Skocz do zawartości

Lodówka do fermentacji.


Jacenty

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Pojawiły się (chyba niedawno bo wcześniej tego nie widziałem) na allegro małe lodówki termoelektryczne. Jest tego pełno ceny oscylują w granicy od 280-300 zł.

 

ELECTRO-LINE BC-50A 50L

 

Dane techniczne chłodziarki:

 

napięcie prądu zasilającego: 230 V

częstotliwość prądu: 50 Hz

pojemność chłodziarki : 50 litrów

potencjał schładzania: do 15-17oC poniżej temperatury otoczenia

maxymalna temperatura chłodzenia: 11oC (przy temperaturze 28oC)

chłodziarka termoelektryczna/nie posiada sprężarki/agregatu

moc znamionowa: 70

waga brutto: 13,2 kg

waga netto: 11,00 kg

wymiary chłodziarki: 480x430x510 mm

płynny regulator temperatury

oświetlone wnętrze

poziom głośności 25 dB

idealna do hoteli, akademików, pensjonatów itp.

chłodziarka nie posiada komory zamrażającej (zamrażarki)

 

przykładowy link

http://allegro.pl/chlodziarka-lodowka-50-l-bc-50-a-bc-50a-nowa-i1765775708.html

 

Jestem ciekaw czy mieści się do tego fermentor, nie ma podanych wymiarów wewnętrznych, pewnie jeśli w ogóle się mieści to na styk. Zaletą wydaję się być cicha praca bo nie ma agregatu no i niewielkie wymiary. Co o tym myślicie ?

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bez szans na zastosowanie w piwowarstwie. Działa z wykorzystaniem ogniwa Peltiera, które ma raczej niska sprawność i wydajność. Nie wydaje mi się, ba udało się w niej w sensowny sposób schłodzić fermentor do temperatur lagerowych. W podobnej cenie trafisz na używane małe chłodziarki sprężarkowe.

Edytowane przez jkocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bez szans na zastosowanie w piwowarstwie. Działa z wykorzystaniem ogniwa Peltiera, które ma raczej niska sprawność i wydajność.

w przyszłym roku zamierzam zrobić lodówkę do fermentacji na podstawie takiej małej chłodziarki

może trochę kombinowania będzie ale w pokrywę ze styropianu wmontuje odkręcony element chłodzący, w środku mały wiatrak komputerowy do cyrkulacji powierza i miejsce na 2 lub więcej butelki PET 1,5L z lodem

chłodzenie lodem i taką chłodziarką powinno dać radę temperaturą lagerowym nawet w ciągu lata i to bez konieczności tak częstej wymiany petów.

 

dane:

-styropian 5cm obłożony panelami podłogowymi żeby to jakoś wyglądało

-prosty sterownik on\off chłodziarkę przy odpowiedniej temperaturze

-domowy miernik średniej temperatury (butelka 0,5L) wypełniona wodą, w niej czujnik temperatury, szczelnie zamknięta, woda stanowi barierę dzięki czemu można mierzyć średnią temperaturę z ostatnich kilku godzin.

-ujście skroplonej wody na dole \ pojemnik z CaCl który jest silnie higroskopijny

 

koszt ok 400zł ale można samemu dobrać wymiary lodówki i dopasować ją do mieszkania, nie ma hałasu, nieźle wygląda.

wtedy jest sens zastosowania takiej lodówki w piwowarstwie:)

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć ;)

 

Zastanawiam się i nie mogę się zdecydować - czy kupić zamrażarkę czy lodówkę (używki) - do tego oczywiście dobry sterownik.

Chciałbym lodówkę/zamrażarkę wykorzystać nie tylko do fermentacji ale i do później stworzonego wyszynku. Jedno urządzenie do dwóch rzeczy:

- jesień-wiosna = fermentacja,

- lato = wyszynk.

Mam dostępne w pomieszczeniu tylko około 100cm szerokości więc dwa osobne urządzenia odpadają.

 

Lodówka:

+ tylko 60 szerokości, zostaje mi jeszcze miejsce na inne sprawy

+ miejsce na 2 fermentory (jeden na drugim)

+ osobny zamrażalnik (nie tylko na piwowarskie rzeczy, czasem może się przyda, aczkolwiek nie jest to istotne)

- nie da się lagerować (chyba, że 4-5°C też można nazwać lagerowaniem?)

- albo fermentacja albo wyszynk

 

Używacie jedno urządzenie do fermentacji i wysznku ? Sprawdza się takie rozwiązanie ?

 

Zamrażarka:

+ otwieranie od góry (mniejsze straty ciepła=mniejsze zużycie prądu)

+ możliwość obniżenia temperatury do 0°C (lagerowanie)

+ możliwość jednoczesnego wyszynku i fermentacji (tylko gdy jest 1 fermentor w zamrażarce)

- brak dodatkowego zamrażalnika (aczkolwiek tak jak wyżej - nie jest to dla mnie bardzo istotne)

- musi być szeroka (min. 80cm) żeby zmieścić 2 fermentory (lub 1 fermentor i keg z butlą) więc zajmuję więcej miejsca niż lodówka

 

Czy faktycznie nie ma problemu z jednoczesną fermentacją i wyszynkiem z kega w zamrażarkach ? Stosujecie takie rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie w lodówce można lagerować.

Sterownik+wyciągasz drzwiczki od zamrażalnika, lub tylko wyciągasz drzwiczki i masz 0°C w lodówce.

