Skocz do zawartości

Konkursy zagraniczne - luźna dyskusja.


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Mialem plan organizacji przerzutu piw na konkurs w Szkocji i Anglii ,ale ...

Ostatnie kilka tygodni wymienialem serie maili z Urzedem Skarbowym UK, i sprawa nie wyglada kolorowo.

Po pierwsze nie wolno przewoznikom publicznym przewozu artykulow akcyzowych, od takich podczas wysylki trzeba oplacic podatek celny.

Czyli odpada nadanie paczki wypelnionej piwem.

Wydawalo mi sie, ze sprawa jest do zalatwienia, bo wkoncu podatek nie jest taki wysokki, na wysylke 200 piw by byl rzedu 500zl, czyli kilka zlotych do butelki piwa, no ale nie ma sposobu na jego oplacenie przez osobe prywatna (jeszcze szukam :smilies: ) Spobuje jeszcze za narada HMR&C skontaktowac sie z Chamber of Commerce, ale to komplikuje sprawe niewiarygodnie.

 

Zatem zostaje jedynie jeden w pelni legalny sposob na import piwa z zagranicy. Mianowicie zrobic to osobiscie , bagazem wypelnionym piwem. W koncu zalecana ilosc importu prywatnego to 110 litrow piwa na osobe. Z tym, ze jazda autem tam i z powrotem jest ciezkim przezyciem no i przy dzisiejszej cenie paliwa raczej drogim rozwiazaniem.

Ale jaby ktos byl zdesperaowany ... :(.

 

Arek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można przewieźć w bagażu lecąc samolotem?

Bagaże mają tą wadę, że są pioruńsko drogie i mają ograniczenia czasami nawet do 15kg. Zobaczę jak sprawa wygląda z nadbagażem i różnicę między przewoźnikami, bo w sumie w ograniczonych ilościach może dało by radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem plan organizacji przerzutu piw na konkurs w Szkocji i Anglii ,ale ...

Ostatnie kilka tygodni wymienialem serie maili z Urzedem Skarbowym UK, i sprawa nie wyglada kolorowo.

Po pierwsze nie wolno przewoznikom publicznym przewozu artykulow akcyzowych, od takich podczas wysylki trzeba oplacic podatek celny.

Czyli odpada nadanie paczki wypelnionej piwem.

Wydawalo mi sie, ze sprawa jest do zalatwienia, bo wkoncu podatek nie jest taki wysokki, na wysylke 200 piw by byl rzedu 500zl, czyli kilka zlotych do butelki piwa, no ale nie ma sposobu na jego oplacenie przez osobe prywatna (jeszcze szukam :smilies: ) Spobuje jeszcze za narada HMR&C skontaktowac sie z Chamber of Commerce, ale to komplikuje sprawe niewiarygodnie.

1. Przewoźnik publiczny nie jest problemem - zawsze można nadać paletę przez brokera transportowego. Przy małej objętości jest upychany wewnątrz, więc nie ma problemu.

2. Czyli, jeśli dobrze zrozumiałem, akcyzę może opłacić tylko podmiot? Pytanie które się nasuwa, jakie przepisy dot. obrotu towarami akcyzowymi są w takiej sytuacji obowiązujące : PL czy UK. Idąc dalej, czy przy opłaceniu akcyzy przez podmiot należy wykazać wprowadzenie przedmiotu opłaty do obrotu... wtedy, oczywiście sytuacja staje się jedynie teoretyczna.

3. Czy wspomniana przez Ciebie Izba ma głos doradczy w USie? Chodzi mi o ewentualną zmianę statusu piwa na materiał kolekcjonerski i wydanie decyzji o odstąpieniu od akcyzy. Jeśli NAWET w Polsku takie pomysły przechodzą (co prawda w zakresie tytoniu)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można przewieźć w bagażu lecąc samolotem?

Bagaże mają tą wadę' date=' że są pioruńsko drogie i mają ograniczenia czasami nawet do 15kg. Zobaczę jak sprawa wygląda z nadbagażem i różnicę między przewoźnikami, bo w sumie w ograniczonych ilościach może dało by radę...[/quote']

jakby wlać w PETy to by się trochę masy zaoszczędziło :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Czyli, jeśli dobrze zrozumiałem, akcyzę może opłacić tylko podmiot? Pytanie które się nasuwa, jakie przepisy dot. obrotu towarami akcyzowymi są w takiej sytuacji obowiązujące : PL czy UK. Idąc dalej, czy przy opłaceniu akcyzy przez podmiot należy wykazać wprowadzenie przedmiotu opłaty do obrotu... wtedy, oczywiście sytuacja staje się jedynie teoretyczna.

3. Czy wspomniana przez Ciebie Izba ma głos doradczy w USie? Chodzi mi o ewentualną zmianę statusu piwa na materiał kolekcjonerski i wydanie decyzji o odstąpieniu od akcyzy. Jeśli NAWET w Polsku takie pomysły przechodzą (co prawda w zakresie tytoniu)...

Ad2. Obowiązują przepisy kraju do którego towar trafia, bo traktowane jest to jako import. Z tym,że w UK nie nakładają akcyzy, ale podatek,który nazywa się Excise Duty.

Aby opłacić ten podatek, są dwie drogi. Pierwsza to zarejestrować się jako importer tymczasowy, albo importer wyrobów akcyzowych. Dalej sprawa się komplikuje, bo trzeba spełniać warunki, jak stałe miejsce siedziby firmy i udowodnić,że import wyrobów akcyzowych jest w interesie firmy. Co daje fajne uproszczone zasady, dla małych firm, ale jest bezużyteczne dla nas.

Są jeszcze ponoć inne sposoby opłacenia tego podatku, ale odesłali mnie do Chamber of Commerce.

 

3. Właśnie doczytałem, firma przewozowa może zapłacić ten podatek. Ale czy w Polsce znajdzie się firma,która będzie się bawić w takie sprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.