Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może mi ktoś wyjaśnić jak to jest z tym starterem drożdżowym w BS3? Starałem się to znaleźć zarówno na tym forum, jak i na forum BS, ale nie znalazłem, albo nie zrozumiałem, więc muszę zapytać.

Program sobie jakoś wymyśla ile drożdży będzie potrzebne, wymyśla też ile drożdży jest w fiolce no i teraz zaczyna się walka o liczbę wyhodowanych komórek. Obrazek z mojej walki poniżej:

image.png.18a2438f1a480e819bd32ccb311ae635.png

1. O co chodzi z tymi suchymi drożdżami? Mam coś dodać? Czy to jest jakiś przelicznik, że gdyby to były suche drożdże, to ile by ich było? Wyjaśnienie do tego pola jest: Amount of dry malt neededfor second stage starter.

2. Jak się zaczyna drugi etap startera? Mam zrobić 3 litrową brzeczkę i dolać do niej 1,3 litra pierwszego startera? Czyli to trzeba jakoś policzyć jaką gęstość ma 1 i jaką gęstość zrobić 2, żeby się razem po zmieszaniu wyszło 10?

3. Co z tym wszystkim potem zrobić? Jak wleję całość, to to będzie około 1/5 całej warki. Jeśli tak trzeba zrobić, to czy BS policzył gętość, objętość w fermentorze itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tomku, niestety program zakupiłem "u źródła" w czasie kiedy nie był dostępny u Ciebie. Natomiast cała procedura opisana przez Ciebie jest dla człowieka na moim poziomie intelektualnym nie do przejścia. Ale Bardzo dziękuję za info. 

Edytowane przez Rosolis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też instalowałem na nowym. Nie wiedziałem nawet, że miałem na dysku skopiowany stary katalog BeerSmiths2 w Dokumentach. Po instalacji BS3 odnalazł ten katalog, zapytał czy użyć danych i miałem wszystkie stare receptury, składniki i ustawienia z BS2. 

Spróbuj więc skopiować cały katalog BeerSmith2 z katalogu Moje dokumenty w starym komputerze, do katalogu Moje dokumenty na nowym komputerze i powinno pójść gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

  Doradzicie jak skonfigurować BS3 pod Coobra CB3? Będę wdzięczny za opinie.

 

Można gdzieś sciagnac najnowsze paczki chmieli/slodow? Te w dziale pliki niestety nie sa nowe.

Edytowane przez MK Brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć, mam mały problem z wydajnością mojego Klarsteina. Jest to gar zacierno-warzelny bez pompy o pojemności 25L. Zwykle robię warki 10L w celu przetestowania wielu styli i receptur. Korzystam do tego z Beersmith'a gdzie mam swoje receptury. Tam także mam dodany sprzęt w postaci gara (oczywiście mam nadzieję że jest on dodany poprawnie). Problem pojawia się przy każdej próbie zliczenia początkowego blg. Zwykle wychodzi mniej od tej, którą program wskazuje. Np. ostatnio warzyłem Blach Rye IPA i zamiast 17,8 blg wyszło 16,2, do tego pół litra wyszło mniej niż docelowo. Wiem że niby się mówi że na takich kotłach jest gorsza wydajność. Ale dlaczego? Skoro cały czas np. mieszam. Do tego dokupiłem małą pompę i podczas dogrzewania ją uruchamiam aby się nie przypalało. I tak się przypala ale nie dużo. Ostatnio też wysładzałem na dwa różne sposoby: jeden z podniesionym garem z młótem i drugi z opuszczonym. Myślałem, że to może być to ale wynik ten sam, wydajność w okolicach 60%. Ktoś ma podobny problem z wydajnością? Lub jakieś rozwiązanie może? Chętnie skorzystam. Sprawdzałem recepturę w Brewness i tam wyszło mi 15.9 blg, czyli zakładam że moje 16.2 mieści się w widełkach. Ktoś coś poradzi?

 

Dodaję obrazek z ustawieniem mojego gara.

klarstein.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z garnkami jak z samochodami, producent podaje że pali 5l/100 a ty nie możesz zejść poniżej 6l.

Może wodę masz kiepską, PH ma wpływ na aktywność enzymów a co za tym idzie wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby stwierdzić, że to kwesti pH czy z innego powodu zacierania trzebaby porównać gęstość brzeczki przedniej z teoretyczną dla danego stosunku wody do słodu.

Też wydaje mi się, że masz niską wydajność, a w programie ustawiasz sobie wyższą i stąd różnice. Pomieszaj sobie suwakami "wstecznie" tak, żeby program wyliczył Ci co wyszło faktycznie i takich ustawień potem używaj. Przy okazji może zobaczysz gdzie masz błędne założenia.

Na pewno do weryfikacji, czy faktycznie tylko 0.25L masz strat na osady i chmieliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ph to wczesniej warzylem w garnku i wychodzilo ok, wody nie zmienialem wiec bardziej chodzi o program.

No wlasnie juz sam nie wiem co tu poprawic. Zmiana na jakis inny garnek w ustawieniach nic nie zmienia wiec to chyba nie ustawienie garnka jest problemem. Brewness wyliczyl dobrze wiec dlaczego beersmith przelicza mi te sama recepture inaczej? 

Edytowane przez huhur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po polsku" - bez uwzględnienia ekstraktywności słodu
"Po amerykańsku" - z uwzględnieniem powyższego 
 


https://www.wiki.piwo.org/Obliczanie_wydajności_warzelni
http://beersmith.com/blog/2014/11/05/brewhouse-efficiency-vs-mash-efficiency-in-all-grain-beer-brewing/
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.06.2019 o 11:29, huhur napisał:

Co do ph to wczesniej warzylem w garnku i wychodzilo ok, wody nie zmienialem wiec bardziej chodzi o program.

No wlasnie juz sam nie wiem co tu poprawic. Zmiana na jakis inny garnek w ustawieniach nic nie zmienia wiec to chyba nie ustawienie garnka jest problemem. Brewness wyliczyl dobrze wiec dlaczego beersmith przelicza mi te sama recepture inaczej? 

Jeśli chodzi o wydajność w tego typu sprzętach BIAB - to mam ten sam problem. Zderzyłem się z murem jeśli chodzi o wydajność - 60% to max jaki udało mi się osiągnąć. Mam pewne przemyślenia poparte opiniami znajomych piwowarów. Wydaje się oczywiste, że po wyjęciu kosza słodów po zacieraniu znaczna ilość cukrów pozostaje w słodach. Po ostatnim warzeniu przyszedł mi do głowy pomysł, aby te słody dodatkowo wysłodzić po wyjęciu do ociekania. Mam zamiar w najbliższym czasie zlać te słody ok 5l wody do wysładzania - wiem to może nie jest dużo, ale mam cichą nadzieję, że pomoże to wnieść do brzeczki trochę dodatkowej słodyczy. Dam znać jak się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kajokaj napisał:

Mam zamiar w najbliższym czasie zlać te słody ok 5l wody do wysładzania 

 

Próbowałem z koszem wyciągniętym wysładzać normalnie (tak warzyłem na początku), jak okazało się że cyferki się nie zgadzają to wysładzałem z koszem w środku i bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.