Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Może jestem ślepy, ale czy można w BS2 prowadzić kompleksowe wyliczenia profilu wody, np. jak tu: http://www.brewersfriend.com/mash-chemistry-and-brewing-water-calculator/? Jakoś nie widzę nic takiego, poza prostym narzędziem do wyliczania dodatków do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuje ustawienia garnka w programie. Mam keg 50l w środku jest fałszywe dno, grzałki, mieszadło. Stoi na przyspawanych nóżkach do kega i jest zaizolowany kari mato.  Co mam tam wpisać ?

 

Ktoś ma plik do słodów z słodowni strzygom ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje ustawienia garnka w programie. Mam keg 50l w środku jest fałszywe dno, grzałki, mieszadło. Stoi na przyspawanych nóżkach do kega i jest zaizolowany kari mato.  Co mam tam wpisać ?

Nie podałeś jeszcze 2 istotnych rzeczy

Szerokość geograficzną i koloru karimaty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Potrzebuje ustawienia garnka w programie. Mam keg 50l w środku jest fałszywe dno, grzałki, mieszadło. Stoi na przyspawanych nóżkach do kega i jest zaizolowany kari mato.  Co mam tam wpisać ?

Nie podałeś jeszcze 2 istotnych rzeczy

Szerokość geograficzną i koloru karimaty :P

 

Dziadek jak wino im starszy tym lepszy heheheh :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.Wątek przeczytałem albo nie było albo nie znalazłem.W zakładce szczegóły zacierania w recepturze  a jeszcze dokładniej w ustawieniach kroków jak ustawiam wysładzanie na raty,w równych porcjach i spuszczenie zacieru.W zakładce szczegóły opisane jest że muszę spuścić zacier i pewnie dalej jakie porcje ale nie mogę w żaden sposób tego przesunąć żeby sprawdzić w ilu litrach mam wysładzać.(polskie tłumaczenie 2.1).W ogólnej zakładce z przepisami pokazuje kroki ale za każdym razem musiałbym klikać ok ,sprawdzać wartości  i powrót i korekta procentowa wielkości "rat wysładzania".Macie tak samo czy u mnie coś(program w wersji 2.0.40 czyli nie ten najnowszy)? Może po angielsku jest oki? A odzysk klucza jak się psesiało emaila  z kluczem to tylko email w programie do wydawców programu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szejk zapodałem screen(rozchodzi mi się o kolumnę  z napisem "Spuśić kadź zacierną.Wysładzanie warki"(no właśnie jaką ilością i ile razy)-jak dam wysładzanie w ratach i obok ustawiam procent to w tej kolumnie pokazywało mi że wysładzam np 5 razy po 1,5 l(taki mam czajnik z termometrem i miałem wygodnie).Teraz w zależności od ilości słodu rożna jest wartość wody którą daję do pierwszej przerwy-miałem na tyle długą tą kolumnę że widziałem ile tej wody i w ilu ratach teraz coś pokręciłem.

post-8948-0-42578400-1426707893_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem na etapie zakupu tego programu, jednak jak ma się sprawa w przypadku reinstalacji systemu czy spowoduje to utratę programu a za nową instalację trzeba będzie płacić?

Nie będziesz musiał. Skopiujesz sobie katalog z Moje dokumenty i po instalacji na nowym systemie po prostu usuwasz nowo zainstalowany i wrzucasz ten wcześniej skopiowany (albo nadpisujesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szejk zapodałem screen(rozchodzi mi się o kolumnę  z napisem "Spuśić kadź zacierną.Wysładzanie warki"(no właśnie jaką ilością i ile razy)-jak dam wysładzanie w ratach i obok ustawiam procent to w tej kolumnie pokazywało mi że wysładzam np 5 razy po 1,5 l(taki mam czajnik z termometrem i miałem wygodnie).Teraz w zależności od ilości słodu rożna jest wartość wody którą daję do pierwszej przerwy-miałem na tyle długą tą kolumnę że widziałem ile tej wody i w ilu ratach teraz coś pokręciłem.

Nie wiem czy to nie zależy przypadkiem od rozdzielczości ekranu. Ja mam to dużo dłuższe. Może spróbuj zaktualizować do najnowszej wersji, bo tam układ zakładek jest nieco inny i jest nieco więcej miejsca na wszystko. No albo jeśli miałbyś taką możliwość, to po prostu spuść kadź zacierną i wlej całą wodę jaką masz wyliczoną do wysładzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość sprawdzałem ogólnie i w ustawieniach karty-zmiany nic nie dają tyle że ślepy zobaczy więcej ;-) Jak będę miał czas to zrobię kopie i sprawdzę triala najnowszego.Paru osobom pomogło przeinstalowanie systemu(nie wiem czy po przejściu na windowsa 8.1 nie zaczęło się to u mnie-nie jestem pewien).Zobaczę jeszcze na domowym czy to samo mam a narazie pomęczę się tak jak do tej pory.Dzienx szejk za chęci.

 

doszedłem co i jak: prawdopodobnie z instalką windowsa 8.1 zainstalował mi się program "Sizing Options" w którym miałem ustawione powiększenie do 175% po zmniejszeniu do 100% i otwarciu ponownym lapka wszystko gra tzn widać każdy stopień wysładzania.Jeden minus już przyzwyczajony do wielkości mam nos przy ekranie ale przy warzeniu wiem co zmienić.

Edytowane przez raku20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.