Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

W danych Zymofermów jest masa baboli. Zaoferowałem że przejrzę i poprawię te dane.

Jak poprawisz zrób proszę eksport samych Zymofermów do xmla - będzie możliwość importu do Brewtarget i innych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W danych Zymofermów jest masa baboli. Zaoferowałem że przejrzę i poprawię te dane.

Jak poprawisz zrób proszę eksport samych Zymofermów do xmla - będzie możliwość importu do Brewtarget i innych programów.

Poprawiam w danych dodatku (źródło), a nie w programie, więc jak update zostanie wrzucony na serwer, to dopiero wtedy go wyeksportuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W danych Zymofermów jest masa baboli. Zaoferowałem że przejrzę i poprawię te dane.

Jak poprawisz zrób proszę eksport samych Zymofermów do xmla - będzie możliwość importu do Brewtarget i innych programów.

Źródło w załączniku w tym temacie -> http://www.beersmith.com/forum/index.php/topic,4739.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej używam 2.0 (na Mac OS X), tym bardziej przekonuję się, że nic nowego dla mnie względem 1.4 nie wnosi, a wręcz jest mniej użyteczne, bo wersja na Windows nie uruchamia się na Wine ani na CrossOver więc nici z przenośności między OS X i Linuksem. Dodatkowo program jest masakrycznie wolny w porównaniu do starszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dużym plusem jest możliwość ustawienia zewnętrznego katalogu na dane. Ja ustawiłem go w podkatalogu dropboksa i mam automatyczną synchronizację danych.

 

2.0 wydaje mi się dużo bardziej przejrzyste niż 1.4. Ale dla moich potrzeb faktycznie nic więcej ponad 1.4 nie wykorzystuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem 1.4 więc nie mam porównania :D W końcu mam coś co działa na OSX bez dodatkowego softu.

Najgorsze jest to, że wciąż 2.0 ma pełno błędów przy liczeniu i aktualizowaniu wyliczonych wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 1.4 jest w zupełności wystarczająca dla moich potrzeb a że jestem do niej przyzwyczajony to nowy interfejs odbiłby się tylko negatywnie na moim korzystaniu. W dodatku nie mam zamiaru dopłacać do nowej licencji :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 1.4 jest w zupełności wystarczająca dla moich potrzeb a że jestem do niej przyzwyczajony to nowy interfejs odbiłby się tylko negatywnie na moim korzystaniu. W dodatku nie mam zamiaru dopłacać do nowej licencji :rolleyes:

Tez mam 1.4 ale .... 2 to 2 dopłata to niecałe 20 $ a od sierpnia już pełna opłata :)

Chyba jednak to nie jest za bardzo w porządku. Cena upgrade nie powinna być uzależniona od czasu upgrade .

Po prostu to mi się osobiście nie podoba. Pomijając fakt że cena ta jest trochę za wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam 1.4 ale .... 2 to 2 dopłata to niecałe 20 $ a od sierpnia już pełna opłata :)

Chyba jednak to nie jest za bardzo w porządku. Cena upgrade nie powinna być uzależniona od czasu upgrade .

Po prostu to mi się osobiście nie podoba. Pomijając fakt że cena ta jest trochę za wysoka.

Dla mnie ta cena jaka by nie była to nie mam zamiaru płacić. Wersja 1.4 mi odpowiada i myślę, że można ją uważać za dopracowaną. Jak słyszę, że w wersji 2.0 są liczne niedociągnięcia a kalkulatorom zdarzają się mylne obliczenia to wolę zostać przy starej wersji. To tak jak część użytkowników Windows XP po ukazaniu się Visty przesiadła się na nowy pod względem interfejsu lecz niedopracowany system. Ja należę jednak do tych, którzy do dziś używają XP na niektórych komputerach :) Ot Takie małe porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak to nie jest za bardzo w porządku. Cena upgrade nie powinna być uzależniona od czasu upgrade .

Po prostu to mi się osobiście nie podoba. Pomijając fakt że cena ta jest trochę za wysoka.

Dziwne to w ogóle jest, bo upgrade niby kosztuje 19.95 (+ podatek!), a ja zapłaciłem 17 USD z podatkiem (cena wynosiła ok 16 usd). Skorzystałem z dodatkowej promocji na preorderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wprowadzam do programu recepturę na Warka #23 Malinowe z tego wątku. Dodałem syrop malinowy Herbapol, ale nie wiem ile ma EBC i Plato. Zanim go kupię to trochę może potrwać. Może ktoś już go wprowadził i podzieli się wiedzą? :)

EBC nie ma wcale, bo jak to niby chcesz określić. Tzn. coś tam ma, ale to byś musiał sięgnąć do tego jak jest wyliczane to EBC. Generalnie nie będzie to chyba tak mało. Natomiast Plato określisz bardzo łatwo - przyjmij ilość węglowodanów podaną na etykiecie (na 100g). Czyli pewnie to będzie kilkadziesiąt Plato.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej go uwzględnić w wyliczeniach jako po prostu cukier + woda? Te informacje masz akurat podane na etykiecie i są dość pewne. Pozostaje kwestia koloru. Tu na myśl przychodzi mi tylko rozrobienie próbki z wodą w takiej proporcji jak będzie do piwa i przyrównanie do skali EBC/SRM określając "na oko" odcień. Potem tą wartość dodać do koloru piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś używa w beersmith zakładki ?inventory? jako magazynu posiadania surowców i innych produktów? Jak się sprawdza?

Dawno temu zrobiłem sobie w Excelu prosty programik magazynowy ale pomyślałem sobie żeby przesiąść się ze wszystkim na beersmith 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa w beersmith zakładki ?inventory? jako magazynu posiadania surowców i innych produktów? Jak się sprawdza?

Dawno temu zrobiłem sobie w Excelu prosty programik magazynowy ale pomyślałem sobie żeby przesiąść się ze wszystkim na beersmith 2.

W takim razie sprawdzi się dobrze. U mnie działał świetnie, dopóki chciało mi się wklepywać rzeczy które zakupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.