Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

są ekstrakty płynne różnego rodzaju - sprawdź w składnikach. Posortuj sobie według typów, wszystko co ma oznaczenie "Extract" to jest właśnie ekstrakt w płynie. Żeby dodać WES'a wystarczy z kopiować któryś podobny i go edytować, zmieniając nazwę i parametry. Plilsner liquide extract ma podobne parametry do jasnego WES'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - poszukałem na www-przydałoby się żeby ktoś z WES`a zrobił bazę pod BS - w sumie duzo tego nie ma....ale na siłę można przeedytować istniejący ekstrakt.Ja pozmieniałem :

WES jasny - light malt extract (Coopers) 53 EBC

WES pszeniczny - wheat malt extract (Coopers) 65 EBC

 

kolory wziąłem ze strony www WES - co dziwne na puszkach brak takich informacji.

Edytowane przez tumek_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda zadałem to pytanie ale w komentach do BS - więc jeszcio raz :

tak jeszcze a`propos : czy znacie jakiś myk żeby towar z magazynu ubywał w miarę z układania receptur - nie mam czasu poszukać rozwiązania - układam receptury - używam towar z "magazynu" a potem i tak muszę ręcznie korygować stany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przycisk usuwania z magazynu surowców wybranych w recepturze, nie trzeba tego robić ręcznie. Program ostrzega również jeśli przez przypadek chcesz to zrobić po raz wtóry.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

chmiele dodawałem sam, zwłaszcza, że każda partia różni się ilością aa i tak trzeba modyfikować wpisy. Możesz sobie dopisać, te które ostatnio dodałem :)

 

[edit]

cały czas mam informację, że nie mogę zamieszczać plików .bsmx z powodu braku uprawnień :( wiec będzie spakowane

chmiel.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro już wypytuję, to nie wiem, jak znaczący wpływ ma precyzja sparametryzowania sprzętu, ale czy mógłby ktoś poratować zrzutem ekranu przykładowych (ew. sprawdzonych) ustawień dla stalowego garnka 30l (bądź czegoś zbliżonego)? Niektórych parametrów nie rozumiem i liczę, że z udostępnionego przykładu mógłbym sobie nieco rozjaśnić temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie: przy dodawaniu słodów mam takie pozycje jak potencjał siła diastyczna i białko ale przy niektórych słodach no belgijskich nie ma tych wartości opisanych. co wtedy zrobić zostawić standardowe wartości czy wyzerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castle malting zamieszcza tylko 4 parametry do słodów np crystal wydajność suchego, wilgotność, barwę i % mąki tych wymienionych parametrów też angielski aroma nie ma, albo ja nie wiem gdzie szukać.

 

zrobię wg Twojej sugestii w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe ja zadałem pytanie na forum BS2 w temacie braku automatycznego odejmowania użytych słodów i ..... zero konkretnych odpowiedzi. Jakiś gość napisał żebym sobie ręcznie odjął.....a to mnie istotnie irytuje a liczyć co chwilę (trochę tego mam) to przy programie komputerowym jakaś paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro już wypytuję, to nie wiem, jak znaczący wpływ ma precyzja sparametryzowania sprzętu, ale czy mógłby ktoś poratować zrzutem ekranu przykładowych (ew. sprawdzonych) ustawień dla stalowego garnka 30l (bądź czegoś zbliżonego)? Niektórych parametrów nie rozumiem i liczę, że z udostępnionego przykładu mógłbym sobie nieco rozjaśnić temat.

kurcze weź przeczytaj parę postów wyżej - tam masz dwa zrzuty .... na 30ltr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe ja zadałem pytanie na forum BS2 w temacie braku automatycznego odejmowania użytych słodów i ..... zero konkretnych odpowiedzi. Jakiś gość napisał żebym sobie ręcznie odjął.....a to mnie istotnie irytuje a liczyć co chwilę (trochę tego mam) to przy programie komputerowym jakaś paranoja.

 

Przecież wystarczy raz kliknąć Remove from inventory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie potrafię odgadnąć jak w programie uwzględnia się proces wysładzania. Zgaduję, że jakoś go się uwzględnia w profilu zacierania, ale ani "help" angielski, ani polskie tłumaczenie programu jakoś mi nie pomaga. :( Czy można prosić o jakąś podpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W profilach wybierasz "Mash" klikasz na wybranym profilu który używasz i na dole masz opcje wysładzania (Batch Sparge Options)

Tak, i teraz rzecz w tym co ja mam tam ustawić, żeby pojawiło się tak, jak na obrazku wklejonym przez nikiboom'a. Bo ja co bym tam nie ustawiał, cały czas mam w tym tekście o wysładzaniu takie coś: "Remove grains, and prepare to boil wort".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.