Jump to content
Szwed

Słodownia GlobalMalt w Bydgoszczy

Recommended Posts

Mam pytanie czy ktoś kupował słody w tej słodowni? http://www.globalmalt.de/pl Za tydzień jadę do GlobalMalt dostałem od nich zlecenie na usługi, co prawda nie w samej słodowni a w kotłowni parowej produkującej parę na potrzeby słodowni. Mam zamiar przy okazji zrobić zakupy. Koledzy z pracy już raz tam byli i mi powiedzieli, że nie mam szans tam cokolwiek kupić, no chyba, że kupię cały pociąg. Może ktoś z forumowiczów mieszkających blisko Bydgoszczy jednak już tam się zaopatrywał.

Edited by apolloks

Bardzo proszę.

Uderzając przez sekretariat zaproponują Ci zakup jednej tony. Uderzając w inne miejsce da się kupić 50 kg i wielokrotność. Z chłopakami z Bydgoszczy wzięliśmy 100 kg. Jakość słodu super, cena 3,07 za kg. Warunkiem jest wcześniejsze umówienie się, by przygotowali towar (my musieliśmy poczekać, aż ściągną worki z nadrukiem firmowym).

Bydgoszcz produkuje pilzneński i monachijski.

Na PW wyślę Ci nr tel. do człowieka, z którym możesz negocjować.

Dzięki.

3, 07 za pilzneński? czy np. za Monacha?

Chyba pojedziemy Oplem Combo 4 osoby + sprzęt .Tak, że nie wiem czy będzie miejsce na słody. 1 worek to max, co się zmieści. Liczyłem, że dostaniemy większe auto.

Na stronie piszą, że produkują więcej słodów prawie wszystko oprócz wędzonych.

Ano piszą, tyle, że produkują w pozostałych słodowniach, w Bydgoszczy tylko te dwa.

Słód jest niezły, w zasadzie w ogóle bez pyłu i zanieczyszczeń. Wychodzi nieco drożej niż w Bogutynmłynie, ale dla jakości warto dodać parę groszy na kilogramie, tym bardziej, że w worku jest minimum 50 kg

A numer wyślę, jak wydobędę go od Marcina (bo sierota jestem i nie zapisałem).

Bardzo chętnie bym się zapisał ma monachijski, tylko problem z odległością i transportem... :ble:

Minęło parę lat, jest obecnie oferta na aledrogo na słody z tej słodowni w rozsądnej cenie. Ktoś nadal używa? Jakość wciąż ok?

Kupiłem i ja worek, ceną skuszony. Słód ześrutowany w 20-25%, reszta to całe ziarna. Musiałem jechać do kol. Jac007 przepuścić to przez śrutownik.

Piwa wychodzą niesamowicie zbożowe w smaku, jakbyś pił powietrze z młyna. Pierwsze po prostu zajeżdżało spichlerzem ze skansenu - ziarno, myszy (nie mylić z mysim kiblem, po prostu świeżo wykąpany gryzoń) - ale to było piwo przy którym nie sprawdziłem, czy kupiony śrutowany słód rzeczywiście jest śrutowany, więc z 6 kg wyszedł jakis cienkusz.

Jak na mój gust, fantastyczny słód na wszelkiego rodzaju Saisony i tym podobne style "wiejskie" i na pewno kupię jeszcze jeden wór w tym celu. Mnie piwa "spichrzowe niestylowe" posmakowały, wśród znajomych zrobiły furorę, ale AIPA na nim warzę (w tej chwili zacieranie w połowie procesu) z duszą eksperymentatora na ramieniu.

Edit, kolejne dwie warki na tym słodzie, obie fermentowane S-04. Ta lekko chmielona bez słodów specjalnych, daje lekko myszą i zbożem, ta ciemna (karmelowy + Red Ale + barwiący) chmielona mocno Ameryką, nie daje tego zapachu (albo został przykryty).

Na Viking Pale Ale Zero nie miałem tego efektu. Ześrutowany Strzegom/Viking kosztuje stówę za worek, ten niecałe 70, różnica w cenie wychodzi we właściwościach.

Edited by c64club