Skocz do zawartości

Ponowne wykorzystanie drożdży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Właśnie przymierzam się do wykonania 4 warki piwka . Po ostatniej warce ( IRISH RED ALE) przy zlewaniu na cichą postanowiłem zachomikować sobie drożdże które osiadły na dnie fermentatora . Zlałem drożdże do wyparzonego słoika (wyszło tego prawie 0.5l) i umieściłem w lodówce i od kilku dni nawet tam nie zaglądałem. Mam kilka pytań odnośnie ponownego wykorzystania tych drożdży:

1. Czy z tak przechowywanych drożdży coś jeszcze będzie

2. Jaką ilość drożdży dodać do nowej warki ( 23 l)

3. Jak ewentualnie przygotować drożdże do ponownego użycia.

Dodam jeszcze że drożdże te to Saflale US-05.

Moją następną warką będzie Hefe-Weizen lub Kolsch .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

1. Tak, tylko sprawdź czy nie mają "dziwnych" zapachów (kwaśne, kiblowe)

2. Wszystko (można zlać piwo znad drożdży i zadać same drożdże, ale ja wlewam wszystko).

3. Wyjmij z lodówki i postaw w ciepłym na 2-3 godz przed zadaniem

Do pszenicznego tych drożdży nie polecam

Pozdrawiam

Edytowane przez TMspoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saflale US-05 nie są odpowiednie do Hefe-Weizena lub Kolscha.

Drożdże dzień przed zadaniem do brzeczki przenieś w cieplejsze miejsce (bo zanim się ogrzeją w brzeczce i zaczną pracować troszkę minie) minimum kilka godzin, zlej piwo z nad drożdży i samą gęstwę do brzeczki- najprościej- a na pewno nic złego się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Waszych wypowiedzi wynika że będę robił Kolscha bo do przenicznego się nie nadają . Tylko zastanawia mnie wypowiedź TomXa na temat temperatury ( bo chyba w najbliższym czasie zimno to nie będzie :()

Edytowane przez pablokrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Waszych wypowiedzi wynika że będę robił Kolscha bo do przenicznego się nie nadają . Tylko zastanawia mnie wypowiedź TomXa na temat temperatury ( bo chyba w najbliższym czasie zimno to nie będzie :()

TomX ma rację, Kolsch wymaga czystego smaku, więc fermentowanie i leżakowanie go w wysokich (a jest już ciepło) temperaturach nie jest wskazane. W ogóle to polecam ostatni numer Piwowara, jest tam fajny artykuł Andrzeja Sadownika na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie uda mi się utrzymać niskiej temperatury nawet takiej rzędu 15 -17 °C podczas takich upałów. Pozostaje mi więc chyba warzenie pszenicznego na drożdżach które dostałem w zestawie , skoro koelsh wymaga tak niskiej temperatury . Tylko ile czasu wytrzymają te moje drożdże w słoiku? I jakie piwo z zestawów homebrewing mogę na nich uwarzyć ?

Edytowane przez pablokrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomX ma rację, Kolsch wymaga czystego smaku, więc fermentowanie i leżakowanie go w wysokich (a jest już ciepło) temperaturach nie jest wskazane. W ogóle to polecam ostatni numer Piwowara, jest tam fajny artykuł Andrzeja Sadownika na ten temat.

Kiedyś fermentowałem jedno kolońskie w wyższej temperaturze ( 20°C ), piwo dało się wypić ale szału nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile czasu wytrzymają te moje drożdże w słoiku? I jakie piwo z zestawów homebrewing mogę na nich uwarzyć ? A właśnie sobie przypomniałem że mam w szafie zestaw surowców JASNE ALE 12°Blg z ekstraktu słodowego , może do tego zestawu zastosować moje słoikowe drożdże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile czasu wytrzymają te moje drożdże w słoiku? I jakie piwo z zestawów homebrewing mogę na nich uwarzyć ? A właśnie sobie przypomniałem że mam w szafie zestaw surowców JASNE ALE 12°Blg z ekstraktu słodowego , może do tego zestawu zastosować moje słoikowe drożdże ?

Ja bym uwarzył to jasne ale na gęstwie US-05.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.