Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Measured OG - tu wpisz gęstość początkową w g/cm3. Teraz masz wpisane 1.010 czyli 2,56 Plato :). Measured FG - gęstość końcowa, czyli piwa przed rozlewem. A tak w ogóle to proponuję abyś zmienił jednośtki na jakieś normalne - będzie prościej :) przynajmniej mnie by było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle wpisujesz Maesured OG i Measured FG i temu stosunek jest tak niski.

Nie możliwe żebyś miał OG na poziomie 2.56 Plato, sprawdź czy dobrze wpisujesz.

 

EDIT: Darko był szybszy :)

Edytowane przez komoona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki, problem, że program nie zdejmuje mi automatycznie ze stanu magazynu surowców wprowadzonych do receptury. Wklepałem ich już kilka, a stan słodów i chmielu pozostaje bez zmian. Wiecie o co chodzi?

Musisz nacisnąc ikonkę Remove from inventory - uważaj, zeby nie nacisnąć 2 razy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię dodać i zidentyfikować słodów:

- wiedeński

- żytni karmelowy

- żyto palone.

Nie potrafię znaleść też curakao, laktozę.

- Vienna Malt

wszystkie słody weyermanna ( w tym żytnie)są tu: http://www.beersmith.com/Weyermann%20Malts.bsm

 

curacao to "orange peel, bitter", laktoze mozesz dodać sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co wpisujecie w pole "Batch size"? Z logiki wynika, że należy tam wpisać objętość brzeczki przelanej do fermentacji. Przy wklepaniu swojego sprzętu (odparowanie, straty itd.) program powinien policzyć kolor, IBU itd. Problem w tym, że do nagazowanie oblicza także by tej wartości, co jest bez sensu, bo występują straty przy przelewaniu na cichą i przy butelkowaniu, ew. coś się może rozlać.

Jak sobie z tym radzicie? Wg mnie w obszarze Carbonation powinno być jeszcze jedno pole na wpisanie objętości butelkowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wpisujecie w pole "Batch size"? Z logiki wynika, że należy tam wpisać objętość brzeczki przelanej do fermentacji. Przy wklepaniu swojego sprzętu (odparowanie, straty itd.) program powinien policzyć kolor, IBU itd. Problem w tym, że do nagazowanie oblicza także by tej wartości, co jest bez sensu, bo występują straty przy przelewaniu na cichą i przy butelkowaniu, ew. coś się może rozlać.

Jak sobie z tym radzicie? Wg mnie w obszarze Carbonation powinno być jeszcze jedno pole na wpisanie objętości butelkowanej.

Chyba możesz dopisać straty przy fermentacji do strat sprzętu, chyba nic to nie zmieni w przeliczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że program zawsze liczy nagazowanie w stosunku do ilości wpisanej w Batch size. A zwiększenie strat daje tylko większą objętość przed gotowaniem (boil Volume).

To rzeczywiście chyba się nie da. Ja nagazowanie liczę zawsze osobno, więc nie zastanawiałem się nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam do nagazowania innego kalkulatora bo beersmith nie przewiduje zwykłego cukru. Ale na przykład do chmielenia nie korzystam z wartości wpisanych w recepturze bo przeważnie faktycznie wychodzi mi trochę inna objętość niż to wynika z receptury (lepsza lub gorsza wydajność).

wtedy w beersmith > tools > hops bitterness wpisuję aktualne parametry. Tak samo można zrobić beersmith > tools > carbonation.

Edytowane przez Hasintus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Prosze o pomoc w rozwikłaniu opisu ch,ielu - bo chce dodac do inventory szyszki

 

pellet - to granulat

plug - to takie duże pastylki, zmalazłem w sklepach

 

a szyszka te leaf? - w zadnym sklepie/stronie nie znalazłem takiego opisu - ale tak mi pasuje

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pytanie już konkretne - robię sobie preview, i

 

1. jak mam 4 kg słodu - to podaje mi 6x batch sparge - woda do wysładzania? - po 3,77l

2. jak mam 4,5 kg - to podaje mi 9 x 2,43

 

W sumie ilość prawie ta sama - ale skąd taka różnica w sposbie wysładzania?

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie, czy ktoś dodawał do BS jakieś surowce niesłodowe? Chciałbym sobie do BeerAlchemy dopisać trochę (jakieś płatki, kasze jęczmienna i gryczana), ale nie wiem jaka jest ich ekstraktywność, jaki dają kolor i jaką wpisać wilgotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.