Jump to content
Sign in to follow this  
Szwed

Budowa kegeratora - za niska lodówka i kegi po pepsi nie mieszczą się

Recommended Posts

Nie znam się na lodówkach i mam pytanie. Czy jest jakiś sposób na przerobienie takiej lodówki? Chciałbym pozbyć się zamrażalnika, co pozwoliłoby mi na wstawienie 2 kegów po pepsi do środka. Domyślam się, że w tej półeczce oddzielającej zamrażalnik od lodówki znajduje się system rurek chłodzących. Nie mam pojęcia czy dałoby się wyciąć plastik i odsłonić rureczki no i powyginać je lekko do góry. Trzeba by też zmienić ustawienia w programatorze tak by nie chciał mrozić tylko utrzymywać 1 zadaną temperaturę dla lodówki pomijając mrożenie

Nie chciałbym ingerować w kegi, no, bo niby można by odciąć uchwyty i by się zmieściło. Jednak keg bez tych uchwytów byłby bardzo nieporęczny

Czy ktoś z szanownego grona miał podobny problem? Lub zna się na lodówkach? Brać się za przerabianie, a może jedynym sposobem jest kupienie kolejnej odpowiedniej lodówki

Edited by apolloks

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tamtym tygodniu rozbierałem podobną lodówkę w celu przerobienia na kegerator, więc tak na świeżo:

-rozwal plastik, powinieneś mieć rurki chłodzące albo luzem, albo przyczepione do metalowej półki. Odczep je (u mnie były tylko na "wcisk"), a potem wygnij tak, żeby nie połamać. Są dość plastyczne, gnij bez obaw.

-dokup sobie zewnętrzny termoregulator, ja kupiłem u tego gościa:

http://allegro.pl/termostat-sterownik-regulator-temperatury-i1623799325.html

czujnik umieszczasz gdzieś po środku wysokości kega, temperaturę ustawiasz na 4 stopnie- sterownik będzie sobie sam włączał i wyłączał lodówkę (z zamrażalnikiem albo bez)- regulator podłączasz między kontakt a lodówkę. Nie obchodzi Cię wtedy, czy zamrażalnik działa, czy nie- bo sterownik nie wie, że to lodówka z zamrażalnikiem i po prostu wyłącza zasilanie po osiągnięciu odpowiedniej temperatury.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli będziesz cokolwiek przerabiał to uważaj, żeby nie załamać rurek i żeby nie rozszczelnić układu. Raczej zastanów się zanim wkroczysz z jakimś ajzolem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrblaha dzięki za szybki odpis + dla Ciebie.

Grzechu_k postaram się być ostrożny i delikatny.

Jeśli ktoś ma w tym temacie inne doświadczenia to proszę się podzielić

Share this post


Link to post
Share on other sites

To było też dla mnie wielkim problemem znaleźć chłodziarkę by warzyć lagery latem. Tak by cały fermentor wlazł. W końcu znalazłem Electrolux ERN16510. Trzeba było dać na dół płytę drewnianą by szyba nie pękła pod ciężarem fermentora. Problemem jest to że te małe chłodziarki mają agregat a niektóre zamrażalnik. Dlatego szukałem takiej chłodziarki która nie posiada zamrażalnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.