Jump to content

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników

coder
 Share

Recommended Posts

Nie wiem czy dobrze rozumiem, na każdą warkę jest osobna receptura? W Brewness mam swoją bazę receptur, wybieram i klikam "uwarz to" i dana warka jest w zakładce "moje warki". Tutaj jak rozumiem rozwiązane to jest na zasadzie receptura=warka?

Mam jeszcze problem ze zniżką przy zakupie, dostaję taki komunikat: "Nie możesz użyć tego kuponu w tym zamówieniu."

Zacząłem dzisiaj korzystać z zakładki "profilowanie wody". Ustawiłem parametry swojej wody, następnie w w/w zakładce wybrałem profil jaki mnie interesuje. Program fajnie wylicza dodatki, które muszę uzupełnić do zacierania i wysładzania.

bs1.thumb.JPG.74b1581caf65e6adbfb4a41b4e154ac6.JPG

Problem pojawił się gdy chciałem w dodatkach uzupełnić posiadane ilości tychże składników, np chlorku wapnia czy też gipsu. Niestety nigdzie nie mogę ich znaleźć, w zakładce Dodatki też ich brak. Występują nazwy anglojęzyczne, np calcium chloride czy gypsum. Dodałem ręcznie, wpisałem stan magazynu i przy projektowaniu klikam "usuń z magazynu" i dostaję taki komunikat

bs2.thumb.JPG.692e1a279f1735f5221647bf543cfa78.JPG

Wychodzi na to, że nie są powiązane z tymi dodanymi przeze mnie. Jak to rozwiązać? Mógłbym to ominąć, bo nie są to takie ilości, że się nie połapie kiedy się kończą w magazynie, ale nie daje mi to spokoju. Poza tym chlorek wapnia, który posiadam jest w płynie o stężeniu 33%, a ten, który podrzuca program - to nie mam pojęcia. Zakładam, że o czystości 99%.

Edited by smola

Po zainstalowani spolszczenia program wyłącza się po kliknięciu w Składniki->Słód i Składniki->Dodatki. Chmiel, drożdże i woda działają bez problemu.

System to Linux. Próbowałem Mint 20, mint 19, Mint LMDE, Ubuntu, Xubuntu.

Nie jestem zbyt biegły w technologii, ale może istnieje jakieś proste rozwiązanie do łopatologicznego wytłumaczenia? Dla laika?

Spotkał się ktoś z takim problemem?

Zrzut ekranu z 2021-10-18 19-21-34.png

• 2 weeks later...

Istnieje możliwość przeniesienia magazynu z jednego komputera na drugi np. przez cloud? Czy nie ma takiej opcji i trzeba klepać ręcznie?

W dniu 18.10.2021 o 19:46, tomlo napisał:

Po zainstalowani spolszczenia program wyłącza się po kliknięciu w Składniki->Słód i Składniki->Dodatki. Chmiel, drożdże i woda działają bez problemu.

System to Linux. Próbowałem Mint 20, mint 19, Mint LMDE, Ubuntu, Xubuntu.

Nie jestem zbyt biegły w technologii, ale może istnieje jakieś proste rozwiązanie do łopatologicznego wytłumaczenia? Dla laika?

Spotkał się ktoś z takim problemem?

Udało się rozwiązać problem @tomlo?

Wersja angielska chodzi bez problemu. Po spolszczeniu zaczęły się schody. Instalowałem na dwóch laptopach. I jak pisałem na różnych dystrybucjach.

Edited by tomlo

Niestety nadal to samo. Wstawiam nowe logi. W sumie takie same, nie ma tylko komunikatu Gtk-Message.

tom@tom-mint:~$ beersmith3
09:14:18: SLib::Init - logging started
09:14:18: BeerSmith3
09:14:18: SLib::Init - Creating BResource
09:14:18: SLib::Init - Loading resources
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'PNG file'
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'JPEG file'
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'TIFF file'
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'GIF file'
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'PNM file'
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'PCX file'
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'IFF file'
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'Windows icon file'
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'Windows cursor file'
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'Windows animated cursor file'
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'TGA file'
09:14:19: Debug: Adding duplicate image handler for 'XPM file'
09:14:19: SLib::Init - Loading opts table
09:14:23: BSApp: m_scale=1000, m_xpix=8, m_ypix=16
09:14:23: Warning: Web extension not found in "/usr/local/lib/wx/3.1.3/web-extensions", some wxWebView functionality will be not available
09:14:39: Warning: Web extension not found in "/usr/local/lib/wx/3.1.3/web-extensions", some wxWebView functionality will be not available
09:14:39: Warning: Web extension not found in "/usr/local/lib/wx/3.1.3/web-extensions", some wxWebView functionality will be not available
09:14:43: Warning: Web extension not found in "/usr/local/lib/wx/3.1.3/web-extensions", some wxWebView functionality will be not available
09:14:43: Warning: Web extension not found in "/usr/local/lib/wx/3.1.3/web-extensions", some wxWebView functionality will be not available
../src/common/strconv.cpp(1167): assert ""Assert failure"" failed in FromWChar(): trying to encode undefined Unicode character
Pułapka debuggera/breakpoint (zrzut pamięci)

Edited by tomlo

• 4 weeks later...

Tak, na 64bit.

System:    Kernel: 5.4.0-90-generic x86_64 bits: 64 compiler: gcc v: 9.3.0 Desktop: Cinnamon 5.0.7 
           wm: muffin dm: LightDM Distro: Linux Mint 20.2 Uma base: Ubuntu 20.04 focal

Już się przyzwyczaiłem do używania BeerSmith przez Wine 🙂