Skocz do zawartości

Słodownia GlobalMalt w Bydgoszczy


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś kupował słody w tej słodowni? http://www.globalmalt.de/pl Za tydzień jadę do GlobalMalt dostałem od nich zlecenie na usługi, co prawda nie w samej słodowni a w kotłowni parowej produkującej parę na potrzeby słodowni. Mam zamiar przy okazji zrobić zakupy. Koledzy z pracy już raz tam byli i mi powiedzieli, że nie mam szans tam cokolwiek kupić, no chyba, że kupię cały pociąg. Może ktoś z forumowiczów mieszkających blisko Bydgoszczy jednak już tam się zaopatrywał.

Edytowane przez apolloks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę.

Uderzając przez sekretariat zaproponują Ci zakup jednej tony. Uderzając w inne miejsce da się kupić 50 kg i wielokrotność. Z chłopakami z Bydgoszczy wzięliśmy 100 kg. Jakość słodu super, cena 3,07 za kg. Warunkiem jest wcześniejsze umówienie się, by przygotowali towar (my musieliśmy poczekać, aż ściągną worki z nadrukiem firmowym).

Bydgoszcz produkuje pilzneński i monachijski.

Na PW wyślę Ci nr tel. do człowieka, z którym możesz negocjować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

3, 07 za pilzneński? czy np. za Monacha?

Chyba pojedziemy Oplem Combo 4 osoby + sprzęt .Tak, że nie wiem czy będzie miejsce na słody. 1 worek to max, co się zmieści. Liczyłem, że dostaniemy większe auto.

Na stronie piszą, że produkują więcej słodów prawie wszystko oprócz wędzonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano piszą, tyle, że produkują w pozostałych słodowniach, w Bydgoszczy tylko te dwa.

Słód jest niezły, w zasadzie w ogóle bez pyłu i zanieczyszczeń. Wychodzi nieco drożej niż w Bogutynmłynie, ale dla jakości warto dodać parę groszy na kilogramie, tym bardziej, że w worku jest minimum 50 kg

A numer wyślę, jak wydobędę go od Marcina (bo sierota jestem i nie zapisałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 lat później...
  • 2 miesiące temu...

Kupiłem i ja worek, ceną skuszony. Słód ześrutowany w 20-25%, reszta to całe ziarna. Musiałem jechać do kol. Jac007 przepuścić to przez śrutownik.

Piwa wychodzą niesamowicie zbożowe w smaku, jakbyś pił powietrze z młyna. Pierwsze po prostu zajeżdżało spichlerzem ze skansenu - ziarno, myszy (nie mylić z mysim kiblem, po prostu świeżo wykąpany gryzoń) - ale to było piwo przy którym nie sprawdziłem, czy kupiony śrutowany słód rzeczywiście jest śrutowany, więc z 6 kg wyszedł jakis cienkusz.

 

Jak na mój gust, fantastyczny słód na wszelkiego rodzaju Saisony i tym podobne style "wiejskie" i na pewno kupię jeszcze jeden wór w tym celu. Mnie piwa "spichrzowe niestylowe" posmakowały, wśród znajomych zrobiły furorę, ale AIPA na nim warzę (w tej chwili zacieranie w połowie procesu) z duszą eksperymentatora na ramieniu.

Edit, kolejne dwie warki na tym słodzie, obie fermentowane S-04. Ta lekko chmielona bez słodów specjalnych, daje lekko myszą i zbożem, ta ciemna (karmelowy + Red Ale + barwiący) chmielona mocno Ameryką, nie daje tego zapachu (albo został przykryty).

 

Na Viking Pale Ale Zero nie miałem tego efektu. Ześrutowany Strzegom/Viking kosztuje stówę za worek, ten niecałe 70, różnica w cenie wychodzi we właściwościach.

