Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Robię tak samo właściwie odkąd zacząłem używać BS2.

Mam zainstalowanego BS2 w dwóch lokalizacjach jednocześnie, foldery BS2 podpięty pod Dropbox'a. Fajna sprawa, nie ważne na którym komputerze zmieniam recepturę na obu są widoczne zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Nie mogę dojść jak w raporcie program ma mi uwzględniać starter. Warka jest zrobiona na 24 litry + 2 litry startera, dodałem w Recepturze i Starter drożdży dwu litrowy starter ale w raporcie później była spisana receptura, ale że ona jest na 26 litrów, a nie 24 litry + 2 litry starter. Wiecie jak to po ustawiać? Jest jakaś możliwość, żeby ten starter był jakoś wliczony do receptury i gęstości początkowej brzeczki?

Edytowane przez Afghan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W recepturze w zakładce Yeast Startert jest taki checkbox - Add starter to bottling volume. Doliczony zostanie litraż, gęstość nie.

Dzięki. O to chodziło. Mam BeerSmith`a 2 i zciągnąłem spolszczenie z działu Pliki ale nie wszystko jest zrozumiałe, spolszczenie się przydaje, ale widać że polonizacja była robiona w translatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje jeszcze to spolszczenie ale dziś już całkiem się z nim pożegnałem. Na spolszczonej wersji nie mogę wyświetlić "Brew Step" i wydrukować a drukuję w ten sposób każdą recepturę, pojawią się jakiś skomplikowany komunikat o błędzie i wywala program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W beersmithie prowadzę magazyn i jak robię piwo to ściągam z magazynu surowce, ale zauważyłem że przycisk "Usuń z magazynu" można w tej samej recepturze naciskać ile razy się chce i za każdym razem będzie zciągać z magazynu surowce. Da się to jakoś zablokować, żeby dało się z jednej receptury zciągnąć z magazynu tylko raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie używasz starej wersji beersmitha 1.4. Tam niestety trzeba o tym pamiętać i zapisywać sobie np. w notatniku, po odjęciu z magazynu aby dwa razy tego nie zrobić.

W 2.0 wprowadzono już zabezpieczenie i po próbie ponownego zdjęcia z magazynu tej samej receptury wyskakuje komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie robię reinstal systemu i wprowadziłem parę zmian w programie beersmith, słody, chmiele itp. jest to gdzieś tak zapisane żeby to sobie zkopiować, a później po nowej instalacji tylko wrzucić i żeby było tkj. przed reinstalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Windows 7 jest w My documents, katalog Beersmith2.

 

A dobrym rozwiązeniem jest jak pisał elroy - dropbox, nie muisz wtedy niczego kopiować przed reinstalem.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.