Skocz do zawartości

butelkowanie przy 3°Blg - brewkit, Coopers Draught


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

mam delikatny problem - pewnie takie można powtarzać do znudzenia, ale cóż...

19stego maja nastawiłem sobie trzecią warkę - Coopersowy Draught. Wyszło 23l, ok 11°Blg

Fermentacja tak naprawdę wystartowała ponad 24 godziny później, baniak poszedł do piwnicy, do temperatury 18°C

 

W sumie byłem przygotowany na wolną fermentację, ale ta tutaj trochę przerosła moje oczekiwania

26 Maja (6sty dzień fermentacji) - 5°Blg

30 Maja - 3°Blg

31 Maja - 3°Blg

 

Od wczoraj praktycznie nie drgnęło. Nawet mimo tego, że wody w rurce jest minimalna ilość, ciągle jest tylko delikatnie wypchnięta "do góry"

 

Na powierzchni tylko kilka wysepek piany.

 

Teraz proste pytanie - butelkować czy nie? Czy przy zabutelkowaniu przy 3°Blg i dodaniu 4g cukru nie będę miał granatów?

 

Trochę więcej szczegółów w moich zapiskach:

http://www.piwo.org/forum/viewtopic.php?id=5151&p=2

 

Z góry dzięki za odpowiedź,

Crosis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

sorry, zapomniałem napisać o ekstrakcie: poszedł 1kg jasnego ekstraktu od mistrza Sladka.

 

Mnie troszkę w tym kontekście martwi to: baniak poszedł do piwnicy, do temperatury 18°C

Kwestia dość prosta: w kuchni mam temperaturę 23-24 stopnie. Niby ok do fermentacji górnej, ale na forum naczytałem się mnóstwo o tym, że im niższa temperatura fermentacji tym głębsze odfermentowanie.

 

Zrobiłem tak z ostatnią warką - Cervezą Coopersa i dało to fajny efekt - piwo fermentowało spokojnie, może trochę dłużej, ale zeszło w ciągu 6 dni do 2°Blg

 

W piwnicy brzeczka ma mniej więcej stałą temperaturę 18-19°C

 

Crosis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

w sumie to trochę tak: jak poczytasz o skali ballinga to będziesz wiedział mniej więcej ile masz cukru w butelce przy butelkowaniu. Ja pierwszą warkę zabutelkowałem za szybko - granatów nie ma, ale otwieranie piwa i od razu utrata połowy butelki oraz zalanie wszystkiego dookoła - nie o to chodzi.

 

Teraz sprawdzam 3 razy czy fermentacja się zakończyła... albo zostawiam po prostu dłużej, nie spieszę się. Jak nie dajesz dodatków do cichej to może tak stać i dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FFT w moim języku to Fit&Function Test - czyli zamontowanie nowych komponentów do maszyny seryjnej dla weryfikacji routingów i BoMu produkcyjnego :D Nie widzę zastosowania do piwowarstwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.