Skocz do zawartości

Browar RysMis, Duvel


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Aromat: 12/12

Bardzo przyjemny aromat świeżych jasnych owoców: gruszki, jabłka, brzoskwinie, owoce leśne. Pod spodem nienachalne ostrzejsze "belgijskie" aromaty estrowe i alkoholi wyższych.

Piękny zapach, można by robić takie perfumy.

 

Barwa: 2/3

Kolor jasnożółty, poprawny dla stylu. Lekko mętne, co w zasadzie także mieści się w stylu.

 

Piana: 5/6

Obfita i wysoka, kremowa, drobnopęcherzykowa, trwała, oblepiająca szkło

 

Smak: 17/17

Lekkki, owocowy. Zupełnie brak cierpkich nut, alkohol ledwo wyczuwalny

Końcówka z lekko zaznaczoną goryczką i lekkim posmakiem alkoholowym, ale nie ciepka ani nie szorstka, wrażenie prawie jak po lekko roztopionych lodach owocowych. Zachęca do następnego łyku.

 

Goryczka: 6/6

Prawidłowa dla stylu, lekka i krótka.

 

Odczucie w ustach: 6/6

Kremowe, dobrze nasycone, ale bez przesady, nie "nadyma" żołądka.

 

Wrażenie ogólne:

Świetne piwo, prawie ideał. Grzeczne, ugładzone, bez ostrych akcentów, przyjemne w odbiorze, wypiłbym cała skrzynkę jakbym miał. W skrócie: Kremowo-owocowe.

Z pewnością lepsze niż oryginał.

 

Ogółem: 48/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ocenę.

 

Paczka z czterema butelkami na konkurs w Żywcu od dwóch dni leży koło kompa i czeka na wysyłkę. Jutro z rana pobiegnę na pocztę co by zdążyła dotrzeć na czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, po namyśle może za smak urwał bym punkt lub dwa, ale aromat jest na maxa, piękny po prostu.

 

Mam ze dwa niezłe duvele, ale po degustacji tego miałem ochotę wylać je do zlewu. Przynajmniej oszczędzę sobie trudu wysyłania.

Wyślij z ciekawości, zobaczymy jak oceni to jury w porównaniu z Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.