Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Taka mała uwaga dla płacących przez paypal. Wybrać należy "Direct Deposit" i w uwagach napisać, że płacę przez paypal. Ich konto paypal to ross[małpa]craftbrewer [kropka]com[kropka]au.

 

Możesz powiedzieć ile Ci wyszło w złotówkach przez PP? Nie doczytałem wcześniej, a że zwykła debetówka z Inteligo hula wszędzie, to kupiłem tak - skasowali mnie 49,69zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym wpisać do programu parametry słodów Optima i mam problem. W programie są takie pozycje w wydajności: potencjał, wydajność i gruba drobna śruta. Czy na podstawie załączonego atestu słodu możecie podpowiedzieć co tam wpisać/jak przeliczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, tu masz teorię do analizy:

http://www.wiki.piwo...Parametry_słodu

 

Jest też możliwość, że ktoś kto sobie już stworzył takie słody w BS2, je udostępni.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji: wpisałem do BS2 słody Optima, wedle atestów, może ktoś się poczęstuje.

Optima słody BS2.zip

Ceny jednostkowe zawierają śrutowanie (0,70zł/kg).

Edytowane przez Browariat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Otwierasz paczkę, powinno Ci się otworzyć przez beersmitha. Będziesz widział słody które chcesz mieć w bazie. Obok w programie otwierasz okno ze slodami. Zaznaczasz okno z słodami które chcesz wgrać. I kolejno ctrl+a, ctrl +c. Zaznaczasz okno z slodami które sa w "bazie" i ctrl+v:-) powodzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem znalazłem mały update bazy chmieli i drożdży - kilka jest zaktualizowanych, ale doszło też dość sporo brakujących w standardowej bazie BS2.

http://www.piwo.org/...dze-bs2-update/

Edytowane przez lukaszr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus,

mam problem z BS2 w szczegółach zacierania program pokazuje ujemną wartość wody potrzebnej do wysładzania.

Jakie ustawienie może powodować ten błąd?

Pozdrawiam.

 

 

edit:

po zmianie wartości 'uzupełnić wodę do kotła" w zakładce parametrów sprzętu problem się rozwiązał.

Edytowane przez Wojciech.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam tego wątku i wiesz, jakby mi sie chciało czytać 32 strony to bym nie zadawał głupich pytań. w takim razie sobie daruję te chmiele. kiedyś dodawałem strzegomy ale zupełnie nie moge dojść gdzie-co-jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.