Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kistapiwa napisał:

Cześć, czy będzie jeszcze możliwość zakupu klucza do wersji Basic z pośrednictwem piwo.org?

 

Jasne, nie zauważyłem, że się wyprzedały :) Za jakieś 2-3h będą dostępne. Już zamawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odpaliłem starego laptopa (którego zaadoptowałem do browaru) i mam na nim starą (nie ostatną) wersję BeerSmith'a 2. Na laptopie którego używam na co dzień też mam BeerSmith'a 2 ale chyba to jest ostatnia wersja. Tamta wersja nie ma np. mash ph adjustment i innych. Licencja oczywiście pozwala na używanie programu na dwóch urządzeniach.

 

Czy ktoś wie jak starą wersję BerSmith'a 2 uaktualnić do wersji ostatecznej? Jak klikam w help - check for updates - komunikat mówi że mam ostatnią wersję programu.

Może odinstalować i zainstalować ponownie? Ale nie wiem czy beersmith 2 jest jeszcze obsługiwany.  Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, skybert napisał:

Odpaliłem starego laptopa (którego zaadoptowałem do browaru) i mam na nim starą (nie ostatną) wersję BeerSmith'a 2. Na laptopie którego używam na co dzień też mam BeerSmith'a 2 ale chyba to jest ostatnia wersja. Tamta wersja nie ma np. mash ph adjustment i innych. Licencja oczywiście pozwala na używanie programu na dwóch urządzeniach.

 

Czy ktoś wie jak starą wersję BerSmith'a 2 uaktualnić do wersji ostatecznej? Jak klikam w help - check for updates - komunikat mówi że mam ostatnią wersję programu.

Może odinstalować i zainstalować ponownie? Ale nie wiem czy beersmith 2 jest jeszcze obsługiwany.  Dzięki

Nie da się uaktualnić, bo żeby mieć beersmith 3, musisz kupić na niego nową licencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeerSmith 2 nie jest już rozwijany. 

Po tym jak pojawiła się wersja 3, można było bodajże przez pół roku przejść v2 na v3, ale w planie rocznym abonamentowym. Ten program aktualizacji  już nie działa. Jedyna opcja, to kupno nowej licencji. Albo dożywotniej (basic) albo rocznej abonamentowej (gold)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiałem. Dziękuję za szybkie rozwianie wątpliwości.

 

Btw - patrzyłem trochę na tutoriale z BS3 i oprócz zakładak dla winiarzy nie zauwarzyłem nic nowego. Czy jest tam coś extra dla piwowarów względem BeerSmith'a 2?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chce sobie fundnąć BS 3 zastanawiam się czym się różni basic od gold. Ceną? Próbowałem czytać na stronie ale mój angelski jest za cienki. Da się program nadal za pomocą tego pliku który widziałem gdzieś w tym wątku spolszczyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, kris2682 napisał:

Chce sobie fundnąć BS 3 zastanawiam się czym się różni basic od gold. Ceną? Próbowałem czytać na stronie ale mój angelski jest za cienki. Da się program nadal za pomocą tego pliku który widziałem gdzieś w tym wątku spolszczyć? 

Przecież tu masz po polsku opis:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a ja na ich stronie język łamał 

I znowu mam problem. 

Dziś pobrałem klucz. Zainstalowałem, zarejestrowałem. Myślę że wszytko jak w instrukcji. Niby się otwiera ale za każdym razem wyskakuje okienko i coś o wersji trial. Jak kliknę x to program się otwiera ale tyle że na dole w polu jest napisane Beersmith 3.1 Sample. Coś skopałem? 

Edytowane przez kris2682
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, elroy napisał:

Zamówione :) Będą za chwilkę.

 

@Rmac32 - gotowe.

Dzięki za szybką reakcję?. Fakt, że mi kod zniżkowy na pspd nie przeszedł, ( może dlatego,  że jestem dosyć świeżym "członkiem"), ale zabierałem się do zakupu BS już od dłuższego czasu a jak podjąłem decyzję to chciałem "na już" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2021 o 17:22, kris2682 napisał:

Dzięki a ja na ich stronie język łamał 

I znowu mam problem. 

Dziś pobrałem klucz. Zainstalowałem, zarejestrowałem. Myślę że wszytko jak w instrukcji. Niby się otwiera ale za każdym razem wyskakuje okienko i coś o wersji trial. Jak kliknę x to program się otwiera ale tyle że na dole w polu jest napisane Beersmith 3.1 Sample. Coś skopałem? 

Sprawa dość stara, ale nie ukrywam, iż przegapiłem.

Udało się wszystko? W razie czego pisz proszę na PW, sklep@piwo.org lub tutaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z kolegów zauważył że w BS 3 program pokazuje znacznie więcej IBU niż wcześniej?

Robiłem ostatnio warkę na identycznym przepisie jak kiedyś, i zamiast 62 IBU wyszło mi 107 (BS2 vs BS3, wszystkie wartości AA dokładmnie takie same).

Nie bardzo wiem z czego to może wynikać, ustawienia wykorzystania chmielu też mam identyczne. Jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi zdzwoni, że zmienił się domyślny sposób wyliczania goryczki w wersji 3. Możesz to sprawdzić i ewentualnie zmienić w 

Preferences -> Bitterness -> Bitternes formula.

I tam do wyboru masz trzy Tinseth, Rager, Garetz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to na pewno zacząłbym od triala :) Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.. .Jeżeli po okresie testowym nie będziesz w 100% przekonany, to może Gold na rok, a później zdecydować. Na pewno w wersji abonamentowej masz więcej receptur do przechowywania w ich chmurze i w razie updatów softu szersze możliwości aktualizacyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.