Skocz do zawartości

Czym wyciąć otwór w fermentorze?


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o otwór do zamontowania kranika 1/2 cala.

Udajesz się do sklepu lub marketu budowlanego i kupujesz otwornicę 1/2" (zwykle to komplet różnych średnic). Zakładasz na wiertarkę i do dzieła :tort:

edit: przykładowe zdjęcie z google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robilem cienkim nozykiem... wczesniej sobie tylko zaznaczylem flamastrem jak ciac , zaczynalem od srodka a pozniej powoli po kawalku powiekszalem otwor do zadanego na poczatku otworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak nadlewki stopionego plastiku łatwo odchodzą po oczyszczeniu masz gotowe.Kupiłem kiedyś lutownice i wraz z nią był grot do cięcia plastiku,zrobiony z ciękiej blaszki.W sklepie dla majsterkowiczów kupisz otwornicę do drewna pare zetów szybko i sprawnie wytniesz.

snap1_705.jpg

Edytowane przez maxhot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też zestawy otwornic - blaszki o różnej średnicy. Kosztują parę złotych, generalnie badziew, ale do takiego zastosowania jest idealne, sam używałem do fermentora i lodówki turystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo myślałem że robicie sobie tzw jaja z Gościa w potrzebie. Na początku zasugerowałem się że chodzi o otwór w stalowym kegu (bo sam ostatnio wierciłem), dlatego ten nożyk i rogrzana rura nieźle mnie rozbawiły. Ech ten poniedziałek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można odpowiedniej średnicy sękownikiem. 100 % nie wyrwie i idealny otwór.

Tak jak poprzednicy pisali też otwornicą.

Natomiast piórkowe odradzam - za duża średnica - wyrwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiercisz najpierw małym wiertłem potem kolejno rozwiertuszesz używajac większych wierteł.Jak przes wywiercony otwór można włożyć drobny pilniczek powiękrzasz ręczne do żądanych rozmiarów.Polecam dremela super sprawa zakładasz mały kamień i robota leci,jak uszkodzisz emalie można kupić zestaw do naprawy wtedy nie będzie ci garnek rdzewiał.

 

http://allegro.pl/emalia-zaprawkowa-biala-do-wanien-i-brod-weyron-i1603280565.html

Edytowane przez maxhot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

można też dziurę wypalić rozgrzaną rurą o nieco mniejszej średnicy od 1/2 "

 

Nie polecam, mój fermentor poszedł do śmietnika po takim zabiegu. Przy wypalaniu rurką pękł poprzecznie na jednym z łuków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.