Edytowane przez c64club
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja warzę na pilzneńskim z Bydgoszczy. Jakby trochę  ciemniejszą barwę daje czyli większe EBC ale zacierałem dopiero kilka warek i tylko na nim więc nie mam porównania. Na razie jestem zadowolony tak jak i inni degustujący. Spodziewałem się , że z tego przepisu  https://www.wiki.piwo.org/Full_Aroma_Hops_,_Carlberg  będzie raczej jasno słomkowy kolor coś ale kupne tanie piwka a wyszło bardzo dobre wcale nie takie jasne ale z pewnością dużo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem po drugim worku tego słodu. Śrutowanie poprawione ale i tak  spory procent ziaren nieskruszonych. Masa ziarna z kiełkami. W piwie "single malt" na tym słodzie, nieznikające po kilku miesiącach smaki surowego zboża. Nieapetyczny lekko oliwkowy kolor. Długo utrzymująca się mętność. W ciemnych mocarzach te cechy giną. Kilka warek testowych zrobiłem żeby się upewnić czy gdzieś nie zepsułem procesu. Nic z tego, dalej dziwne piwo. Kupiłem wór Pale Ale Zero z Vikinga od deptana.pl - jak ręką odjął - żaden z wymienionych problemów nie występuje.

 

Oddając DJ_KS sprawiedliwość - długo rozmawialiśmy o problemie przez telefon, przygotowywał dla mnie drugą dostawę. Ma też masę innych słodów np. z Crisp Malt, których po 1-3 kg kupiłem od niego. Do tych pozostałych nie mam zastrzeżeń. Może GM sprzedaje temu panu ściepy jakieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
W dniu 8.10.2019 o 14:14, c64club napisał:

Jestem po drugim worku tego słodu. Śrutowanie poprawione ale i tak  spory procent ziaren nieskruszonych. Masa ziarna z kiełkami. W piwie "single malt" na tym słodzie, nieznikające po kilku miesiącach smaki surowego zboża. Nieapetyczny lekko oliwkowy kolor. Długo utrzymująca się mętność. W ciemnych mocarzach te cechy giną. Kilka warek testowych zrobiłem żeby się upewnić czy gdzieś nie zepsułem procesu. Nic z tego, dalej dziwne piwo. Kupiłem wór Pale Ale Zero z Vikinga od deptana.pl - jak ręką odjął - żaden z wymienionych problemów nie występuje.

 

Oddając DJ_KS sprawiedliwość - długo rozmawialiśmy o problemie przez telefon, przygotowywał dla mnie drugą dostawę. Ma też masę innych słodów np. z Crisp Malt, których po 1-3 kg kupiłem od niego. Do tych pozostałych nie mam zastrzeżeń. Może GM sprzedaje temu panu ściepy jakieś.

 

Skuszony najniższą ceną na alledrogo odnoszę

podobne wrażenia smakowe i podobne doświadczenia z mętnością, reszty nie uświadczyłem. U mnie identyko 100% zasypu tegoż słodu, zacieranie jednotemperaturowe, już druga warka i te same efekty. Ma się wrażenie, że z właściwym smakiem piwa, równolegle idzie smak jakby mąki, finish smaku przywodzi mi na myśl sodę i psuje to wszystko piwo, a ja myślałem, że coś nie tak robię. Da się pić, ale piję bo szkoda mi wylewać parogodzinnej roboty. Dam temu słodowi jeszcze jedną szansę, tym razem zmodyfikuje ph wody bo dotychczas tego nie robiłem.

Słód pszeniczny natomiast ilekroć zamawiałem od nich to wszystko ok. Pszeniczniak (70% pszenicy, 30% jęczmienia) i nie zdradzał on żadnych z tych cech (od pszeniczniaka nie oczekiwałem oczywiście klarowności), a wszystko robione tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 Zapraszam tutaj: https://www.swiatslodu.pl/

Dodaję kod rabatowy na darmową przesyłkę na paczkomat, Żabka, Orlen, Ruch, Poczta Polska poniżej 100 zł wartości zamówienia.

Powyżej tej kwoty darmowa wysyłka jest zawsze darmowa po przedpłacie.

Kod: Piwo.org2022

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.