Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Ze spytam tak z głupia...jak to zaimportować. Siedzę od 30 minut i nie widzę opcji import do programu. Otwórz, to jest...ale jak to wpisać na stałe. Już zacząłem u nich na stronie szukać sposobu importu bsmx, bez rezulatu :).

 

Proszę o podpowiedź.

jk

 

O ile pamiętam to trzeba plik przekopiować do katalogu z Beersmithem i powinno być widać słody na liście.

Edytowane przez mareks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spytam tak z głupia...jak to zaimportować. Siedzę od 30 minut i nie widzę opcji import do programu. Otwórz, to jest...ale jak to wpisać na stałe. Już zacząłem u nich na stronie szukać sposobu importu bsmx, bez rezulatu :).

 

Proszę o podpowiedź.

jk

otwierasz plik, ctrl+a, edytuj>kopiuj, otwierasz zakładkę gdzie chcesz to mieć (np. słody) i wklejasz ale przez edytuj>wklej..... skróty klawiaturowe nie działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spytam tak z głupia...jak to zaimportować. Siedzę od 30 minut i nie widzę opcji import do programu. Otwórz, to jest...ale jak to wpisać na stałe. Już zacząłem u nich na stronie szukać sposobu importu bsmx, bez rezulatu :).

 

Proszę o podpowiedź.

jk

otwierasz plik, ctrl+a, edytuj>kopiuj, otwierasz zakładkę gdzie chcesz to mieć (np. słody) i wklejasz ale przez edytuj>wklej..... skróty klawiaturowe nie działają

 

 

No nie...ale to prymitywnie proste.

Ja szukam importu szukam poprzez Dodaj rozszerzenia...cóż może być i tak.

Ale jak na program tej klasy, winno być importowanie spod przycisku.

Dziekuje i pozdrawiam.

jk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakiej wersji mówisz ale w wersji 2.x ładniej działają.

2.1.02 - gdy chciałem to zrobić przez copy-paste z klawiatury to mi dziwne komunikaty wyskakiwały..... możesz skopiować i wkleić normalnie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę. Jakie komunikaty ?

coś o przekroczeniu dostępnej ilości składników, w tej chwili nie pamietam, sprawdze i dam znać - i nie upieram się że to wina programu, byc może tak jest tylko u mnie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś kto ma ten program opanowany w tz jednym palcu mógłby stworzyć opis w jednym poście, było by to o wiele bardziej czytelne i przystępne dla uczących się obsługi tego programu, dziękuje.

O wlaśnie, nie musialbym przekopywać teraz tych 17 stron :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spolszczenie to sobie zainstalowałem, chodziło by raczej jak zacząć( ustawienia jednostek, warzelni,import skladników, jak dodać recepturę ) nie wiem co jeszcze bo dopiero zainstalowałem

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę. Jakie komunikaty ?

sprawdziłem ponownie i... nie mam problemów a po komunikatach nie ma śladu a skróty działaja prawidłowo... ! :roll:

Gdzie mogę znaleźć paczkę słodów ze słodowni Weyermann?

w dodatkach i rozszerzeniach można zaimportować te słody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy mógłby ktoś podesłać screeen'a z ustawień elektrycznego garnka Lidlowskiego? Dodając przepis do programu mijają się rzeczywiste wyniki warzenia. Z ok 4kg słodu uzyskuje ok. 22l brzeczki 12blg, program podaje, że mam użyć 5kg. Domniemam, że mam błędne ustawienia garnka.

 

1981frc@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, Twoja wydajność (4kg słodu uzyskuje ok. 22l brzeczki 12blg) to 69-70% (liczona "naszym" wzorem), czyli licząc po amerykańsku (ekstraktywność słodów) tj. około 85%.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoją realną wydajność - pole Measured Efficiency - program zawsze sam Ci wyliczy, jeśli wprowadzić już realną objętość i gęstość do receptury. Jak tworzysz nową recepturę musisz sam założyć w programie jaką masz wydajność - pole Total Efficiency, możesz to sobie wyestymować, wymanipulować, ale najlepiej wpisać na podstawie poprzednich realnych wydajności jakie osiągałeś.

 

Trzeba tylko pamiętać że wydajność w BS2 (zarówno tak zakładana jak i realna) jest liczona inaczej.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na szybko: czy w beersmisie jest opcja dodawania wody już "po" gotowaniu (w celu rozrzedzenia brzeczki)?

 

Przykład:

 

- mam 27litrów brzeczki 13°Blg.

- chcę mieć brzeczkę o gęstości: 12°Blg.

 

Ile dodać wody?

 

Wiem, że podobne wyliczenia gdzieś były na forum. A jak w beersmisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.