Skocz do zawartości

Pilsner górnej fermentacji?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy da się zrobić Pilsnera przy użyciu drożdży górnej fermentacji? Wiem, że to nie będzie prawdziwy Pilsner, ale chodzi mi o piwo jasne, podobne w smaku. Skończyły mi się zapasy z zimy, a inne dostępne obecnie w mojej piwnicy rodzaje piwa jakoś mi specjalnie nie podchodzą w te upały, a temperatury obecnie za wysokie do zrobienia prawdziwego Pilsnera.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrob na samym pilzenskim. Nachmiel troche mocniej niz dla Koelscha, a fermentuj dedykowanymi do niego drozdzami w mozliwie niskiej temperaturze, np. burzliwa w 17-18, a cicha nawet nizej. Powinien wyjsc bardzo smaczny bezstylowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasyp 100% pils, zacieranie 30/30 sporo chmielu i na goryczkę i na aromat, neutralne drożdże górne, np. Koelsch, German Ale, S-33 - prościej się nie da, a efekt musi wyjść dobry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę :)

 

Tak jak poprzednicy napisali, Koelsch byłby dobrym rozwiązaniem. Mój właśnie kończy fermentację i w weekend będę dysponował gęstwą German Ale, jak coś, to słoiczek mogę odstąpić. Jeśli chciałbyś zrobić Koelscha z dodatkiem słodu pszenicznego, to 0,5 czy 1 kg. też się u mnie znajdzie, jakby co :D Jak jesteś zainteresowany, to pisz na PW. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podbiję trochę temat gdyż do pierwszej warki podróżuje do mnie brew-kit pilsner lager, niemniej jednak wg. opisu sprzedawcy temp. idealna do jego fermentacji to 18-22 stopnie.

?????

 

Rozumiem z powyższych postów że prawdopodobnie wyjdzie z tego styl Koelsh tak?! (o ile coś w ogóle wyjdzie)

Jak traktować zatem w przyszłości opisówki sprzedawców?

 

Pytam bo się zielony napakował teorią a na dzień dobry zbijają człowieka z tropu .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z tego brewkita wyjdzie Kolońskie to bym dyskutował. Wyjdzie po prostu jakieś Jasne Ale. Nie oznacza to że piwo będzie złe. Jak już masz go kupiony to po prostu go zrób i nie przejmuj się specjalnie. Grunt że będzie smaczny. Gdy zaczniesz zacierać (co polecam), lub choć warzyć z ekstraktów niechmielonych stworzysz sobie piwo takie jakie ci do głowy przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.