadła

rok wytrzymała , coś jeszcze kapsluje ale to juz nie to co na początku , jeśli bedziesz miał watpliwości smiało

pytaj po to tu jesteśmy ..... pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.