Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 29.03.2018 o 14:40, Browarnik Sebol napisał:

Witam! Wymieniałem dysk w komputerze, musiałem BS zainstalować na nowo. Tyle że nie miałem kopii zapasowej, i nie mam teraz niczego. tzn. na tym starym dysku mam wszystkie pliki,ale nie wiem skąd dokąd je przerzucić, albo jak, po wrzuceniu w okno programu je zapisać? bo jak znajdę jakiś plik ( np. z recepturą , profilami zacierania itp.), mogę je wrzucić w odpalony program, normalnie mi wyświetla wszystko ale jak zamykam program to wszystko znika, nie wiem jak to zapisać ,zwykłe "zapisz" nic nie daje. Z góry dziękuję za pomoc. Komputer Mac MacOS High Sierra.

Jest tu jakiś użytkownik Mac'a co mógłby pomóc? kurczę , nic nie działa. A słabo uśmiecha mi się pisanie wszystkiego, receptur , profili , na nowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie chmielenia na whirlpool. Zakładając że chcę na 10l wrzucić 20g Galaxy na 30min kiedy temperatura spadnie poniżej 80°C.

W jaki sposób mam ustawić to W BS3?

W ustawieniach sprzętowych ustawiam czas 30min. Następnie w głownym oknie dodaje 20g Galaxy i ustawiam temperature.

A co mam wpisać w tym oknie steep for? 30min czy zostawić 0? 

Zmienia to w zauważalnie ilość ibu.  

 zAIOIEN.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga: patrzę na wersję mobile, bo do stacjonarnej w tej chwili nie mam dostępu.

 

Czas  whirlpoola na poziomie sprzętu dotyczy tylko korekty IBU z chmielu wrzucanego do gotowania - Boil hop (że dalej się moczy więc oddaje IBU, wg forum beersmitha przy założeniu temperatury powyżej 85C: http://www.beersmith.com/forum/index.php?topic=16419.0 ) - na equipment jest checkbox 'estimate biol hop carryover to whirlpool'.

Jak dodasz chmiel tylko whirlpoolowy, to jak byś nie ruszał ustawień na poziomie sprzętu, ibu się nie zmienia.

Edytowane przez tibek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Rozumiem teraz co gdzie wpisać. Teraz kiedy napisałeś do czego to służy zauważyłem że faktycznie kiedy zaznaczę opcję estimate boil hop until in whirpool to zwiększa się ilość ibu przy każdej porcji chmielu.

Po wyłączeniu tej funkcji w equipement i dodaniu chmielu na whirlpool cały czas  dochodzi kilka jednostek ibu, ale są to mniejsze wartości zależne w od czasu i temperatury chmielenia. No i ibu dochodzi obok tej porcji a nie zwiększa się we wszystkich porcjach(nie zauważyłem tego).

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ściągnąłeś pliki z profilem? Są gotowe dla mocy 1800 i 2500.

Powinny gdzieś być w zasobach forumowych. Ja chyba znalazłem gdzieś przez Google. Możesz też podać mi swojego maila to Ci podeślę...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.