Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Włączyłem wszystkie istniejące style i przy 8kg Pale Ale na 24-litrową warkę pokazuje mi jak w screenie poniżej. Zmodyfikowałem Pale Ale podnosząc wartość EBC do średniej (z 5.5. na 6.5).

Co jest nie tak? Receptura testowa podaje 4 kg Pale Ale na 12 litrów piwa i po 30 gr Marynki i Lubelskiego. Podwoiłem te ilości, nic się w widełkach nie mieści.

Domyślam się, że problem może być częściowo w recepturze na wiki (powinno być podane 20l nastawnej a nie 12), ale kwestii koloru i goryczki to nie zmienia.

 

beersmith1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o tym: http://www.wiki.piwo.org/Pale_Ale_-_receptura_testowa

 

Zaraz wklepię ze dwie inne i zobaczę jak porównanie ze stylami wyjdzie. Jak wrzucę kilka receptur z wiki to je gdzieś udostępnie, myślę że mogą się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne ...

 

Tak jeszcze odnośnie wydajności. Świadomie zmniejszyłeś sobie ją do 70% (to naprawdę bardzo niska wydajność) ? BS2 liczy wydajność z ekstraktywności słodu a nie według tego wzoru.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie jest 72%, trochę zmniejszyłem i po kolejnych kilku warkach wypracuję rzeczywistą wartość. Po prostu jeszcze BS2 nie używałem, mimo że licencję mam od roku. Jakoś nie było czasu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję ustawić, że nie chcę robić drain mash tun

 

post-5458-0-85212500-1383820263_thumb.jpg

 

post-5458-0-08234200-1383820264_thumb.jpg

 

wyglada na to, że to ustawienie na ma wpływu na opcję "Sparge" - jak bym tego nie ustawiał zawsze jako pierwszy krok mam drain...

 

co chcę osiągnąć: mam 19l wyliczonej wody do wysłodzenia - chcę ustawić, że będą 3 dolweki po 6l (z hakiem) każda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

  • Błąd ze spolszczeniem nadal występuje.
  • Zmienili wygląd "Brew Steps" imho brzydszy mniej czytelny (Czarno białe drukowanie w ogóle nie ma sensu)
  • Chyba da się dodać chmielenie whilpoolowe.

Tyle zauważyłem.

Edytowane przez Jarzyn_waleczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wersji 2.2. warto poczytać:

http://beersmith.com/blog/2013/11/26/beersmith-2-2-desktop-released/

 

Jest kilka ciekawych zmian, np. nowe, szybkie, narzędzie do obliczenia korekty OG po gotowaniu (szybko można obliczyć ile wody dodać lub ekstraktu). Archiwum recept - właśnie udało mi się odzyskać recepturę, którą sobie swego czasu wywaliłem (widać program gdzieś to trzymał ale nie można było tego wyciągnąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na black friday, żeby zakupić BeerSmith2 na oficjalnej stronie w lepszej cenie. W tamtym roku było 25% rabatu. W tym roku niestety nie było takiej okazji. Znalazłem jednak w jeszcze lepszej cenie tutaj. Zapłaciłem przez paypal 17,25usd (tj. ok. 55 zł). Na email otrzymałem unlock code. Program w najnowszej wersji 2.2.10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na black friday, żeby zakupić BeerSmith2 na oficjalnej stronie w lepszej cenie. W tamtym roku było 25% rabatu. W tym roku niestety nie było takiej okazji. Znalazłem jednak w jeszcze lepszej cenie tutaj. Zapłaciłem przez paypal 17,25usd (tj. ok. 55 zł). Na email otrzymałem unlock code. Program w najnowszej wersji 2.2.10 :)

 

Ja widzę cenę $18,51.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.