 

ze sterownikiem masz ten plus, że możesz przeprowadzać burzliwą nawet Ale w lecie w temp. 15-18°C

 

4qjzls.jpg

 

Ja mam zrobione tak, że jednej używam do burzliwej (ze sterownikiem), drugiej do lagerowania (wyciągnięte drzwiczki) i jak dam na połowę mocy chłodzenia to po czasie zamraża mi młode piwo w fermentatorze. Dlatego tylko mam ustawione na 1/3 mocy chłodzenia i mam 0-2°C

Jeśli jest potrzeba, to mogę obydwie ustawić na 0°C, w lodówkach jest wygodniej wyciągać fermentator. Kran możesz zrobić na drzwiach. Mam takie plany co do jednej, żeby nie biegać nie raz na górę do kegeratora jak warzę piwo, tylko jak mam wolną, to podłączać sobie keg.

Edytowane przez vettis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre rozwiązanie vettis. Tylko trzeba mieć taką lodówkę co ma zamrażalnik w środku, z tych co do tej pory chciałem kupić w żadnej już takich rozwiązań się nie stosuje.

 

Podpinanie na krótko agregatora to dla mnie czarna magia, poza tym skróci to jego żywotność bo będzie się bardziej żyłował.

 

Zakup sterownika nie podlega dyskusji.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vettis jeśli można spytać co to sa za lodówki . Chodzi mi o markę.?

A ja dopytał bym jeszcze czy wzmacniałeś jakoś mocowanie tych półek? W końcu te +/- 25 kg to trochę więcej niż zwykle dźwiga półka w lodówce ;)

Edytowane przez Marmur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że półki są z desek, jeśli masz zamrażalnik na dole możesz wyciąć dziury między lodówką a zamrażalnikiem

To, że półki są z desek to widzę ;). Chodziło mi raczej o to na czym je podwieszono. A co do lodówki to jest dopiero w planach, ale raczej nie zaszkodzi poszerzyć wiedzę zawczasu jak nadarza się okazja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że półki są z desek to widzę ;). Chodziło mi raczej o to na czym je podwieszono. A co do lodówki to jest dopiero w planach, ale raczej nie zaszkodzi poszerzyć wiedzę zawczasu jak nadarza się okazja :)

Więc zapewne widać też że są wsunięte w oryginalne prowadnice :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówki to stare rosyjskie miński, nie do zajechania ;) Jeśli chodzi o pobór prądu to myślę, że nie jest duży. Lodówka ze sterownikiem bardzo rzadko się załącza na chwilę. Druga, po takiej przeróbce i ustawiony termostat poniżej połowy mocy również rzadko się włącza. Dobrze jest w starej lodówce przesmarować uszczelki silikonem. Żeby odświeżyć uszczelkę, lepiej dolega. Jedną dostałem za darmo, drugą kupiłem za 30 zł na złomie, działają bez problemu. Radzieckie lodówki dlatego mają taką żywotność, że cała instalacja była miedziana. Polskie lodówki większą cześć miały wykonane z aluminium, który się utlenia i rozszczelnia po latach.

Półki są z drewna. kanty zeszlifowane, tak żeby mogły wejść w prowadnice. Beczkę z piwem 50-60l spokojnie wytrzymują, tyle że wtedy wchodzi tylko jedna beczka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Jedna na pewno 16, a druga również Mińska ale nie pamiętam part numbera ;) Musiałbym iść zobaczyć.

 

vettis zainspirowałeś mnie do zakupu mińska 16 - pytanko: gdzie bulkadełka? czy wstawiasz po prostu rozszczelnione fermentory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna na pewno 16, a druga również Mińska ale nie pamiętam part numbera ;) Musiałbym iść zobaczyć.

 

vettis zainspirowałeś mnie do zakupu mińska 16 - pytanko: gdzie bulkadełka? czy wstawiasz po prostu rozszczelnione fermentory?

 

Nie zakładam, zwyczajnie nakładam tylko dekiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Pytanie odnośnie Mińska 16. Jest ona z zamrażalnikiem. Drzwi od zamrażalnika wyciągnąłem. Ustawiam temperaturę na sterowniku zewnętrznym 10 stopni. I mam kałużę wody pod lodówką. Na zamrażalce osiada się lód. Można jakoś to ominąć odłączyć zamrażalnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę lodówkę właśnie zamrażalnik chłodzi. Z tego co widziałem na zdjęciach jest pod nim plastikowa płyta z króćcem. Podstaw tam jakieś naczynie, nich zbiera wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotknę ręką zamrażalnik od spodu jest cały pokryty wodą. Musiałbym na całe długości mieć coś co zbiera wodę ale to i tak na nic bo nawet jak woda wyleci za lodówkę ( tak jest teraz zresztą też) to jest kałuża wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Mam ten model. Nie wyciągałem drzwiczek, bo nie widziałem powodu. Nic mi nie cieknie. Lodówka włącza się raz na jakiś czas. Nawet nie wiem co ile, bo mam ją w miejscu gdzie nie bywam na tyle często aby to sprawdzić. Zamrażalnik w środku jest zawsze oszroniony i nawet kiedy lodówka nie pracuje to lód widocznie nie rozpuści się na tyle aby woda spłynęła przez ociekacz pod lodówkę. Jak i jaką utrzymujesz temperaturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.