Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Tradycyjnie z okazji czarnego piątku w USA jest okazja kupić program w atrakcyjnej cenie, promocja trwa do 27.11 (wtorek):

http://beersmith.com...e-ends-tuesday/

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Twoją realną wydajność - pole Measured Efficiency - program zawsze sam Ci wyliczy, jeśli wprowadzić już realną objętość i gęstość do receptury. Jak tworzysz nową recepturę musisz sam założyć w programie jaką masz wydajność - pole Total Efficiency, możesz to sobie wyestymować, wymanipulować, ale najlepiej wpisać na podstawie poprzednich realnych wydajności jakie osiągałeś.

 

Trzeba tylko pamiętać że wydajność w BS2 (zarówno tak zakładana jak i realna) jest liczona inaczej.

Właśnie próbuję zrozumieć działanie BS2, jednak nie rozumiem o co chodzi w tej amerykańskiej i "naszej" wydajności. Jak ustawić wydajność mniej więcej w BS2, gdyż różnica miedzy 70 % a 80% jest ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Najnowszy BS2 v2.1 działa w chmurze, nie posiadam tej wersji, prawdopodobnie wtedy cała zabawa z Dropboxem nie jest potrzebna.

 

Że tak zacytuje sam siebie.

 

Posiadam już wersje v2.1 z funkcją "Cloud". Funkcja sychnronizuje tylko i wyłącznie receptury. Za darmo można umieścić w chmurze tylko 10 receptur, za dodatkowe trzeba extra dopłacać. Funkcja bardziej przyda się w przypadku gdy chcemy komuś udostępnić jakąś recepturę, zamiast jej eksportowania i wysyłania osobno np. pocztą elektroniczną.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie z okazji czarnego piątku w USA jest okazja kupić program w atrakcyjnej cenie, promocja trwa do 27.11 (wtorek):

http://beersmith.com...e-ends-tuesday/

Czy oprócz tego jednego dnia, zdarzają się jeszcze promocje na zakup tego programu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie mogę sobie poradzić z importem słodów ze strzegomia-

Mam wersje 2.0.40 ,ściągłem plik slodownia_strzegom_v1.1.bsmx

wkleiłem ten plik do program files/beersmith2

nic to nie dało

wkleiłem go do moje dokumenty/Beersmith2-nic to nie dało

Otworzyłem plik slodownia_strzegom_v1.1.bsmx za pomocą notepad+ i skopiowałem jego zawartość

W beersmith2 otworzyłem plik Grain bsmx notepadem i wkleiłem zawartość slodownia_strzegom v 1.1 bsmx

nic to nie dało.Edytowałem plik Grain jeszcze raz ,usuwając jego zawartość i wkleiłem tylko slodownia strzegom-nic nie dało a klikając add grain nadal wyskakują te słody,które były w oryginale ,mimo ,że edytowałem plik Grain bsmx

Pomoże mi ktoś krok po kroku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze rozwiązanie są najlepsze:)

 

Otwórz plik ze słodami strzegomskimi z menu Plik>Otwórz

zaznacz wszystkie słody, prawym przyciskiem myszy i Kopiuj

wklej do listy słodów w programie (karta Składniki>Słody)

i powinna być lista starych słodów uzupełniona o strzegomskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież masz wyliczone:

wg. formuły Ragera 43 a wg Tinsetha 35.

 

Formuła Tinsetha lepiej przyjęła się w piwowarstwie ponieważ uwzględnia dodatkowe parametry. Więc wg obecnych standardów masz 35 IBU.

Beersmith i pewnie inne programy domyślnie korzystają z formuły Tinsetha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Coś źle robię - zapisane receptury z Brewtarget do pliku xml , w Beersmith2 klikam u góry: plik-otwórz plik-wskazuję ten plik z Brewtargeta xml i pojawia mi się taki komunikat:

 

Import of BeerXML files not yet complete - it will be added in an early update to Beersmith

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.