Skocz do zawartości

Lodówka do fermentacji.


Jacenty

Rekomendowane odpowiedzi

Mam lodówkę do fermentacji w niskich temperaturach. Jeszcze z niej nie korzystałem. Zastanawia mnie czy gdy wstawię fermentator, a lodówka jest przecież szczelna, to fermentacja będzie przebiegać prawidłowo. Może trochę ją rozszczelnić?

Edytowane przez jacekan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka lodówka chodzi mi po głowie. Jak jest z doborem temperatury? Kręcimy kółkiem i sprawdzamy ile jest, czy jakieś przeróbki, termostaty, termometry, itp?

Pewnie zależy od modelu, ale interesuje mnie na przykład, czy temperaturę 18C można też uzyskać do fermentacji górnej?

Ma ktoś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jak jest z doborem temperatury? Kręcimy kółkiem i sprawdzamy ile jest, czy jakieś przeróbki, termostaty, termometry, itp? Pewnie zależy od modelu, ale interesuje mnie na przykład, czy temperaturę 18C można też uzyskać do fermentacji górnej?...

Do takich zastosowań tylko termostat dodatkowy - pamiętać należy o histerezie, żeby agregatu nie 'zajechać'. Było już, poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lodówkę do fermentacji w niskich temperaturach. Jeszcze z niej nie korzystałem. Zastanawia mnie czy gdy wstawię fermentator, a lodówka jest przecież szczelna, to fermentacja będzie przebiegać prawidłowo. Może trochę ją rozszczelnić? Ma ktoś doświadczenia w tym temacie?

A może wlać brzeczkę bezpośrednio do lodówki i zadać drożdże więcej wejdzie :)

Edytowane przez apolloks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lodówkę do fermentacji w niskich temperaturach. Jeszcze z niej nie korzystałem. Zastanawia mnie czy gdy wstawię fermentator' date=' a lodówka jest przecież szczelna, to fermentacja będzie przebiegać prawidłowo. Może trochę ją rozszczelnić? Ma ktoś doświadczenia w tym temacie?[/quote']

A może wlać brzeczkę bezpośrednio do lodówki i zadać drożdże więcej wejdzie :)

to by było dobre jak lodówka by była ładowana "od góry". Swoją drogą jak przyjechali do mnie znajomi na inauguracje kegeratora to większość pań myślała że cała lodówka jest wypełniona piwem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lodówkę do fermentacji w niskich temperaturach. Jeszcze z niej nie korzystałem. Zastanawia mnie czy gdy wstawię fermentator' date=' a lodówka jest przecież szczelna' date=' to fermentacja będzie przebiegać prawidłowo. Może trochę ją rozszczelnić? Ma ktoś doświadczenia w tym temacie?[/quote'']

A może wlać brzeczkę bezpośrednio do lodówki i zadać drożdże więcej wejdzie :)

to by było dobre jak lodówka by była ładowana "od góry". Swoją drogą jak przyjechali do mnie znajomi na inauguracje kegeratora to większość pań myślała że cała lodówka jest wypełniona piwem :)

Na leżąco i zrobić z niej kadź otartą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysły warte przemyślenia :). A z innej beczki. Ktoś kiedyś pytał o chłodzenie brzeczki wkładami do lodówki turystycznej. Nie dostał odpowiedzi. Ma to jakiś sens?

Ale ładowanymi do środka, czy obok np w lodówce styropianowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, po co cała ta konstrukcja? To po prostu zamrozić kilka butelek i wkładać je po kolei.Zasada ta sama co przy wkładach.Tylko czy więcej w tym sensu czy ryzyka infekcji ? Chodzi mi o chłodzenie brzeczki nastawnej.

Edytowane przez jacekan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Electrolux ERN16510. Robiłem lagera i się nie otworzyła. Jednak co jakiś czas zaglądałem do niej by sprawdzić dolną temperaturę. Na górze fermentora jest inna niż na dole. Na górze mam bazę zewnętrzną od stacji pogody na dole sondę do mięsa. Może piwo górnej fermentacji otworzyłoby lodówkę ilością wyprodukowanego gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.