Jump to content
Sign in to follow this  
Faszysta Rasista Homofob

Czym wyciąć otwór w fermentorze?

Recommended Posts

Chodzi o otwór do zamontowania kranika 1/2 cala.

Udajesz się do sklepu lub marketu budowlanego i kupujesz otwornicę 1/2" (zwykle to komplet różnych średnic). Zakładasz na wiertarkę i do dzieła :tort:

edit: przykładowe zdjęcie z google.

ja robilem cienkim nozykiem... wczesniej sobie tylko zaznaczylem flamastrem jak ciac , zaczynalem od srodka a pozniej powoli po kawalku powiekszalem otwor do zadanego na poczatku otworu.

Raczej tak nadlewki stopionego plastiku łatwo odchodzą po oczyszczeniu masz gotowe.Kupiłem kiedyś lutownice i wraz z nią był grot do cięcia plastiku,zrobiony z ciękiej blaszki.W sklepie dla majsterkowiczów kupisz otwornicę do drewna pare zetów szybko i sprawnie wytniesz.

snap1_705.jpg

Edited by maxhot

Są też zestawy otwornic - blaszki o różnej średnicy. Kosztują parę złotych, generalnie badziew, ale do takiego zastosowania jest idealne, sam używałem do fermentora i lodówki turystycznej.

Są też zestawy otwornic - blaszki o różnej średnicy. Kosztują parę złotych, generalnie badziew, ale do takiego zastosowania jest idealne, sam używałem do fermentora i lodówki turystycznej.

Tak :D

Można równie dobrze wiertłem pórkowym:) ja sam tak robilem i to jest minuta roboty a wiertło takie kosztuje grosze:)

Bardzo fajne jest wiertło choinkowe (wielostopniowe). Takie wiertło przydaje się szczególnie do różnych prac w warsztacie.

Edited by 2artur2

można też dziurę wypalić rozgrzaną rurą o nieco mniejszej średnicy od 1/2 "

Długo myślałem że robicie sobie tzw jaja z Gościa w potrzebie. Na początku zasugerowałem się że chodzi o otwór w stalowym kegu (bo sam ostatnio wierciłem), dlatego ten nożyk i rogrzana rura nieźle mnie rozbawiły. Ech ten poniedziałek ...

Ja robiłem cyrklem. Otwór idealnie okrągły

Znam osobę co otwór w kegu wycinała na tokarce, znam też i takiego co robił to wodą. :lol: ale to już wyższa szkoła jazdy.

Cyrkiel z dwoma ostrzami parę obrotów i otwór gotowy

Można odpowiedniej średnicy sękownikiem. 100 % nie wyrwie i idealny otwór.

Tak jak poprzednicy pisali też otwornicą.

Natomiast piórkowe odradzam - za duża średnica - wyrwie.

Ja piórkowym robiłem i nie było kłopotów :) no ale różnie się dzieje :lol: a skoro jesteśmy już w takim temacie to może macie jakieś sposoby jak wywiercić taki otwór w garze emaliowanym? z góry dzięki za rade:)

Wiercisz najpierw małym wiertłem potem kolejno rozwiertuszesz używajac większych wierteł.Jak przes wywiercony otwór można włożyć drobny pilniczek powiękrzasz ręczne do żądanych rozmiarów.Polecam dremela super sprawa zakładasz mały kamień i robota leci,jak uszkodzisz emalie można kupić zestaw do naprawy wtedy nie będzie ci garnek rdzewiał.

http://allegro.pl/emalia-zaprawkowa-biala-do-wanien-i-brod-weyron-i1603280565.html

Edited by maxhot

ja potrzebowałem otwór 3/4 - wywierciłem najpierw 6 mm potem 12 mm a potem założyłem pilnik obrotowy na wiertarkę i poszerzyłem do tych 3/4. Potem reparaturka do emalii i uszczelka fibrynowa od zewnątrz i od środka.

Bardzo fajne jest wiertło choinkowe (wielostopniowe). Takie wiertło przydaje się szczególnie do różnych prac w warsztacie.

Wg mnie to najlepsze rozwiązanie. Szybko i idealnie.

Pozdrawiam.

Edited by jakub2001

Niby tak ale takie wiertło kosztuje 50 złotych sporo jak na wywiertanie dziury w plastiku są tańsze metody.

snap28_1.jpg

można też dziurę wypalić rozgrzaną rurą o nieco mniejszej średnicy od 1/2 "

Nie polecam, mój fermentor poszedł do śmietnika po takim zabiegu. Przy wypalaniu rurką pękł poprzecznie na jednym z łuków.