Skocz do zawartości

Budowa kegeratora - za niska lodówka i kegi po pepsi nie mieszczą się


Szwed

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam się na lodówkach i mam pytanie. Czy jest jakiś sposób na przerobienie takiej lodówki? Chciałbym pozbyć się zamrażalnika, co pozwoliłoby mi na wstawienie 2 kegów po pepsi do środka. Domyślam się, że w tej półeczce oddzielającej zamrażalnik od lodówki znajduje się system rurek chłodzących. Nie mam pojęcia czy dałoby się wyciąć plastik i odsłonić rureczki no i powyginać je lekko do góry. Trzeba by też zmienić ustawienia w programatorze tak by nie chciał mrozić tylko utrzymywać 1 zadaną temperaturę dla lodówki pomijając mrożenie

Nie chciałbym ingerować w kegi, no, bo niby można by odciąć uchwyty i by się zmieściło. Jednak keg bez tych uchwytów byłby bardzo nieporęczny

Czy ktoś z szanownego grona miał podobny problem? Lub zna się na lodówkach? Brać się za przerabianie, a może jedynym sposobem jest kupienie kolejnej odpowiedniej lodówki

Edytowane przez apolloks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym tygodniu rozbierałem podobną lodówkę w celu przerobienia na kegerator, więc tak na świeżo:

-rozwal plastik, powinieneś mieć rurki chłodzące albo luzem, albo przyczepione do metalowej półki. Odczep je (u mnie były tylko na "wcisk"), a potem wygnij tak, żeby nie połamać. Są dość plastyczne, gnij bez obaw.

-dokup sobie zewnętrzny termoregulator, ja kupiłem u tego gościa:

http://allegro.pl/termostat-sterownik-regulator-temperatury-i1623799325.html

czujnik umieszczasz gdzieś po środku wysokości kega, temperaturę ustawiasz na 4 stopnie- sterownik będzie sobie sam włączał i wyłączał lodówkę (z zamrażalnikiem albo bez)- regulator podłączasz między kontakt a lodówkę. Nie obchodzi Cię wtedy, czy zamrażalnik działa, czy nie- bo sterownik nie wie, że to lodówka z zamrażalnikiem i po prostu wyłącza zasilanie po osiągnięciu odpowiedniej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrblaha dzięki za szybki odpis + dla Ciebie.

Grzechu_k postaram się być ostrożny i delikatny.

Jeśli ktoś ma w tym temacie inne doświadczenia to proszę się podzielić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było też dla mnie wielkim problemem znaleźć chłodziarkę by warzyć lagery latem. Tak by cały fermentor wlazł. W końcu znalazłem Electrolux ERN16510. Trzeba było dać na dół płytę drewnianą by szyba nie pękła pod ciężarem fermentora. Problemem jest to że te małe chłodziarki mają agregat a niektóre zamrażalnik. Dlatego szukałem takiej chłodziarki która nie posiada zamrażalnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.