Jump to content
Sign in to follow this  
grzechu_k

Browar Strzegom/Zemski #0011 American Pilsner

Recommended Posts

Piana: obfita, śnieżnobiała, długo się utrzymuje

zapach: piękny, czysty chmielowy

smak: na pierwszym planie chmiel, chmiel i jeszcze troszkę chmielu. Gdzieś w tle trochę wilgotnej trawy/siana :). Pozostająca goryczka jest b. przyjemna.

wysycenie: Wysokie, w okolicach weizena/grodzisza - nie dałem rady nalać do szklanki na raz, ale z butelki nie wyłaziło.

kolor: jasno złoty, opalizujący, ale nie mętne (przy otwieraniu uwalniające się bąbelki CO2 podniosły nieco osadu - wcześniej w butelce było klarowne)

ogólnie: Przyznam się, że pierwszą połowę piwa trochę się męczyłem, jednak goryczka, która pozostawała po przełknięciu była tak przyjemna, że piłem dalej. Natomiast druga połowa była wyśmienita - być może język przyzwyczaił się do goryczki. Podsumowując piwo udane.

Edited by grzechu_k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Goryczka odczuwalna jest dość duża (może przez większe nagazowanie), ale program wyliczył ją zaledwie na 26IBU, więc tragedii nie ma. Może niski ekstrakt, ryż i zacieranie raczej wytrawne sprawiają, że goryczka jest tak odczuwalna. Choć przyznam, że wrzuciłem do gara 150g Liberty na około 55l ;] Potem jeszcze 50g wrzuciłem na tydzień pod koniec burzliwej - stąd pewnie ten trawiasty posmak. No i nie robiłem cichej - więc dość dużo osadu trafiło do butelek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.