Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ze strony brewadelaide.com kupiłem kod aktywacyjny. po ok 4 dniach wysłali mi kod. Ściągnąłem program ze strony i jak wpisuję kod podaje mi że jest zły. Czy ja coś źle robię proszę pomoc może ktoś życzliwy opisze mi krok po kroku co mam zrobić, bo mam nadzieję że nie wysłali mi błędnego kodu od tak na odp......ol! Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do nich reklamacje, bo ja mialem kod discountowy (nie od nich),a klucz przyszedl w osobnym mailu, ale z tego co tam pisze to klucz aktywacyjny...wiec wygasnac nie mogl.

Edytowane przez Samael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wysłali mi ponownie kod i już wszystko jest ok. I tu następne pytanie. Z plikowni ściągnąłem spolszczenie i wypakowałem do głównego katalogu programu no i działa. Gorzej ze słodami Strzegomskimi robię dokładnie tak samo i włączając zakądkę "dodaj przepis" a następnie "dodaj słód" nie widzę słodów Strzegomskich. Co źle robię. Dodam że mam aktualną wersję 2.2 chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej ze słodami Strzegomskimi robię dokładnie tak samo i włączając zakądkę "dodaj przepis" a następnie "dodaj słód" nie widzę słodów Strzegomskich. Co źle robię. Dodam że mam aktualną wersję 2.2 chyba

 

Tych plików (bsmx) nie kopiuje się do katalogu. Po prostu otwierasz ściągnięty plik (otworzy się BS2), zaznaczasz wszystkie elementy (ctrl+a), kopiujesz (ctrl+c) i wklejasz do zakładki Słód (ctrl+v). Jeśli skróty nie działają opcje kopiuj/wklej są w menu programu (Edycja). Tak samo robisz z innymi rzeczami, chmielem, recepturami - wszystko możesz przenieść z jednej tabeli do drugiej, wszystko to robisz już w BS2.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A testowaliście BS2 w wersji na androida?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.beersmith.beersmith2full&hl=pl

25 z groszami, tylko czy jest spolszczenie i czy dobrze działa, jest tańszy i można mieć w komórce, zawsze pod ręką

a nie latać z laptopem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszą to recepturę tworzysz na desktopie, łądujesz do chmury BS a potem dopiero możesz ją edytować w apce

 

The ultimate app for BeerSmith users - create a recipe at your desktop cloud folder, walk our the door and edit the recipe from your phone or tablet!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam obu wersji pc i mobile.

Recepturę można tworzyć tu i tu, zapisuje się w chmurze lub lokalnie. Można edytować receptury utworzone na pc i odwrotnie.

Wadą wersji mobile jest to że nie ma funkcji magazynu, co na wersji PC jest pomocne a na dłuższą metę niezbędne.

Zaletą wersji mobile jest bardzo wygodny timer do zacierania i warzenia - podaje co i kiedy wrzucać i nie zatrzymuje się po wygaszeniu ekranu, podczas rozmów telefonicznych itp. - można nawet wyjść z programu a po ponownym uruchomieniu leci dalej..

Można na mobile też wpisywać od razu wartości pośrednie pomierzone ("edit brewing session data") które widoczne są potem na laptopie.

Wersja mobile nie ma wersji polskiej.

 

Używanie wersji desktop do tworzenia receptur a wersji mobile podczas pracy to najwygodniejszy układ w używaniu BeerSmith ale wyobrażam sobie korzystanie tylko z mobile, szczególnie na tablecie.

Mam nadzieję że pomogłem.

Edytowane przez Browariat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą wersji mobile jest bardzo wygodny timer do zacierania i warzenia - podaje co i kiedy wrzucać i nie zatrzymuje się po wygaszeniu ekranu, podczas rozmów telefonicznych itp.

 

Przeciez wersja desktop tez to ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że laptop jest mało poręczny, jeżeli ma być głównie timerem ;-)

 

Dokładnie, nie wyobrażam sobie za bardzo znoszenia laptopa do piwnicy, po dwóch godzinach padnie bateria itp.

BS2 mobile jest do tego celu znakomity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że laptop jest mało poręczny, jeżeli ma być głównie timerem ;-)

 

Dokładnie, nie wyobrażam sobie za bardzo znoszenia laptopa do piwnicy, po dwóch godzinach padnie bateria itp.

BS2 mobile jest do tego celu znakomity.

 

Chcesz powiedziec,ze nie masz tam elektrycznosci i swiecisz sobie pochodnia ?? :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że laptop jest mało poręczny, jeżeli ma być głównie timerem ;-)

 

Dokładnie, nie wyobrażam sobie za bardzo znoszenia laptopa do piwnicy, po dwóch godzinach padnie bateria itp.

BS2 mobile jest do tego celu znakomity.

 

Chcesz powiedziec,ze nie masz tam elektrycznosci i swiecisz sobie pochodnia ?? :D;)

 

Samael wiesz jakie tam mam mroki, łuczyste sklepienia i strome zakręcone schody? Po prostu chciałem napisać że tak jest wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam w chmurę, przy warzeniu odpalam timer, używam sobie narzędzi do refraktometru itd.

Używam obu wersji pc i mobile.

 

Że tak zacytuje Was obydwu.

A jak się ma wersja mobilna do receptur desktopowych z chmury, które mają surowce ekstra dodane do programu ? Czy wersja mobilna ma synchronizację z surowcami w wersji desktop ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wersja mobilna pozwalająca na edycję, wersja light nie ma magazynu zupełnie.

Robię na desktopie sobie recepturę, dodaję swoje surowce wcześniej do magazynu, póxniej używam ich w recepturze. Recepturę wrzucam w chmurę (hehe) i zaciągam na telefon - dodane składniki ładnie figurują w recepturze, razem z opisem i innymi własciwościami dodanymi na etapie ich tworzenia i wrzucania na magazyn.

Wygląda więc, że receptura gdzieś w pliku *.bsmx zawiera również dane użytych składników, które są wraz z nią transportowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.